Диети и слабеење

Член од
26 октомври 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Еј, Аткинс диетата не ти ја препорачувам, зошто? Прочитај поназад и ќе сфатиш што прави таа.. тоа всушност е начин на живеење.. ако ја прекинеш, ги враќаш изгубените килограми назад. :helou:
Da tocno e oti ne e bas dobra ama ja drzis 1-2 meseca,a posle prviot mesec pocnuvas da gi jades tie zabranetite raboti po malku.Pies vitamini obavezno,jades salati i dr.Dobro e toa sto prvata nedela ne namaluvas ama bas niedno kilo a taa e najkriticna a posle toa sekoj den po 1 kilo i toa ti dava volja za ponatamu.Mene mi se dopaga zatoa sto sam si go pravis menito za jadenje a ne jades po sema.Sum probala i takvi denes toa utre drugo pa do tolku saat i taka ne mi e bas.:helou:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Извини вака, а што е мусли? :)

Ми изгледа како интересна диета зш треба да смалим 5 кила.
Аман бе




Микс од секакви житарици и овошје....:helou:
Инаку диетава ми стои како многу добра само што не верувам дека строго ќе се држам до неа.....:(
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
45
Поени од реакции
2
jas sum cel zivot na dieta ,takva glupava gradba imam da sum probala sekakvi dieti no nitu edna ne bila efikasna kako onaa bez jagleni hidrati...momentalno ja potpomagam so turbo shlank..rezultati povise od odlicni.ovaa dieta e nameneta za ludje sto pomalku se dvizat ,i trosat pomalku kalorii,znaci dozvoleno e se da se jade salati zelencuk,ovosje meso masti se se ...treba samo da se zaboravi kako izgleda leb,slatko,kolaci ,banani,tikva,seker,grav,oriz,grasok,....najvazni se prvite 5 dena koga treba organizmot da se procisti,togas se preporacuva bistra supa so mnogu morkovi ,jabolka kolku vi dusa saka,kokoskino meso bez koza kolku vi dusa saka....i najmalku 2 litra tecnosti sekoj den....prvite 5 dena ke bidete iznenadeni..najmalku 5 kg vo start se gubat,potoa sekoj den po pola do kilogram .jas imam za 2.5 meseci skinato 36 kg.dietata e skapa ali e mnogu efikasna,i sto e najbitno kilogramite se odrzuvaat,podolgo vreme ako ne se preteruva so slatki & co.
za vreme na dietata se razbira deka nekogas se posakuva da se ukrade nesto...nema problem...togas iznajadi se slatki,spageti makaroni toj den ,a utredenta,pocni gi pette dena na procistuvanje...rezultatite nema da izostanat.ovaa dieta ja imam od eden doktor dimitrijevic i se vikase knigata "jesti a mrsaviti" no nekoj duduk mi ja zema i ne mi ja vrati....ako nekoj znae kade moze da se najde neka mi kaze ja kupuvam odma...
ajde devojcinja frlajte se na dieta...i uzivajte vo jadenjeto hehe:pipi:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Имам кажано многу пати на многу луѓе кои патат од оваа болест.Значи,сите оние филмови кои си ги праат луѓево со јадење вакво-онакво нема ефект,т.е се лажете бре сами себеси.
Јас сум тип на чоек кој колку и да јаде не се гои,имам брз метаболизам и со минимум напор се одржувам.Има луѓе кои имаат успорен метаболизам и им се чини дека и онаа чашка вода што ја пијат се фаќа за нив.Е за тие луѓе има една порака!
Ако сакате да изгледате добро треба да го потите г'зот!Без физички напор и континуирано вежбање природата си го прави своето.
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Имам кажано многу пати на многу луѓе кои патат од оваа болест.Значи,сите оние филмови кои си ги праат луѓево со јадење вакво-онакво нема ефект,т.е се лажете бре сами себеси.
Јас сум тип на чоек кој колку и да јаде не се гои,имам брз метаболизам и со минимум напор се одржувам.Има луѓе кои имаат успорен метаболизам и им се чини дека и онаа чашка вода што ја пијат се фаќа за нив.Е за тие луѓе има една порака!
Ако сакате да изгледате добро треба да го потите г'зот!Без физички напор и континуирано вежбање природата си го прави своето.
јбг ја од 6 години почнав со пливање, сменив многу спортови, нон стоп сум физички активен - тренирам, и до ден денес, трчам на кеј, идам во теретана, тренирам ракомет, али сепак ми беше неопходна диетава да ги симнан оние килограми што сметам дека не треба да ги имам на мене...
@E_L_E_N_A тоа е до тебе...не е морално да пешачиш..
Со среќа на тие што ке почнат да ја држат диетата.:smir:
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Аман бе




Микс од секакви житарици и овошје....:helou:
Инаку диетава ми стои како многу добра само што не верувам дека строго ќе се држам до неа.....:(
@Shorty
Иди во продавница за здрава храна, и кажи им да ти дадат или мусли, или корнфлекс, нема голема разлика.:smir:
ај поз идам да јадам мусли, па у школо сум:):)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
samo eden mal sovet.ne e se do dietata ,a i ne e se do fizickata aktivnost(mnogu zavisi od metabolizmot na covekot za koj se raboti).vo prosek ishranata,nasproti fizickata aktivnost e odredena procentualno so 80%:20%,znaci 80% zavisi od ishranata,a samo 20% od fizickata aktivnost.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Pa kafeto Vita Gold go imas vo Zegin i 310den cini. Super se osekam stvarno, vcera se merev za celi 2kg sum oslabela! pozdrav Aleks i kupi si nema da se izlazes.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Pa kafeto Vita Gold go imas vo Zegin i 310den cini. Super se osekam stvarno, vcera se merev za celi 2kg sum oslabela! pozdrav Aleks i kupi si nema da se izlazes.
-fala na dobrata namera,ama jas nemam ni najmalku problem so tezinata,178cm sum visok i tezam 78kg,a nemam ni gram mrsno na mene.e sega normalno posto jas vezbam BODY-FITNESS veke 14godini i veke dosta vreme i rabotam kako insruktor po BODY-BUILDING i FITNESS.ama samo da ve informiram deka se toa sto vie go piete kako VITA GOLD ili TURBOSLANK i slicno,se toa e praveno na baza na preparatite koi se koristat vo sportot,najveke vo fitnesot,samo sto preparatite koi se koristat vo sportot se mnogu pokvalitetni i se napraveni od mnogu porenomirani firmi(otkolku sto se VITA GOLD i sl.),svetski firmi koi pominuvaat najrigorozni testovi za kvalitetot na nivnite proizvodi.
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
-fala na dobrata namera,ama jas nemam ni najmalku problem so tezinata,178cm sum visok i tezam 78kg,a nemam ni gram mrsno na mene.e sega normalno posto jas vezbam BODY-FITNESS veke 14godini i veke dosta vreme i rabotam kako insruktor po BODY-BUILDING i FITNESS.ama samo da ve informiram deka se toa sto vie go piete kako VITA GOLD ili TURBOSLANK i slicno,se toa e praveno na baza na preparatite koi se koristat vo sportot,najveke vo fitnesot,samo sto preparatite koi se koristat vo sportot se mnogu pokvalitetni i se napraveni od mnogu porenomirani firmi(otkolku sto se VITA GOLD i sl.),svetski firmi koi pominuvaat najrigorozni testovi za kvalitetot na nivnite proizvodi.
првиов дел беше у стил, ` ај да се пофалам`:tv::)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
@MariO
-nemam jas potreba da se falam,jas sum toj sto sum.a za toa sto go kazav za sebe mi bile mnogu godini potrebni za da go ostvaram i mnogu vezbanje,znaenje i dr.i zasto odma toa da lici na falenje?svati si kako sakas.ama mene poentata mi bese samo da dokazam deka znam za sto zboruvam,deka toa i sekojdnevno go rabotam,toa mi e profesija.
-a inaku ja vidov i tvojata sportska dieta,ne e nisto posebno,taa e samo dieta na nekoj natprevaruvac,sto ne mora da znaci deka isto ke vlijae i kaj drugite.zatoa sto taa e dieta za profesionalci.i vklucuva i redovna poseta na nekoj fitness klub.
-a inace za podobar efekt kaj dietite,postoi i eden segment koj se vika"mamenje na dietata".koj gi pravi dietite najefikasni.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Tie preparati se dovolno skapi i ako ne gi koristis vo kombinacija site nema da dobies rezultati ! Inace jas eve edna nedela go pijam Vita Gold a voedno oni se po AL PRO praveni, jas vo Sad sum gi piela tie i stvarno pomagaat vo slabenjeto!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom