Добивате 10 милиони евра, како ќе ги потрошите?

Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
па да, првиот пост е најреален.. а инаку како во една приказна со Ѓорѓи Колозов= Мамо сакам се!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Гледаме, со оглед на тоа што четири постови напиша еден испод друг.
 
Г

Гоццццце

Гостин
Па ке си купам за секоја соба прочистувач на воздух, куќа имам не ми треба,галардо обавезно ... ке земам машина од компјутер, озвучување, најнова технологија од се по нешто.. друите ке ги орочам у банка :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Него јас не се произнесов на темава.

Ќе потрошам милион евра за размазување и вообичаеното i_am_rich клише(скапи часовници, кола, палата). A со другите, ќе купам акции во Мајкрософт, Гугл и Оракл.
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
pa vaka toa ne e problem: kako da se potrosat... ke pocnam so nekoe patuvanje na maldivi, havai ili dubai :)i na nekoja plaza ke razmisluvam na sto ke gi potrosam parite ( a da i na fax na hemija ke mu dadam 200 evra za edna 6-ka, a na anatomija 600 isto za 6)pa da ne me maltretiraat veke. a dr predmeti ke si gi ucam...
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
im go kupuvam imotot na site komsii okolu mene i pravam eden ogromen fudbalski kompleks.kukata ja pravam nesto megu zgrada i palata imam tocna predstava kako bi izgledala,pravam edna kolekcija od dzipovi za drugo zdravje prvin da gi dobijam pa posle ke domislam
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Ke go odnesam deckoto na pat okolu svetot, ke mu otvoram najspremno studio za da si snima pesni i ke si otvoram nekoj biznis za mene.Ako ostani nesto ke doniram vo dobrotvorni celi.
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Прво ќе избегам од дома. Ќе се преселам во Белгија (со мажот, одкако ќе ја направи својата фамилија среќна, разбира се(види мислење #13)), следуваат Смарт, куќа, мобилен, фотоапарат, облека, облека, облека, и остало за храна...
п.с. на брат ми скејт, гитара, сноуборд, дуксери од Елемент...
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Ќе ги вложам да си најдам секси, згоден и млад маж со 10 милјарди евра... е тек тогаш да почнам да размислувам за трошење пош ова 10миљјона се ситница за мене... :pos2:

прво се снабдувам со цел арсенал оружје... го купувам милан... се селам на мојот приватен остров кај што нема зима, снег и такви глупости... најблиските ги селам на следниот остров најблиску до мене... на маж ми му подарувам еден остров претворен во харем... и за мене исто... и за да не сјебам све парите одеднаш ќе калапам пари преку нет.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
ќе му ги поделам на сиромаси,и некои кои имаат потреба од операции такви работи.:smir:
 
Член од
1 јуни 2007
Мислења
404
Поени од реакции
2
Пола од парите одма давам во хуманитарни цели......

Со другата половина ќе започнам бизнис....сосема доволни се за она што го имам замислено.

И во секој случај ќе се почестам со една вила некаде на море....добра јахта и обавезно БМВ 5-ка.....
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
куќа во хаваи и останатото за трошење
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Kje zemam 1 milion za lichni troshoci da se isfuram na pocetokot, ke stavam 2 milioni na strana u slucaj da ne uspee investicijata, ke dadam 2 milioni na dobrotvorni celi, a drugite 5 kje gi vlozam vo nekoja pametna investicija za da ne ostanam samo na tie 10 milioni, tuku da bidat 10 milioni godishno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom