Добивате 10 милиони евра, како ќе ги потрошите?

Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
ја одма на добротворни цели ги давам .... ако удрам на трошење отидов во другон свет и тоа за 24h не се за мене толку пари :pos:
 
Член од
3 јули 2007
Мислења
15
Поени од реакции
5
zna4i vaka deset milion4inja brate se teska para u mojov biznis ja bi gi naprail 25 milioni a posle tie 25 ke gi dupliram 3 pati e sea od koa ke go napraam toa planiram da si kupam edna kuka u afrika i da mu pomognam na tamosnoto naslenie bi ispratil 27 cisterni so voda a so ostatokot od parite bi si kupil motor (aprilia 125cc)a so kusurot od motorot u plan mi e da si zeam eden bezzicen telefon a starata nokia 3310 da ja zamenam so 3340 e sea ra4unaj brat kao najve4 klaber mora apsolutno da poseduvam dens oprema sto se sostoi od acid wear mai4ka i isti pantaloni sareni patiki i nao4ari od eko soping koe btw e zatvoreno poradi neplateni dolgovi kako i diskotekite vo parkot tuku da ne ja zabegame rabotava moja vrlo golema zelba e da gi po4astam brakata menageri poso stvarno dobro rabotat i da mu ebam mamata pominaa 2 godini se otepavme od rabota a para nikako i na kraj so okolu 50 evra bi gi zamenil moite smrdlivi adidas 4arapi so nike original od GTC 2ri sprat pozdrav do site klaberi se gleame na zurka 4@0
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Па да кажеме дека ќе си надополнам се што ми фали! И што не сум можел да си го дозволам до сега!
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
edna vila i eden dgip,se drugo sto ostanuva vo banka i kamata da tecit!
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.022
Поени од реакции
607
Од тие 10 мил. ке потрошам два стана Охрид, Скопје и еден Битола(веќе имам два) и една вила Хрватска и по некое Џипче мерцедес или хамер и Фк Пелистер Стадиончето ке го дотерам и во клубот играчи ке дојсам и одам после Украина малце трговија со луѓе (мора малку)да се занимавам со прљави работи ама не дрога, и Стреет рејсес ке организирам и ако остани нешто на банка да се умножат малку па ке видиме шо ке биди.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
ednostavno ke si kupam enda od vilite na Bora Bora ostrovot i kusur nema da mi ostane taka da ke mozam samo da si uzivam in paradise
 
Член од
3 јули 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
ke gi vlozam tie 10 milioni da otvoram firma, ama ne tuka, nego na zapad... i za 10 godini ke bidat 100... i tie ke gi podelam vo dobrotvorni celi, i na brat mi i decata negovi za cel zivot, drugarite, po nekoe milionce..." da im trgne" :)))

i 10 na Kajgana.com da im gi podeli na site od forumov :)))) i nesto za niv da napraat uste nekoe bolje forumce...posto ja otvorija temata...pa ke si prakjame poracinja koj od havai, solun ili bilo kaj ke bidat fackive...:)

a ja ke kesiram verojatno duplo od clenuvanje po bordovi i zaebancii....
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Со малце ум од 10 ке напраам 100:) тешко е до тие 10 да се дојде,после лесно е да се зголемат со неколку паметни инвестиции...а да зборот ми беше ке уживам,ке земам неколку коли што не сум можел да си дозволам ни да ги сонувам некое добро куќиче итн,итн
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Абе ќе си изнакупам се што ми душа сака и ќе се изнашетам и ќе глеам 1 евро да не ми остане!
 
Член од
9 јули 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Јас ќе зеам ќе тргнам 9 милиони на страна прво у инвестиции ти текнуе...Данок Чао :pos:

Е сеа со тие еден милион...Прво ја носам сестра ми у CareFour у грчка и сите кукли од таму и ги зиам...И зиам најубаф розев телефон и све што сака она по избор...
Мајка ми и татко ми ги праќам у изоземство (Негде Кариби) на двенеделен одмор...
Становите и куќата што ги иам ги продавам...значи негде ќе дојам у плус 300.000 евра ако не и више...
После зиам еден стан од 120 м2 у Тафталиџе,Викендица у Маврово и Охрид и Две у Грчка за издавање...
Ондак ги викам тие од Ајде Дома да ми ја уредат све тоа внатрешно (пошо сам ќе бидам дома нека ме има на тв :))----ако миљони мора да се штеди кај се може :)
Идам регистрирам Фирма за Компјутерска продажба и сервиси...уствари го купуем Тригер и така е напраена више...
Идам купувам простор у Центар отварам продавница у ГТЦ (две продавници,уствари три) регистрирам на име на мајка ми...
Купувам и простор и и отварам фризерски салон...Го најмуем сергеј и уште некои да работат...пак на име на мајка ми

На татко ми едно Порше Тарга и на мајка ми Мерцедесче А класа...плус еден џип X3 гратис за двајцата да идат до викендиците :)

А за мене...ако остане нешто од тие миљон можда ќе најдам нешто...Побитно ми е коа ќе ги глеам нив среќни :)








Epa bravo, super sto mislis i na tvojte. Inaku licno jas bi im ostavila po 1 milion i bi se gubela od tuka ke setam niz cel svet ke kupuvam stanovi pa ke gi izdavam a sekako da ne go zaboravam otstvaruvanjeto na mojot son- ke si kupam Audi TT :vozbud: i ke si otvoram kafic na plaza na Ibica :zlo: Ali nekako mislam deka e bolje da se vratam vo realnosta i ......aj cao odam da vozam roleri.
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Дел ке си оставам за „скромен“ живот дел ќе купам акции во некоја добра компанија и остатокот иде во БАНКА (ради кауција) да вадам и ја некоја месечна плата да не мора да ги трошам залихите:pos2:
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Купувам куќа на 5 спрата....
на кровот ќе има летна тераса со базен и триста такви заебанции....
на петиот спрат отварам ресторан да има што да се јаде цело време...
на четвртиот, ќе има бар опремен со многу алкохол...
на третиот ќе купам едно чудо убави жени .....
на вториот ќе има ...од флипери како кадилак...па се до најнови симулации(за тепање време)
а првиот ќе го преполнам со змиишта и крокодили ...да ми биде страв да искочам од тој рај...оти што и да е кога тогаш ќе ти здосади :)
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
toa se mn pari..vo sekoj slucaj ke kupam kukja,ogromna so visoki sidovi uredena bas onaka kako jas sakam,so seta napredna tehnologija sto ja ima sega.bi prosetala malce niz svetot,bi otvorila salon za ubavina ili welness centre toa mi e zelba,i sigurno bi posetila dom za siracinja i bi im odnela mn podaroci otprilika taka bi gi potrosila
 

Kajgana Shop

На врв Bottom