Домазет

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
за мене е неприфатливо
тоа значи, ни под ниеден услов
 
A

AnFem

Гостин
за мене е неприфатливо
тоа значи, ни под ниеден услов
Ок. Да речеме дека си финансики неспремен да обезбедиш било каков покрив над глава, со твоите живеете во една соба, а кај невестата ви се нуди посебна соба или спрат. Ни тогаш?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Ок. Да речеме дека си финансики неспремен да обезбедиш било каков покрив над глава, со твоите живеете во една соба, а кај невестата ви се нуди посебна соба или спрат. Ни тогаш?
Нудиш такво нешто?
Одма ќе те земам!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Нудам. Плус и секогаш има свеж воздух а тек-тук и поглед на небо. Е добро, малку се старички, ама ако се сакаме, се‘ бива!
Ќе се сакаме бе секој ден а некогаш и два пати на ден, ич не се секирај!
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Ке дојде ред некогаш да се скарате со сопругата и да ти рече: Абе голтар ако не бев јас немаше кај да живееш,биди благодарен што те прибравме.
Така да има да те боли цел живот
 
В

Вештерот

Гостин
Ке дојде ред некогаш да се скарате со сопругата и да ти рече: Абе голтар ако не бев јас немаше кај да живееш,биди благодарен што те прибравме.
Така да има да те боли цел живот
Нема да те боли. Ти си ја цедел толку време не си плаќал ни кирија, ни кредит ни ништо. Тоа е успех.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Мене ми е сеедно. Али сепак подобро би било ни домазет нити пак у своја куќа ... само да се има финансии , една скромна куќичка колку за да се има пристоен мирен живот :icon_lol:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Ке дојде ред некогаш да се скарате со сопругата и да ти рече: Абе голтар ако не бев јас немаше кај да живееш,биди благодарен што те прибравме.
Така да има да те боли цел живот
ако сум во добра фирма вработен и ако зеам добар кешарац ке поќутам и коа ке биде надвор ке го спремам куферот и кога ке спие ке и напишам писменце и чао пријатно
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Ке дојде ред некогаш да се скарате со сопругата и да ти рече: Абе голтар ако не бев јас немаше кај да живееш,биди благодарен што те прибравме.
Така да има да те боли цел живот
Има многу мажи кои им велат вака на жените, па што да правиме.
Ете, затоа не еврувам во бракови од типот сиромаси/богати. Кога-тогаш настанува ваков куршлус.
Инаку, да, многу боли кога не си свој човек, без оглед на полот.
Најидеално е двајцата да се изборат да купат некое станче по пола (макар и на кредит), за да нема вакви конфликти.
Ако веќе не постои таква алтернатива, се знае...исто како што жената ќути и трпи кога ќе замине кај мажот, така ќе мора и мажот призетко да молчи...ако тоа не му биде мотив да се осамостои финансиски, тогаш стварно не го бива и заслужува се што ќе го снајде. Истово важи и ако ситуацијата е обратна, ако е жена во прашање. Луѓето кои сакаат да се шлепаат цел живот на туѓ грб и не заслужуваат подобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom