Добивате 10 милиони евра, како ќе ги потрошите?

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Ќе се шетам по светот додека не си го најдам идеалното место за живеење, каде ќе останам за цел живот.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.484
Поени од реакции
5.751
Coke, bitches and hoes, the usual. А и брзи коли. Пола од парите ќе ги инвестирам пошо малку ќе ми дојдат 10 :icon_lol:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.844
Поени од реакции
11.056
Ќе платам луѓе да ги срушат сите моронски градби во метрополата, истовремено.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
Едно куќиче за татко ми во тиквешко езеро што од секад сакал а заедно со куќичето да има и двор такво што сака мајка ми.Би средил и да имаат време, да одмараат , уживаат итн
За мене едно собиче во Хаваи и за брат ми исто така ..............
би обезбедил и на тие луѓе кои не добиле ниедна шанса да просперираат
обуки за несовесните луѓе
итн итн итн
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Прво бегам Индиа па после Амстердам(е овде ќе потрошам многу пари :pos:). После не знам , ваљда ќе продолжам да шетам по светов пошо авантурист сум во душа. Обавезно ќе ги посетам скоро сите поголеми psytrance фестивали. Материјални работи многу-многу не сакам. Посебно премногу луксуз.
Друго не знам .... знам само дека ќе имат многу забава и провод :D all around the world
Дај некако да ги добијам па после ќе прајме муабет :icon_lol:
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.871
Најпрво со 10-те милиони евра ке си обезбедам приходи доволни за да немора да зависи од плата моето семејство. Значи би вложил некаде каде ке ми се враќа секој месец доволно. Потоа би си обезбедил нов дом. И еден или два автомобила. Обавезно би чувал едно или две големи расни кучиња кои ке ги носам по изложби. Секој месец обавезно би донирал сериозни парични средства на места каде е најпотребно. Најглавната и најбитната работа ми е што ке можам да си обезбедам со толку голема цифра одење кај големи учители ширум светот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom