Домазет

Член од
30 октомври 2008
Мислења
31
Поени од реакции
1
Па еве ја ќе го изложам мојот случај. Роден сум надвор од Македонија и живеев таму цели 29 години по што решивме со, сега веќе, женами да живееме во Скопје. Откога се преселив поминавме две недели кај нејзините и си отидовме под кирија. НЕ дека имаше проблеми - НАПРОТИВ, луѓето се феноменални према мене и стварно чувствувам почит и грижа. А да напоменам дека тоа не е куртоазно пошто се знаеме многу долго (над 10 години). Али ете едноставно нешто балканско во мене не ми даваше мир а и мислам дека не е паметно да се живее под еден кров доколку тоа не е и неопходно
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Stvarno ne bi sakal da odam domazet, najubavo se razbira e da si imaat svoe mesto, bilo pod kirija bilo kako sopstvenici
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Ma sto ima veze dali si domazet ili ne,sto ima tuka tolku loso vo toa ili ponizuvacko?Jas voopsto ne gledam nesto loso koga mazot odi vo domot na zenata.Najvazno od se e da se ima sloga ljubov i kade ima podobri uslovi za zivot tamu.Ako mazot ima pomal prostor za ziveenje od zenata pa zgora na toa i brat ili sestra i tamu bi bilo tolpa narod na edno mesto.Ako zenata ima svoj stan,kuka za komoditet sto da ne bide nekoj domazet?Najubavo bi bilo mladite da imaat uslovi da ziveat sami no ako nema uslov za takvo nesto ne e loso ni domazet.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Јас повеќепати го зафркавам дечко ми дека ќе го земам домазет, а тој многу се нервира на тоа, пред се тоа е до машката гордост, тоа го сфаќаат како некое понижување. но ако се нема друг избор, ако женското има повеќе услови, зошто да не, нема ништо срамно тука:toe:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.779
И јас би сакал домазет, ама како Цацко во скечот :icon_lol:.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
580
Дефиницијата за домазет е: Домашно животно и Слика има а тон нема ама не мора така да е секогаш,има домазетовци кои ги постројуваат бабите и дедовците на кои им се тресат колената кога ке го видат домазетот.Јас ниту сакам а ниту имам желба да бидам домазет,да ми кажува потоа некој дека ако не бил тој јас ке сум бил на улица... :kesa:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
домазет зашто да не???? ама онака привремено, додека не се реши станбеното прашање....не сакам да носам дома домазет, ниту негде снаа да одам, сакам сами у наш дом, без никој да се меша!!!
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Како викаат....
....а зет а магаре......а камоли домазет!:helou:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.713
Поени од реакции
41.612
Ова е најубаво ако си невработен, невестата трудна и сватовите мирни а ти тежок шиљокуран. Кур ти е двор ти е, цел ден лежиш јадеш пиеш од нивни пензии им ги злоставуваш живците имаш бебе како “капар ’’, не смеат да ти писнат....ухухууу фантазија :)
Во секоја друга ситуација си ебан ја мислам, кога не си на башка со невестата нема раат, така да или ти ќе го јадеш или сватовите. :)

Иначе не ми кажувајте “не знам кој ќе би трпел’’ пошто знам за такви што трпат :)
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
јас знам случај домазет,човекот нема збор во куќата...не чини домазет
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Најглупото нешто што може да ти се деси у животот е да бидеш домазет поглупо нешто нема ... :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
toa e najloso za eden MAZ
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Има примери, али глупаво е сепак маж кога се каже се мисле, глава на куќата, иако тоа во последно време почнува да не држи хаха. :smir:
Али, најубаво е сами да се без нивните родители, според мене така е најдобро, ниту ти се мешат, ниту им се мешаш, пошо може да ти направат збркки големи.
А домазет да си не е некако мажот ми асоцира на спојка која е неуспешна во животот. Sorry :helou:
 
O

Out Boy

Гостин
Мислам дека нема ништо лошо во тоа некој да е машка снаа. А дечко ми кога ќе дојде да живее со мене, што ќе биде?:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom