Домазет

M

MIL

Гостин
Имам се стамбеното прашање ми е обезбедено така да не би одел :pipi:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
хмм... домазет па не баш :kesa:, ко прво на него би му било непријатно:nesum: а за женско веќе е поинаку па и на крај краишта што ќе му фали на женското кај машкото баш супер ќе има нови ,,тато и мама``т.е. свекор и свекрва хаха а ако живеат сами уште подобро :helou:
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
131
Поени од реакции
14
Домазет во ниеден случај, скраја да е. :nenene: Aма нити пак сакам таа што ќе ми биде жена да дојде кај мене т.е да живееме сите заедно со се моите... Попрво би се самоубил , од таа причини што ја неможам да излезам на крај со нив , а не па уште едно човечко суштество да го ставам на тие маки , не никако :pos2:. Затоа најубаво сами во сопствен стан е сега ако условите тоа го нудат ако не тогаш ке му ја мислам али домазет :nesvest: , никако.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Повеќето овде само глумат дека немало никогаш да бидат домашни миленици односно слика да имаат а тон да немаат а кога би нашле некоја богата жена не да одите кај неа да живеете туку и на нејните родители нозете ќе им ги миете и водата ќе ја испиете.
Зошто сте лицемери не ми е јасно?
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
131
Поени од реакции
14
Да да да и после цел живот од нос да ми го маваат тоа дека живеам на туѓ грб.... Епа ја не мислам така подобро помалку пари што ке се обидам сам да ги заработам или во заедница со сопругата отколку повеќе пари на друг терен и во секој момент да можат и нејзините и она да ми го спомнуваат тоа дека сум "дојден" и во секој момент можам да бидам кикнат и секоја расправија со сопругата да ми завршува со "Да драга" . Епа нече мочи ове ночи. Не дека се правам нешто шовинист , туку во секоја заедница дали брак дали врска има расправии во кои секогаш едниот попушта дали машкото или женското не е битно си ги менуваат улогите. А во ситуација на домазет секогаш ке треба да си преќутиш дали си бил крив или не е битно бидејќи едноставно си на туѓ терен кај баба ти и дедо ти , затоа што и ја да имам ќерка и нејзиниот избраник да дојде да живее кај мене нема да дозволам сигурно да повишува тон на ќерка ми.
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Домазет= телевизор со слика без глас:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: лоша работа
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
нема шанси :nenene: најголема грешка би била тоа кога,не дај боже, би се случила
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Според мене, многу повеќе е битен карактерот - домазет може човек да биде и во своја куќа, а и обратно...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Домазет? Хех!

Па ако се иселат незините од куќата би одел, а и ако татко и е бизнисмен и ми пушта секој месец по 500е.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Дефиниција за домазет: Слика има тон нема:pos2::pos2::pos2::pos2:

А ако ти купат дедо ти и баба ти стан и живеете сами со сопругата тоа се смета за домазет?:toe:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Домашно животно со три букви?







ЗЕТ!:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom