Добивате 10 милиони евра, како ќе ги потрошите?

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Леле тоа се многу пари би направила и би купила многу ствари,би дала во добротворни цели,би си изнакупувала облека,коли,стан куќи би патувла низ целиот свет...Уф само да имав толку пари...
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
65
Прво ќе .....ќе...ќе...паднам у несвест....па по некој два саати спиење ќе станам,и кога ќе ми го повторат истото...ќе ми се слоши...али добро ке морам да се помирам со фактот дека сум богата:pipi:

Еден дел им го давам на моите и на брат ми да се радува!

Другиот дел...аххх!

Ќе патувам многу и кога тоа ќе ми здосади,ќе си купам некоја луксузна куќа на со поглед на море,другарките ќе се вселат кај мене аууу фести би било..:pipi:Ќе ги трошам да се задоволам себе,значи шопинг,искачања,едноставно ќе уживам...цел живот со париве!И да заборавив,ќе се посоветувам со татко ми што би било паметно со еден дел да купам акции,значи да можам да ги умножам или како и да иде тоа..:pipi: добро доста е мислам фантазирање....
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
9.5 милиони ќе си стам на банкарска сметка и ќе живеам од камати(2 % годишно то е 180 000 еура од камати).Останатите ќе си ги трошам лудооо.:helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ако имам толку кеш ќе ја земам за жена Парис Хилтон.
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
1.Купувам Veyron.
2.Купувам вила на југот на Франција.
3.Обезбедувам претерано скапи подароци за најсаканите.
3.Донирам во хумани цели.
5.Остатокот колку и да е го ставам во сигурна банка.
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Ke si otvoram studio i ke snimam rap vo nego, ama ke go napravam najgolemoto studio sto svetot nekogas go videl. Toa mi e zivoten son. :helou:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Ај ај ај...каква тема......
Еве го планот
1 1000000 евра -станови кои би ги издавал под кирија
2 ќе си отворам едно мало локалче што ќе си го работам онака од мерак
3 1000000 евра -дипломирам во јуни и со девојка ми шетаме дур имаме пари( Рио, ќе се возам со Трансибирска железница, Галапагос, Бали, Москва,Рим , Париз, Барселона.....)
4Ќе си купам едно порше 500коња и едно мини куперче за низ град
5 Ќе си напраам една куќа
6На девојка ми и отварам гинеколоШка ординација, а јас отварам адвокатска канцеларија
7 Од она шо ќе остане неШто Ќе стаам у банка за црни денови а неШо дефинитивно Ќе даам у хуманитарни цели
8 И ќе си купам акции у ФК Ливерпоол
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Сигурно нешто би чувала за да одам во Лондон и плус ако може да си купам таму станче или некоја куќа, нешто би вложила во некакви акции, би си купила многу облека и козметика и такви ствари, би дала нешто во добротворни цели или би отворила прифатилиште за кучиња......
 
Д

Демијан

Гостин
На татко ми еден Мустанг сив со две црни траки на хауба,на мајка ми куќа со огромна ама ОГРОМНА кујна:):)

Ееее сега за мене: SLR Meclaren,Audi Q7,R1,куќа уствари палата на Водно со огромна тераса, вила во Будва и си отварам некој кафич опасен негде у Центар за да има кај да киснам!Друго что ќе остане,еден дел у банка а друг дел у недвижности!
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Ќе си купам голема куќа во Мајами,куќа за мама и тато кајшо сакат,а и за цеца исто така :pos2:еден тон алишта и за пат околу светот.А да,и пола милион за добротворни цели.Ќе изграам дома за бездомниците,да има се обезбедат алишста и сл.Имам уште мноооогу желби,ама ај доста овие да ги набројам:)
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Паааа, прво ќе го пропатувам светот :) После ќе си купам кола, стан, мобилен, компјутер, лаптоп, телевизор, систем и такви некои ствари... Ќе дадам у добротворни цели еден дел. Па ќе си отворам Шинтерница и ќе си го вработам најдобриот персонал :) И ќе си тргнам дел на страна за не дај боже :)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Вауу, како прво правам една голема голема голема Куќа, после купувам повеќе станови и дуќани низ Македонија (знаеш ќирија на први - пари без мака). Ќе си направам повеќе вили низ европа. а за да заработувам ќе вложам многу пари во акции во фабрика за металургија (таму лежат огромни пари, веќе се се базира на метал). и ќе почнам да си ги остварувам моите животни сонови - Да одам на Сантиаго Бернабе, да одам на натпревар Ел Класико (Реал - Барселона), да посетам многу места во свето кој сакам да ги видам, едноставно да патувам низ свето и да купувам коли и коли и коли. :vozbud: и големи пари ќе донирам насекаде.
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
1 милион ќе си тргнам на страна, а со останатите 9 ќе шетам низ целиот свет додека не ги потрошам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom