Дефлорација - првиот пат

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Чекајте, чекајте САМО ПРВИОТ ПАТ Е ОД ЉУБОВ? После тоа е од навика, потреба или ради реда????
Секако дека не е точно тоа дека само првиот пат мора да е од љубов. Според мене, мора да е така и за секој нареден сексуален однос и не би имала однос со некој само заради задоволување на мојата сексуална потреба, заради навика или пак ради реда, ај да му направам мерак на типот, заслужи. Сега ќе ме попљукаат многу од мажиштата на форумов, пошто цврсто стојам на ставот дека сексот е само за и од љубов.


Искрено не ми е јасна таа женска филозофија, дека првиот пат мора да биде нешто ептен посебна љубов, се' околу да цвета перфекции, милиони пеперутки, свеќи романтики триста други карики.....а после првиот пат може и во кола, на клупа, у грмушки.
Претпоставувам веќе си запознаен со фактот дека секоја девојка копнее за тоа првиот пат да и биде во кревет, на убаво, да има некоја си романтика, да и биде незаборавно и за паметење (секоја со своите мечти, нели) ?!
Па од многу летање испаѓа дека не е баш се` така како што замислувала. Пошто со искуство се` се усовршува, секој нареден пат би требало да е поубаво (со ова несакам да кажам е*ете се што е можно повеќе за да ви биде поубаво).
 

baldzi

Fascination Never Ends!
Член од
16 јуни 2006
Мислења
176
Поени од реакции
3
Да бееее првиот пат "треба" да е од љубов романтики.... а после тоа се клецат како кучиња таму кај шо ке најдат....нема грешка :kesa:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Секој пат е од љубов... Само што првиот пат на сите им изглеа како посебна љубов, затоа што ете, што вика псај, не и е на секоја девојка толку едноставно да се соблече пред некој тип. Па мора сто пати да испомисли дали може да му верува, дали после нема да ја руга по другарите и слично. Не се работи за свеќите и ружите, свеќи и ружи може да има на секоја романтична вечера која ќе заврши или нема да заврши со секс, било да е прв или не. Башка има трема, па сите причаат колку е болно па нормлано е да веруваат дека кога некој сакаат, можат покрај него да се опуштат и тоа „страшното„ кинење да не биде толку страшно... Едноставно еднаш е првиот пат и сите сакаат да го паметат како нешто спешл, јес да понатака може да имаат сто пати поубави искуства:toe:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Зошто најсмешна работа??
Според мене ДА,треба првиот пат да биде од љубов,не со перфекции и други слични глупости,туку едноставно за таа интимна работа сакам партнерот да ме почитува и сака(а за после првиот пат у кола нема да ми биде згодно а у грмушка може:pos:).А кај машките(кај повеќето)љубовта тука не е важна(за првиот пат зборам)и е*ат колку да им се направи меракот.:pipi:Или не е така?:kesa:
А зашто па ти иваа и другите мислите дека кај машките првиот нивен однос со девојка би бил онака колку да се види, исто ти е како што ние неможеме да ги сватиме вашите работи околу првиот пат, исто така и вие не можете нашите....уф не дај боже да почнам да редам работи за машкиот прв пат:kesa:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
А кај машките(кај повеќето)љубовта тука не е важна(за првиот пат зборам)и е*ат колку да им се направи меракот.:pipi:Или не е така?:kesa:

Не е мерак во прашање, физиолошка потреба е во прашање, пошто ако немаат можност да имаат прав секс сигурно ќе мораат да мастурбираат што во основа е само моментално задоволување на физиолошката потреба.
А инаку најубаво е кога двајцата партнери се заинтересирани и со мерак си ги задоволуваат физиолошките потреби меѓусебно.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Гаго иваа има само тЛинаесет години плус две уствари значи петнајс....нема да те разбере:pos:

Бек ту д топик

Секој пат е од љубов...
А ако се случи тоа при многу алкохол после луда ноќ во дискотека, во некоја убава кола на Водно? И тоа е од љубов нели...уствари тоа е веќе љубов на прв поглед:pos:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Од љубов кон дечкото, од љубов кон девојката, од љубов кон колата... Од љубов кон сексот... Секој пат е од љубов:smir:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Скулгрл напиша:
туку ќе лежиш на персиски килим
не ги лажи девојчињата не сите имаат по дома персиски килими не биди таква проблем плус правиш,ќе треба и персиски килими да купуваме :pos:

Добро не ми е јасно што толку еуфорија се дига околу тоа кожиче,од љубов или не,а што ако е некоја спортистка па еве несакајки топка ја скине...
Ијааа и тука имало љубов изгледа кон спортот треба среќна да е....
Или сакаш или нејќеш да се скинеш трето нема,кога тогаш ќе те скинат е сега дали од љубов или не се со тек на време
Slatka mala напиша:
Па од многу летање испаѓа дека не е баш се` така како што замислувала. Пошто со искуство се` се усовршува, секој нареден пат би требало да е поубаво (со ова несакам да кажам е*ете се што е можно повеќе за да ви биде поубаво).
не сакаше да кажеш ама кажа :icon_lol:
точно секој нареден пат е поубав убаво си реков незнам зашто толкава фама околу тој прв пат
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Добро не ми е јасно што толку еуфорија се дига околу тоа кожиче,од љубов или не,а што ако е некоја спортистка па еве несакајки топка ја скине...

точно секој нареден пат е поубав убаво си реков незнам зашто толкава фама околу тој прв пат
Не е до кожичето и таа спортистката сто се скинала со топка:pos2: ке има прв пат.. прв секс со некој, па дај народе нека и биде нежно и полно со љубов.. па има цел живот пред неа за коли клупи wc-инја во диско..one night stands и разно разни кретени кои ке си завршат работа и ке си отидат во неповрат..
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Првиот секс е битен и се памти пошо е нешо ново, непознато, нешо шо те носи у нова фаза од животот и сл. Мислам као возбудата пред првиот бакнеж и све останато што го правиш за првпат. А кај женските се додава и моментот на кинење химен. Али затоа па истовремено е скоро увек непријатен, трае кратко(особено ако и на партнерот си му прва) и не те носи у екстза или што ти ја знам. Затоа не гледам што е толку посебен.
А уше помалку сум мислела дека првиот секс ќе ми се деси на кревет со ружини латици, многу свеќи околу, ангели што свират на харфа, а јас и мојот партнер ќе бидеме на седмо небо(не мислам на онаа глупана серија на сител:icon_razz)
Нормално дека е најубаво кога таков интимен момент делиш со некој кој го сакаш.Али не само првиот пат.Тоа треба да важи са секој однос. И и за машките и за женските.Но некои розеви романтични илузии и претерувања е глупо и смешно да имаш. И искрено бајаги ме нервираат:pipi:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
ке има прв пат.. прв секс со некој, па дај народе нека и биде нежно и полно со љубов.. па има цел живот пред неа за коли клупи wc-инја во диско..one night stands и разно разни кретени кои ке си завршат работа и ке си отидат во неповрат..
нека биде,рече ти и бидна :vozbud:
како што кажав,точно дека ќе има време за се,ама премног фама се дига за тој прв пат,а најчесто и не се случува од љубов
Божјиот закон е
-"Не прави прељуба!"
кај стана овде муабет за прељуба?
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
ako sakas da ti bide so rozi i sveki moze da si napravis da ti bide,a ne posle da mi kukate deka ne bilo se taka sjajno.a toa so se trudime nie zenite da bide prviot pat posebno e najverojatno posto ke go pamtime cel zivot i da zapamtime barem nesto u porozevo svetlo.nema nisto pogrsno u toa.nikoj ne e prinuden na prv seks (mislam,ne daj boze) i koj saka taka ke si go napravi.
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Епа од љубов мора првиот пат ами како :back: А зошо е така не знам. КАј нас во нашиот свет си постои правилце и дека првиот бакнеж секогаш се случува од љубов, а не за секс, ееее... И стварно така е. Цело мое друштво првиот бакнеж го имаа од љубов, тоа е битно, првото да е по ќеиф, а натака се оди накај навика, љубопитност итн итн...
Старо правило е првиот пат да е од љубов и сите девојки сакаат да е така, само секогаш не испаѓа како што сакаш, ќе се испијанат :vozbud:пример:uvo: и ти се крши филмчето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom