До колку саат навечер имате излез?

Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Kога бев помал (до 16 год) имав дозвола до 01:00, а обавезно се враќав во 03:00-05:00. Наредниот викенд „забрана“

Сега :) кога можам да не се вратам дома до утро... ретко кога си идам после 01:00

Ај најди ми НЗС
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
217
Поени од реакции
1
Sum izlegol na primer vo 11 navecer, ako se vratam pred rucekot sledniot den nemam problemi, ako ne ke mi se javat da mi recat deka e docna :pos2::pos2:
 

GraFusion

Мрчало Примус Максимус
Член од
21 јуни 2005
Мислења
116
Поени од реакции
0
се немав вратено два дена и никој не примети ?!?!?!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.489
Тоа е затоа шо ако не си дома, тогаш си кај Борис, ако не си кај него, тогаш си кај Дејан, ако не си кај него тогаш си кај Аце, ако не си кај него, тогаш си кај Даме, ако не си кај него, тогаш си кај мене....

Него финтата е да те нема, да те приметат, па после да знаат дека нема да можат да те најдат па да се откажат од тебе, знаејќи дека кога тогаш ќе си дојдеш дома.

И плус сеа не е интересно, на времето немаше мобилни....
 

Sotory

The One That Will Not DIE!
Член од
2 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
У куманово кога седев до кога има друптво ( Пто обично е до кај 2) а у Скопје со овој студентски живот може да се фати и до 6-7 сабајле
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Мене ме пуштат до 2 часот ама чат пат се врака порано бидејки после 1 и 20 не е интересно:toe:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Se vrakajm koga vise site ke se razotidat ako sum vo drustvo iskocena no sepak nemam odredeno vreme za koe mora da se pridrzuvam! So kompletna doverba moite me pustaat do kasno...

:):)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Ја излегував до колку што сакам а понекогаш не се ни враќав. Почнав на некои 13 години да излегувам... :star:
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Јас си седам навечер надвор по потреба т.е до кога ми се седи.Ама знам некад и кај 11-12 да се вратам од досада.Ама некад можам да останам и до сабалје.На пример у Гостивар кога бев за распустов кај братучедите се прибравме у 15 за 6 сабалје.Ама топ беше тогаш.А тука у Скопје зависи кога како.И така.Ајт поздрав.А иначе не сум полнолетен и сум далеку од тоа пошо имам 15 години :helou:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
od Strumica sum izlevam od 11 godini bev do 12 sato pa do 1 sega sum pustan do 2 : 30 a nekoj pat si odam i pokasno .
Zavisi raspolozenjeto.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Neograniceno... ustvari mojte ne pametam nekogas da mi ogranicile vreme. Normlano koga bev pomala negde do eden dva posle polnoc ama toa jas i bez da vikaat si se vracav :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom