Диети и слабеење

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
16.537
Поени од реакции
1.842
Не сум ги применувала никогаш, иако порано може имало малце потреба ... природното секогаш ми е најубаво тоа е ... а вие?
А иначе не сум за држење диета од бес ... кога слаба девојка сака да изгледа како скелет, бљак! Ако веќе мора, ги одобрувам диетите што се базираат на некаква храна со која не би паѓале во несвест тие што ја држат ... па може и да напишете ако знаете некои добри, ваљда ќе му послужат некому :wink:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.749
Поени од реакции
200
Никогаш не сум држел диети, колку и да јадам, што и да јадам пак истата линија ја имам, таква конструкција имам, јадењето не ми иде во дебелеење, туку во висина и мускулатура :pos:

Кај мене дома сите се жалат леле колкав/а сум се напраил/а треба диета да држам или што знам што, а јас само им фаќам сеир... :pos: :pos:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.221
Поени од реакции
41
Мене во последно време хитно ми треба некоја добра, ко балон сум напраен! Кажувајте ако знаете!!
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.088
Поени од реакции
28.001
спуки, троши калории бе!

Секс, баскет, фудбал, трчање и ролање покрај кеј. Прави нешто!
Мислам дека нема подобар начин за слабеење од спортување. Да те викаме на фудбал кога ќе се собираме? Последното фудбалче јузерите изгубија од модераторите 6:5 (0:5) - па сега види ти колку сме ги испотиле и ослабнале... :D
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.221
Поени од реакции
41
Acid напиша:
скупи, троши калории бе!

Секс, баскет, фудбал, трчање и ролање покрај кеј. Прави нешто!
Мислам дека нема подобар начин за слабеење од спортување. Да те викаме на фудбал кога ќе се собираме? Последното фудбалче јузерите изгубија од модераторите 6:5 (0:5) - па сега види ти колку сме ги испотиле и ослабнале... :D
Од цело трошење калории, само сексот ми остана!!!
Фудбалот не е лоша идеја, ако сакате може топка да ви бидам!! :pos: :pos:
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.088
Поени од реакции
28.001
Абе ти почни да си трчкаш ако имаш слободно време. Кејов е прекрасно место за слабеење после 19 часот. Ем ќе се потиш од трчање, ем од девојките... :wink:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
3.019
Поени од реакции
29
Nikogas neam drzeno dieta jas imam obraten prolem nikogas ne sum gladna :cry:
 
Член од
2 март 2005
Мислења
635
Поени од реакции
2
nikad ne sum imala problem za da drzam dieta ...ama kako so idat godinive mislam ke mi zatreba kaj i da e :pos: strasno neshto :cry:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.820
Поени од реакции
1.077
Да "држиш" диета не значи да не јадеш. Само правилен избор на храна
и секако во комбинација со некаква (спортска) активност. Се друго е потенцијална болест
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.496
Поени од реакции
224
E neznam dali dieta drzef ili neshto psihicki bef bolna vo umo :))))))))))) edno vreme nejchef da iam pojchem od 40 KG.. ali sepak jadef kolku sho mi se jadeshe .. i onaka ne mi se digashe kilata.. na kraj stasaf 43 kg :)))))))))) Poo.. i neam gajle .. samo sho propadnaf do 39 kg pak od nogu rabota i taka... ali ne sum skelet ! Nema vrska toa .. i nikad ne sum sedela demek.. sega samo salata da jadam.. nema hamburger ova ona .. Mene toa mie zivoto =D Hamburger i pomfrit.. Megju toa mozi i pizza :D
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
21
Поени од реакции
0
Sandra напиша:
E neznam dali dieta drzef ili neshto psihicki bef bolna vo umo :))))))))))) edno vreme nejchef da iam pojchem od 40 KG.. ali sepak jadef kolku sho mi se jadeshe .. i onaka ne mi se digashe kilata.. na kraj stasaf 43 kg :)))))))))) Poo.. i neam gajle .. samo sho propadnaf do 39 kg pak od nogu rabota i taka... ali ne sum skelet ! Nema vrska toa .. i nikad ne sum sedela demek.. sega samo salata da jadam.. nema hamburger ova ona .. Mene toa mie zivoto =D Hamburger i pomfrit.. Megju toa mozi i pizza :D
Sho be nesi skelet? Vakumirani koski :pos: :pos: :wink: :wink:

Jas drzham dieta na baza na ananas.. krkam se osven ananas! :oops:
 
Член од
27 август 2005
Мислења
808
Поени од реакции
7
пред летната сезона месец дена држев аткинс диета (уз вежбање) и се изненадив од резултати. догодина пред летната сезона пак :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.088
Поени од реакции
28.001
другарче напиша:
пред летната сезона месец дена држев аткинс диета (уз вежбање) и се изненадив од резултати. догодина пред летната сезона пак :)
Баш гледав пред некој месец емисија за Аткинсоновата диета! Колку што знам - дозволено беше да јадеш колку сакаш мрснотии и место, а пак слабееш! Најчудната и најефикасната диета доста, така ја окарактеризиираа во емисијата. Мене ми е чудно како всушност функционира....

Ќе ти биде ли тешко тука да ја напишеш?
 
На врв Bottom