Диети и слабеење

Член од
16 септември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
1
моментално иам една диета..спортска. Многу е добра, за 2 недели 5 кила симнав:). Цело време имаш за јадење, не е со гладување..:) ако сакате да ја аплоудирам, ја иам у писи:smir:
Odma da ja aploadiras,poradi toa sto me interesira,bidejki zvuci interesno "sportska dieta",sakam da znam nesto poveke:smir:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Никогаш не сум ги применувала не сум имала потреба да сум на диета.Одсекогаш имам добра фигура.Ако некогаш имам потреба фала богу дека ќе сум на диета ке вежбам и слично несакам да сум дебела :nesum:
sekogas treba vezbanje,mozebi ne i nekoja jaka dieta,ama vezbanje sekogas e potrebno,nema sansi muskulite da bidat zategnati sami od sebe.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Odma da ja aploadiras,poradi toa sto me interesira,bidejki zvuci interesno "sportska dieta",sakam da znam nesto poveke:smir:
za da ja pogodis vistinskata dieta treba da znaes kakov metabolizam imas,sto sakas da dobies,kolku kalorii vnesuvas,kolku kalorii trosis,mnogu zavisi i od razlikata pomegu momentalnata forma na telo,i posakuvanata forma na telo.ne e samo do kilogramite.
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
моментално иам една диета..спортска. Многу е добра, за 2 недели 5 кила симнав:). Цело време имаш за јадење, не е со гладување..:) ако сакате да ја аплоудирам, ја иам у писи:smir:
Леле дечко ај молимте аплоудирај ја,итно ми треба слабеење.Имаш кафе од мене ако ослабам 5 кила за две недели.:)
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
таму на средина кај што не се гледа, пишува 80 грама ориз. Потребно е да се придржува строго кон диетата, без никакви отстапки! И ја иам кризи за благо, леб, хамбургер, немој да мислите не...:(. Али све се трпи беееееееее. Има многу резултати. Препорачувам кој сака да ослабе, нека почне да ја држи уште од утре:).
p.s. Вода пишува 2-3 литри. Пијте повеке, нема зијан од вода, ем повеке те чисти;)
p.p.s. E_L_E_N_A затоа што знам дека ке има резултати, спремај се да частиш кафенце:)
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Od licno iskustvo ke vi kazam,zosto bev primorana da ja drzam zosto imav problemi so zeludnikot.Za 2 meseci oslabnav 10 kilogrami najmalku.Ne se mnogu no i problemite mi gi snema.Mnogu brgu jadev i lebot recisi go goltav.Koga resiv da se stavam na dieta prepecuvam vo furna 1 leb iseckan na tenki kriski i za 3-4 dena imam dovolno.Moze i dvopek kupen vo prodavnica.jadam 1 - 2 pati na den i toa samo po 2 parcinja leb ili dvopek.Jadam po mali zalcinja i se drugo so nego sto imam za rucek.Sega citav deka vrzoto jadenje debelee,a da se jade dvopek ne moze brgu.Vo meguvreme jadam sekakvi gricki,koi za onie koi se na dieta se zabraneti.Jadam i cokolada,no i toa ne mi smeta.Gledam da vezbam po 30 min.dnevno,gledajki da gi zapazam tockite koi sakam da mi oslabnat,kolkovite i stomakot.Dovolno oslabnav,no poradi problemite sto gi imav so zeludnikot i brzoto jadenje,veke nikogas nemam namera da se vratam na stariot nacin na ishrana.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Koj saka brzi rezultati neka pocne so dietata na Atkins.Vi kazuvam od licno iskustvo pred 2 god. bev 75 kg a visoka sum 1.60cm oslabev 15 kg za 2 meseca denes sum 70 kg i pak pocnav da ja drzam.Rabotata e vo toa sto jas se naviknav da jadam bez leb i mnogu podrugo se osekas najadeno ama lesno.Kilazata ne se vraka bas lesno.Za 2 god 10 kg.Isto i jas sekogas sum bila elegantno popolneta ha ha.:helou:
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Koj saka brzi rezultati neka pocne so dietata na Atkins.Vi kazuvam od licno iskustvo pred 2 god. bev 75 kg a visoka sum 1.60cm oslabev 15 kg za 2 meseca denes sum 70 kg i pak pocnav da ja drzam.Rabotata e vo toa sto jas se naviknav da jadam bez leb i mnogu podrugo se osekas najadeno ama lesno.Kilazata ne se vraka bas lesno.Za 2 god 10 kg.Isto i jas sekogas sum bila elegantno popolneta ha ha.:helou:
Еј, Аткинс диетата не ти ја препорачувам, зошто? Прочитај поназад и ќе сфатиш што прави таа.. тоа всушност е начин на живеење.. ако ја прекинеш, ги враќаш изгубените килограми назад. :helou:
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Еј, Аткинс диетата не ти ја препорачувам, зошто? Прочитај поназад и ќе сфатиш што прави таа.. тоа всушност е начин на живеење.. ако ја прекинеш, ги враќаш изгубените килограми назад. :helou:
Kolku pobrgu gi gubis kilogramite,tie pobrgu se vrakaat.Mora da se promeni nacinot na jadenje i stilot na ziveenje,verovatno.No jadete poleka,nikoj ne ve goni,taka pobrgu ke osetete sitost so pomalku vnesena hrana.
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37

КОНЕЧНО! еве ја диетата..нешто проблеми..невермајнд. Битно сега ја има, ајде на слабеење:).
(за да не читате горе..еве го уште еднаш тука овој дел:))таму на средина кај што не се гледа, пишува 80 грама ориз. Потребно е да се придржува строго кон диетата, без никакви отстапки! И ја иам кризи за благо, леб, хамбургер, немој да мислите не...:(. Али све се трпи беееееееее. Има многу резултати. Препорачувам кој сака да ослабе, нека почне да ја држи уште од утре:).
p.s. Вода пишува 2-3 литри. Пијте повеке, нема зијан од вода, ем повеке те чисти;)
p.p.s. E_L_E_N_A затоа што знам дека ке има резултати, спремај се да частиш кафенце:)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Извини вака, а што е мусли? :)

Ми изгледа како интересна диета зш треба да смалим 5 кила.
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16

КОНЕЧНО! еве ја диетата..нешто проблеми..невермајнд. Битно сега ја има, ајде на слабеење:).
(за да не читате горе..еве го уште еднаш тука овој дел:))таму на средина кај што не се гледа, пишува 80 грама ориз. Потребно е да се придржува строго кон диетата, без никакви отстапки! И ја иам кризи за благо, леб, хамбургер, немој да мислите не...:(. Али све се трпи беееееееее. Има многу резултати. Препорачувам кој сака да ослабе, нека почне да ја држи уште од утре:).
p.s. Вода пишува 2-3 литри. Пијте повеке, нема зијан од вода, ем повеке те чисти;)
p.p.s. E_L_E_N_A затоа што знам дека ке има резултати, спремај се да частиш кафенце:)
Еј а треба и да пешачам покрај диетата или не е морално?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom