Добивате 10 милиони евра, како ќе ги потрошите?

V

Viktoranius

Гостин
Купувам за сите 10 милиони акции од Барселона. И не ги давам до дека не умрам, а по мојата смрт наследство оставам.
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Ohooo od kaj da pocnam... nemoj sega vaka da mi prajte, ako pocnam da zamisluvam kako ke potrosam tolku pari,ko ke se vratam vo realnosta,ke se deprimiram :icon_lol: Inaku prvo so mi padna na pamet e BMW X5, zato so mnogu sakam da go imam. I najverojatno ke gi soberam site so si gi sakam i ke ja prosetame prvo Evropa, pa posle ostatokot od svetot,ako ne ni se smaci :icon_lol: Po pat ke kupam nekoja vila kaj so ke mi se bendisa najmnogu, najverojatno na plaza :) A mozi i nekoja planinska kukicka... Rekov kukicka?! Greska... nekoja palata :) Abe vidi sea... ne mozam da prestanam da zamisluvam kolku ubo bi bilo.... uf!
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Drugarcina da vi kazam samo deka deset milioni evra se mnogu malku pari
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Drugarcina da vi kazam samo deka deset milioni evra se mnogu malku pari
Фала што ни кажа :pipi:

он: покрај горе наведеното, може да купам и некоја зграда, па да ги издавам становите. Чисти пари секој месец, без работа :helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Ќе си ги остварам сите желби.
1.Автомобил топ
2.Вила за живеење
3.че го прошетам цел свет
4.Че си отворам некоја фирма огромна за понатаму да ми носи пари
5.1 милион ќе му дам на бездомниците:)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.673
Поени од реакции
13.263
Па вака... Половина би ги инвестирал во недвижнини кои ќе ги рентам подоцна. Другата половина ќе ја инвестирам во патувања и можеби по некоја луксузна ствар. Со кусурот си ќе си купам остров (вицот со лудаците :pos:).
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Ke go prosetam svetot i ke si izgradammm palataaaaaaaaaaa
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Drugarcina da vi kazam samo deka deset milioni evra se mnogu malku pari
Ох,високоценетопоштован Благороднику!!!
Па дали вие би сте можеле,на мене кутриот да ми дадете толку малку пари.Знам дека за вас е тоа само бедна сума,ама сожалете се...:tapp::tapp:

Него,коа би ги имал париве,прво шо ке направам е да пробам да потрошам еден милион од нив во рок од една недела...
После тоа,ке си купам остров,со вила на него и ке си живеам во неа.
Ама ке биде хај-тек опремена,за да има шо да правам додека сум таму.
И да,3 тона марихуана,во вреки од по 50 кила и еден хелихоптер.И еден пингвин,за да ми праи друштво.
И еве ја мама иде,и ми вика да не трипуам многу и да одам да учам.:kesa:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Ako imate 10 m evra mislite deka vaka ke ziveete ke odam na kafe vo restoran kaj zlate se lazete vie ke imate svoj krug na dvizenje ke odite na balovi so manekenki ke piete Civas od 1000 e ke nosite obleka od vrtoglavi sumi a za nakit da ne zboruvame nema da vi stignat za casovnik obetka i gerdan toa e drugari lugeto so deset milioni evra se siromasni vo toj luksuzen zivot
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
без зборови, сликите ке си го кажат своето... :)

Azimut 62 - 1.300.000 EUR (http://plovila.bloger.hr/post/azimut-62/202912.aspx)


Lotus Elise 35.000 euro


и сервисот нешто сл. вака... т.е. за некој месец и без овие 10милиони вака ќе ми биде:





останатите пари во банка, за понатамошни планови :)
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Неколку пати имам размислувано на ваква тема.
Прво нешто што ќе направам е ќе купам земјиште за животни бездомници пошо не можам да гледам како се изживуваат со нив. Ќе им обезбедам вакцинација и све што треба за нив.
Второ за болните низ Македонија ќе дадам пари за лечење и потребните операции. Ќе отворам огромна приватна општа клиника која нема да има астрономски цени, а прегледи и основни лекови за сиромашните деца, старци итн, итн ќе биде бесплатно.
Трето: На сите сиромашни кои ги немаат основните услови за живот ќе им ги обезбедам
и на крај на мене и мојата фамилија ќе им овозможам нешто шо го сонувале... а за мене?
за мене еден стан во некој голем европски град и количка за да функционирам. и за да ги вртам тие пари ќе си отворам фирма некоја, не знам за што. то е то...

А да, заборавив да кажам... ќе ги изнашетам мама, тато и бато низ цел свет со престој во 6 ѕвездички хотел и на сите по една кола...

леле и куќичка на плажа во некој приморски град. сен тропе, мајами било кај до океанче да е :)

ZeroStyle напиша:
Ахххх...Не знам...Прво би купил...Приватен авион и хеликоптер...Еден Ролс Ројл...И јахта...! После би си шеткал низ свет...Кај ми прдне,а со останатите пари и отворил бизнис,трговија со нешто,моја фирма!! ЛАнец хотели и се осталооо,сите пари ќе ги искористам,ќе ги вложам во бизнисот и ќе извираат уште,уште и уште :smir:
да и ја би сакала ланец хотели или молови :)


[Едитирано од модератор]: Користи ја опцијата измени. Четири постови ти спојувам.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Ахххх...Не знам...Прво би купил...Приватен авион и хеликоптер...Еден Ролс Ројл...И јахта...! После би си шеткал низ свет...Кај ми прдне,а со останатите пари и отворил бизнис,трговија со нешто,моја фирма!! ЛАнец хотели и се осталооо,сите пари ќе ги искористам,ќе ги вложам во бизнисот и ќе извираат уште,уште и уште :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom