Домазет

Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
Домашно животно со 7 букви ? ............... - ДОМАЗЕТ ! :D
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.578
Поени од реакции
10.760
Кај нас поимот домазет си влече очигледни наметнати глупи размислувања. На запад ништо ново на пример. Ги боли цеф, док овде владеат комплекси. Затоа сме сеуште во 1940та заглавени.
Не дека не е лошо да си имаш свој капитал и имот, али негледањето во својот двор си носи вакви глупи поимувања. Позз лепаси
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
346
Поени од реакции
714
Домазет би прифатил да бидам само под еден услов, а тоа е веќе да имаме нешто започнато или пак да собереме пари за да направиме или купиме заедничко живеалиште. Што значи дека би бил домазет на определено време, а на неопределено - не, фала. :D
Не сакам да живеам во туѓа куќа и некој тоа намерно или ненамерно да ми го плеска у фаца. На крајот на денот нема ништо поубаво од сам свој газда. :love:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.117
Поени од реакции
9.100
Домазет? Фуј, балканштини, бљак.
Де де...што толку фуј, муј, бљак кљак...па поубаво е да си домазет и да живееш ко бубрег у лој, да те тртка бабата, отколку секој ден да ги слушаш мајкати и женати како фрчат низ нос, како тераат инаети, се расправаат, а ти душичка незнаеш која страна да ја одбереш да ја браниш, оти секако ќе згрешиш и ќе долиеш уље у огин.
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
460
Поени од реакции
661
Де де...што толку фуј, муј, бљак кљак...па поубаво е да си домазет и да живееш ко бубрег у лој, да те тртка бабата, отколку секој ден да ги слушаш мајкати и женати како фрчат низ нос, како тераат инаети, се расправаат, а ти душичка незнаеш која страна да ја одбереш да ја браниш, оти секако ќе згрешиш и ќе долиеш уље у огин.
Па и за тоа истото ќе го речам, балканштини. Кај се живее во такви балкански заедници бре. Само сам. Точка
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.117
Поени од реакции
9.100
Па и за тоа истото ќе го речам, балканштини. Кај се живее во такви балкански заедници бре. Само сам. Точка
Има уште многу такви заедници кај нас, на жалост...најубаво е секој посебно да живее ама да се во близина, за да може да се има помош за деца чување ако затреба, баба, дедо, нели....
Запирка
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
961
Поени од реакции
1.453
Кај нас поимот домазет си влече очигледни наметнати глупи размислувања. На запад ништо ново на пример.
Да, ништо ново тоа домазет и последователниот развод како последица на домазетењето- ништо ново под сонцето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom