Добивате 10 милиони евра, како ќе ги потрошите?

Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
nema da zemam kako prvo a ako imam tolku pari ke gi investiram vo nesto pametnooo :P
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
хехе..Ако би добил милиони??Би се трудел да го направам моето окружување што е можно подобро(работите што сакам да ги постигнам не се постигнуваат со пари)ама на денешницата ќе им фрлам барем по 1000евра на секоја фамилија во моево градче!Или на сиромасите по 2000евра ќе им дадам, а на богатите по 500да не се лутат!!Ќе му давам на оној што му е потребна финансиска помош за да се стабилизира финансиски местово!!Сигурно минимум еден милион би дал за бездомниците и за децата кои му е потребна хируршка интервенција за да си го спасат животот!!За лична сатисфакција ќе си отворам студио,а за градов ќе направам некоја фабрика да можат сите невработени да ги вработам!!!Епа врти сучи колку и да се правиме дека не ни требаат пари,а ако немаш пари поголемиот дел од претходните набројувања нема да се реализираат!!!На пример:Ако немаш пари нема да можиш да исполниш детето да се прај скапа операција,детето ќе почимо,среќните маски останаа недопрени на пример, ако не им дадеш кеш...и така тоа иде да соберам пари...
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Hmmm, so 10milioni ke si otvoram edna mini klinika za opsta,plasticna i rekonstruktivna hirurgija se po najsovremeni svetski standardi, and than Ill be happy:)
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
hmm 10 milioni evra..???


Ne se malko pari...ke ima da si kupam od se po poveeke :)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.431
Поени од реакции
22.043
za 10 milioni evra , ke odam na dolg odmor(na karibite)ke si napravam kuka so bazent vo MK ke ja zemam najubavata kola(mercedes meklaren)i so ostanatite pari ednostavno pametno ke gi trosam
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
odma kupuvam BMW M3, stan vo RIM, edna kuka vo MIAMI, i po nesto za familijava hehe
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Што би направиле со милион евра?

Кратко и јасно е прашањево.еве јас на пример половина би ги инвестирал,потоа од другата половина би ги потрошил на глупости би ги донирал.
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Имам многу планови , али немам милион евра ...
Вака само лиги ќе ми течат ..
 

Fruity Girl

Crazy Drama Queen
Член од
23 април 2008
Мислења
33
Поени од реакции
3
Би ги инвестирала во нешто да се умножат:vozbud:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Нели имаше ваква тема некаде?
Во секој случај,милион евра:
-Куќа од дрво на островот Гоа во Индија.
-Стан во Амстердам(по можност пред улаз да има Кофишоп,за да не јадам многу пат).
-Уште една куќа во Перу,во близина на Андите.
-100 кила канабис и печурки.
-И со останатите пари би ги посетил сите можни Goa Trance фестивали во светот и би организирал неколку во Македонија.
-Ако остане нешо,во добротворни цели.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom