Диети и слабеење

Член од
8 октомври 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
abe da taka e so vezbanje mozes se, no 2-3 pati nemas vreme da vezbas ! Na rabota, popladne televizija gledas itn. Zatoa se baraat alternativi vo slabeenjeto. Jas cisto zobrev za Vitagold kafeto, posto edna moja drugarka go piese i oslabe bajagi, si kupiv denes i jas i stvarno e dobro! Plus ne bara da vezbas, pisuva treba da pies 30 min pred da jades i L karnitinot ke ti gi stopi mastite!
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Засега не сум имала потреба од диети и некакви слабеења.
Ако сум почуствувала дека имам вишок килце кое што мене лично ми смета само ќе намалам со исхраната количински и нема да вечерам. А оние диети или таканаречени гладувања не ги разбирам. Диетата не е нејадење како што поголемиот број а посебно тинејџерите мислат и прават, диетата е здрав начин на исхрана.
Имам пробано само едни аpчиња од божен козметик кои што ги забрзуваат метаболизмот и божем се топиш (како да не) и се на природна база, но тоа беше колку од мерак да видам што како, а не од потреба што сум имала. И нема ништо спас ако човекот јаде постојано џабе се апчињата.

Единствено нешто што признавам за слабеење е здрава исхрана, јадење во нормални количини и вежбање и само вежбање. Е тоа ценам и почитувам.

А не некои апчиња, диета на Стојко, диета на Трајко, кафе на тој, чај на овој ... не фала (би пробала може еднаш два пати од љубопитност ај :icon_lol:)
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
1
Luge nema potreba da se truete so apcinja!!!Prvo apce,kako apce e polnoso hormoni,osobeno dietalnite,podobro e da si pocnete da si se hranite so pozdrava hrana,posle 20:00h da piete samo voda i nisto drugo ili ako ne mozete da si dozvolite da vezbate nekoj sport(poradi nemanje vreme i sl.) dovolno ke vi bide edno joggiranje,a ne veruvam deka nekoj nemoze da odvoi saat za da trca!!!Edno sto sum svatila e za da se oslabe e potrebna zelba i cvrsta volja!!!Ako ja nemate nema slabeenje!!!

pr. ja sum instruktor po aerobik i iskreno nemam problemi so tezina,ama mnogu luge koi gi posetuvaat casovite sto gi davam oslabale poradi toa sto:
1.Jadele samo zadrava hrana,zelencuk i ovosje
2.Nikogas ne jadele posle 20:00h
3.I ne propustale nitu eden cas aerobik!!
I fala bogu oslabele!!!Samo treba da se sistematiziraat potrebida na organizmot za hrana i posle e lesno poradi toa sto veke se stvorile nova navika:wink:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Никогаш не сум ги применувала не сум имала потреба да сум на диета.Одсекогаш имам добра фигура.Ако некогаш имам потреба фала богу дека ќе сум на диета ке вежбам и слично несакам да сум дебела :nesum:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
ne ne ova kafeto e so prirodni sostojki nema nikakvi supstancii vnatre i eve ovie dva tri dena veke stvarno mi go namali apetitot !:smir:
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Jas sum pocetnicka pa aj da vi se prridruzam.Znaeme deka so vezbanje se slabee ama koj da vezba.Jas si kupiv orbitrek vezbav 1 nedela i sega go koristam za zakacalka za alista,istalno si vikam od utre sekako.:tapp:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Да расчистиме нешто сега, има апчиња за слабеење, ама не може да ги земаш и да седиш цел де дома пред компјутер и да јадеш ко вол. Ако некој верува во магии, може да го прави тоа, ако не, нека проба. Првата недела нека вежба со апчиња, втората без, да види колку ќе ослабни ( да се јаде иста храна ).
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
има една диета ... протеинска незнам што ... се губат бајаги кила ... е после треба нормално да јадеш зашо ке ги вратиш пак ... као и со секоја диета не ?

Ја знам изгубив некои 20кг за месец дена само со пиење вода и јадење салати/месо =) +пентарење на водно =) али мучење е :drk::drk:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
abe da taka e so vezbanje mozes se, no 2-3 pati nemas vreme da vezbas ! Na rabota, popladne televizija gledas itn. Zatoa se baraat alternativi vo slabeenjeto. Jas cisto zobrev za Vitagold kafeto, posto edna moja drugarka go piese i oslabe bajagi, si kupiv denes i jas i stvarno e dobro! Plus ne bara da vezbas, pisuva treba da pies 30 min pred da jades i L karnitinot ke ti gi stopi mastite!
kaj go ima toa kafe?posto najskapiot L-karnitin od najrenomiranata firma MUSCLETECH nema takvi rezultati.kako sto ti gi nabroja.i zasto od gledanje televizija nemas vreme da povezbas?
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Па некаде во осмо тежев 98 килограми и беше неподносливо, поради коментарите на околината. Се турив на диета не јади ништо и некако стигнав до 54 килограми и тоа за два и пол месеци.
Резултати: Завршив во болница на инфузија, уште не можам да се стабилизирам со храната, од се живо ми се повраќа, крвната слика ми е лом и најважното што го сфатив - доколку еднаш си бил дебел цел живот ќе се носиш со тоа - колку и да ослабеш после тоа пак во срцето ќе бидеш истиот од порано и ќе страдаш од претходно набиените комплекси.
Затоа здрав начин на исхрана да, но диета никако, оти сешто може да настане, една девојка што лежеше со мене во болница доби леукемија и денес Бог да ја прости не е меѓу нас.
DIETA NE E DA NE JADES,TUKU E REDUCIRANA ISHRANA.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Sorry pogresno sum razbrala!!!Ama spore mene site se isti,praveni od isti supstancii,taka da nema nekoja golema razlika,barem taka mislam!
ne e taka,samo zavisi od koja firma se proizvedeni.veruvaj deka ponezdrava hrana jademe,odkolku sto se tie preparati nezdravi,zboruvam za renomiranite firmi,kako PROLAB,MUSCLETECH,DYMATIZE i dr
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
моментално иам една диета..спортска. Многу е добра, за 2 недели 5 кила симнав:). Цело време имаш за јадење, не е со гладување..:) ако сакате да ја аплоудирам, ја иам у писи:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom