Дефлорација - првиот пат

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Епа вака значи денеска бев у еден интересен разговор со неколку девојки и искрено ми падна премногу смешно. Муабетот беше околу дефлорацијата, или кажано вака по „нашки„ губење невиност. Идеше муабетот вака, се збореше околу тоа долго време и најсмешна работа беше тоа што кажаа демек првиот пат МОРА ДА БИДЕ од ЉУБОВ...
Чекајте, чекајте САМО ПРВИОТ ПАТ Е ОД ЉУБОВ? После тоа е од навика, потреба или ради реда????
Искрено не ми е јасна таа женска филозофија, дека првиот пат мора да биде нешто ептен посебна љубов, се' околу да цвета перфекции, милиони пеперутки, свеќи романтики триста други карики.....а после првиот пат може и во кола, на клупа, у грмушки.
Ајде мили дами кажете нешто, hit meeee:kesa:if I'm wrong
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Се разбира дека не само првиот пат е од љубов, а останатите наредни не се. Него поентата е дека според мене, првиот пат треба да биде со личност во која што имам доверба, со кој ми е пријатно и со кој сум во врска. А ако сум во врска со некој значи дека имам чувства спрема него. Љубов, привлечност, свиѓање...имам ЧУВСТВА кон таа особа. Значи битно е да има чувства. Некогаш мислиш дека е љубов, а на крај не излегува така, што значи дека не било од љубов, него од страст. Било како, значи пак имало чувства.
Мене ми е глупо на пример да ја изгубам невиноста од мување. Тоа е личност која не ја знам доволно и со која знам дека не би се опуштила доволно и едноставно не сум јас таква личност.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ајде мили дами кажете нешто, hit meeee:kesa:if I'm wrong
Не си wrong, повеќето стварно с(м)е со овој став. Али ипак ќе те hit-нам. zauska: :pos:

Точно е дека во глобала жените обрнуваат на „првиот пат“ многу повеќе внимание отколку мажите, точно е дека креваат непотребно многу фама околу тоа.

Ама тоа не потекнува директно од женскиот мозок со чудни сфаќања кои вие мажите не ги разбирате. На ваквите сфаќања непосредно влијание има и општеството, кое одсекогаш, а посебно во минатото, обрнувало огромно влијание на една обична кожичка наречена ХИМЕН. Не знам што моќ ќе имаше тој фамозен химен за толку историски моменти да обележи. :icon_lol: Покажување на чаршафот како доказ за невиност, ако немало крв превртена на магаре и правец дома. Во среден век Инквизицијата ги палела сите оние девојки што ќе ги „фатела“ дефлорирани, значи дури и религијата има тука влијание. Во муслиманските земји до ден денес ги враќаат жените кои се веќе дефлорирани на прва брачна, пука брука, дознава цел град/село, никој нема да сака да ја земе, обележана е таа жена. И зошто? Немала химен. :uvo:
Дури и Тројанската војна започнала зошто двајца фраери се степале за тоа кој да земе „власт и сопственост“ врз хименот на Елена Тројанска. :pos:

Делумна кривица за ваквите конзервативни сфаќања околу женската „чест“ имате и вие машките со вашите ставови. Да, дури и во 21.век. Прочитај ги само мислењата на членови како viktordojran, demijan исл., кои сеуште имаат ставови на средновековни свештеници и дефлорираните девојки ги ословуваат со погрдни имиња како скапана, извозена, обесчестена и тако даље.
Како мислиш дека ова изгледа во очите на девојките што прочитале, без оглед дали дефлорирани или не?

А и вие останатите не знаете што сакате, за ебење искусна, за брак девица. Мало морген. :icon_lol:

И мал милион пати имам чуено од малограѓански особи:„Леле, онаа ја знаеш, од тројката, се изебала со _____(дечко и) а уште ни месец не направиле, курвиче.“ Курвиче зошто имала односи со дечко и`. :icon_roll Од кога тоа стана ненормално?

Откако направив мала рекапитулација на тема „Хименот низ времето“ и ве „испоплукав“ вас машките за вашите сфаќања (секоја чест на исклучоците кои останаа неисплукани и суви :icon_lol:), малце да се осврнам и на емотивната причина поради која девојките толку внимание посветуваат на оваа „проблематика“.

Дефлорацијата на хименот прво е болна (скоро кај секоја девојка со ретки исклучоци), а второ бара длабока интимност. Ретко на која девојка и држи газот да се соблече пред тотален странец што го запознала истата вечер у диско и со него да го има првиот секс. Прво, затоа што не го познава, па следствено не може со него да се опушти. Второ, затоа што според дефинициите од некои подзаборавени учебници, сексот треба да се круниса со љубов; или љубовта со секс, сеедно; во секој случај, тоа се две работи кои убаво одат во пар. Не само првиот секс, туку сексот ин џенерал. И трето, од сите горенаведени „општествени“ причини.

Првиот пат во суштина се поврзува со љубовта затоа што љубовта по дефиниција произлегува од, оди рака под рака, е тесно поврзана со довербата. А за така „голем“ чекор кој е од историска, животна, емоционална и општествена важност, потребни се три најважни нешта: желба (придружена со храброст), доверба, и секако-дечко. :icon_lol: Кондомот се подразбира, не сме неписмени, мајко му.

А тоа дека само првиот пат треба да е од љубов... Кој како си ја наредил. :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Во муслиманските земји до ден денес ги враќаат жените кои се веќе дефлорирани на прва брачна, пука брука, дознава цел град/село, никој нема да сака да ја земе, обележана е таа жена. И зошто? Немала химен.
А ги возвишуваат оние кои имаат и не им е битно што за да го зачуваат хименот, анусот им е дефлориран катаљарда пати и е со големина од фи 30 мм, па при нужда се случува слободен пад со земјино забрзување од 9,81 м/с и нема кочници.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
А ги возвишуваат оние кои имаат и не им е битно што за да го зачуваат хименот, анусот им е дефлориран катаљарда пати и е со големина од фи 30 мм, па при нужда се случува слободен пад со земјино забрзување од 9,81 м/с и нема кочници.
ахахаххахаха не да им е дефлориран:vozbud:
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Првиот пат треба да биде во рамките на инстутицијата брак
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Добро де што е толку нејасно.
Сака девојката да мисли дека е заљубена.
Ќе ја играш нејзината игра нормално.
Кога сме биле копиљаци доаѓање до пичка ни беше ептен битно, затоа што беше горе-долу недостапна, се што е непристапно е интересно.
И полека како секој ебнуваше некоја, така општото мнение се променуваше.
Не беше веќе табу и баук, беше пред нас. Пички, колку сакаш.

На темава, ако си во таа возраст, играј и следи ги знаците.
Знам дека е тапа да ги слушаш пичките што зборат и како се однесуваат, али тоа е дел од процесот. Кога тогаш девојката ќе се ебе со некого, гледај ти да бидеш тој.

Треба да разберете дека девојките не се способни за којзнае колку рационално размислување, повеќето од нивните постапки се повлијаени од емоциите.
Нема жена, доктор по математика да видите или некоја егзактна наука, тоа е апсурд, мада има некои со врски се бутаат:)

Девојката го сака најдоброто за себе, тоа е инстинкт, го чувствува од внатре.
Значи кога не ти дава, мисли дека ти не си саглам човек од кој би имала дете.
Сексот денес е забава, но причините кои доведуваат до него се втиснати во нашите гени.

На крај, репродукцијата е она кон кое се стреми биолошкиот систем. И природата направила тоа да е интересно и убаво и забавно и сите да се радуваме и уживаме.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
најсмешна работа беше тоа што кажаа демек првиот пат МОРА ДА БИДЕ од ЉУБОВ...
Чекајте, чекајте САМО ПРВИОТ ПАТ Е ОД ЉУБОВ? После тоа е од навика, потреба или ради реда????
Искрено не ми е јасна таа женска филозофија, дека првиот пат мора да биде нешто ептен посебна љубов, се' околу да цвета перфекции, милиони пеперутки, свеќи романтики триста други карики.....а после првиот пат може и во кола, на клупа, у грмушки.
Ајде мили дами кажете нешто, hit meeee:kesa:if I'm wrong
Уфф јас имав толку различни размислувања и ставови на темава.. од дека воопшто не треба да биде така до дека буквално мора. И откако го поминав тоа искуство можам само да кажам дека ми е најмило на цел свет што беше со првиот човек кој вистински сум го љубела.. не беше ни на одредено време ниту со свеки романтики и триста други карики:wink: едноставно беше најпрекрасна нок... кога бев со него и се осекав најсакано најубаво најсрекно.. чувствував дека можам да му верувам, бев најопуштена најзалјубена и најспремна.. и без никакви трауми или болки си заспав до него:pipi: тоа е нок што секогаш ке ја паметам заради сите овие работи а не дека била онаа прва.. и дека е тоа нешто којзнае што.. најверојатно од овие причини тие девојки ти го кажале тоа што си го чул и најголем број од девојките губат невиност со некој во кој се заљубени и се во врска.. едноставно е момент кој се случува само еднаш и сакаш да го споделиш со that special someone и се разбира ке имате уште многу special моменти и потоа од најромантични со свеки и ружи до задното седиште во кола.. потоа едноставно не е битно.. За мене најубавиот дел од Воденјето лјубов е кога човекот со кој што си ке те погледне и ке ти каже те сакам и осекаш дека навистина го мисли тоа.. Близината и сигурноста не може да ти ги даде некој фраер на клупа во парк што утре нема да ти се јави.. затоа е таа женска филозофија:pipi: Кога јас им кажував на моите најблиски другарки за тој момент им кажав дека на сите би им посакала да им биде ко сто ми беше на мене.. најверојатно тоа е она кон кое и се стремат девојките.. таа мисла следното утро.. а не каење сраменје и слично:wub::wub::wub:

и уште нешто да додадам I love u baby:back: малку е оф топик ама ме разнежни муабетов:pipi:
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Чекајте, чекајте САМО ПРВИОТ ПАТ Е ОД ЉУБОВ? После тоа е од навика, потреба или ради реда????
Искрено не ми е јасна таа женска филозофија, дека првиот пат мора да биде нешто ептен посебна љубов, се' околу да цвета перфекции, милиони пеперутки, свеќи романтики триста други карики.....а после првиот пат може и во кола, на клупа, у грмушки.
Се разбира дека не,и после првиот пат се случува од љубов,страст,допаѓање.Никогаш не сум си замислувала дека првиот пат мора да ми биде нешто посебно,свеќи,романтики,бла,бла...можеби и затоа што не сум многу по таквите работи.Едноставно не сум таква личност и сепак мора да ми се развијат некои чувства спрема некого,па за да се случи тоа.А за тоа дека после првиот пат може и во кола,на клупа....тоа е затоа што ваљда сите сакаат првиот пат да им биде во кревет,на чисто:pos:,а после како ќе дојде моментот,така:kesa:
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
89
Поени од реакции
6
Jas mislam deka prviot pat treba da bide od ljubov,i sakam da bide so sveki,livcinja od ruza vo krevet na cisto ama PRED SE treba da bide so onoj sto go sakam i so onoj sto me saka.ne mzoam tuku taka da go napravam toa,aj mi teknalo ke se skinam i prviot sto ke go najdam da go napravam toa.Ne doaga vo predvit.I nema veze toa deka prvoit pat e samo od ljubov,ke ima i mnogu drugi moznosti,e sea koga ke te fatat krizi a si nadvor ili ne mzoes doma ides na brzinka u kola ili na nekoe drugo mesto:kesa:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Jas mislam deka prviot pat treba da bide od ljubov,i sakam da bide so sveki,livcinja od ruza vo krevet na cisto ama PRED SE treba da bide so onoj sto go sakam i so onoj sto me saka.ne mzoam tuku taka da go napravam toa,aj mi teknalo ke se skinam i prviot sto ke go najdam da go napravam toa.Ne doaga vo predvit.I nema veze toa deka prvoit pat e samo od ljubov,ke ima i mnogu drugi moznosti,e sea koga ke te fatat krizi a si nadvor ili ne mzoes doma ides na brzinka u kola ili na nekoe drugo mesto:kesa:
Кхм...девојко, не си малку престара за сеуште да веруваш во кинење од бајките?

Ај тоа да го напраиш со тој што го сакаш и те сака, се согласувам дека нема ништо поубаво.
Ама моментот веројатно ќе се случи толку спонтано, што нема ни ружи ни свеќи да видиш, туку ќе лежиш на персиски килим и ќе се молиш што побрзо да те скине за да престане да те боли.

Јас ќе речам дека првиот пат и секој пат НАЈУБАВО е да биде од љубов, ама сите знаеме дека во 80% од случаите не е така.

Чекајте, чекајте САМО ПРВИОТ ПАТ Е ОД ЉУБОВ? После тоа е од навика, потреба или ради реда????
Искрено не ми е јасна таа женска филозофија, дека првиот пат мора да биде нешто ептен посебна љубов, се' околу да цвета перфекции, милиони пеперутки, свеќи романтики триста други карики.....а после првиот пат може и во кола, на клупа, у грмушки.
Точкести и ти грешно си сфатил. Исто како што на повеќето машки им е желба да ебат на 13 години, така и на повеќето женски им е желба првиот пат да биде „магичен“.
Во секој случај, на овој или оној начин, порано или подоцна, сите ќе сфатат дека првиот пат е далеку од совршен, и секој нареден е се поубав и поисполнителен.:kesa:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
A зошто е битна подлогата? Зошто ако си на нива, и ако при мал мајсторски влез на пенисот започне да тече реката на нероденчиња во еритроцитна форма (или крвта од мозокот на жените која преку стомакот стигнала до вагината, поради што се нервозни и неразумни во ПиЕмЕс ПиРиОд), ќе се случи проблем.

Првиот пат треба да е од радозналост. Понатака, на љубениот да му се предадете "пуштени во промет". Иако, да- овој чин знае да постави или длабока и силна врска помеѓу пенисносителот и пениспримачката, или длабок и силен обостран ремет - и двете работи се фини.
 
Член од
24 септември 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
Eheeeee jas pred 18 godini prv pat se sexav i izgubiv nevinost i bese od ljubopitnost, ne deka bev neso posebno vljubena vo momceto, onaka mi tekna deka sakam da vidam kako izgleda...i vidov :)
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Епа вака значи денеска бев у еден интересен разговор со неколку девојки и искрено ми падна премногу смешно. Муабетот беше околу дефлорацијата, или кажано вака по „нашки„ губење невиност. Идеше муабетот вака, се збореше околу тоа долго време и најсмешна работа беше тоа што кажаа демек првиот пат МОРА ДА БИДЕ од ЉУБОВ...
Чекајте, чекајте САМО ПРВИОТ ПАТ Е ОД ЉУБОВ? После тоа е од навика, потреба или ради реда????
Искрено не ми е јасна таа женска филозофија, дека првиот пат мора да биде нешто ептен посебна љубов, се' околу да цвета перфекции, милиони пеперутки, свеќи романтики триста други карики.....а после првиот пат може и во кола, на клупа, у грмушки.
Ајде мили дами кажете нешто, hit meeee:kesa:if I'm wrong
Зошто најсмешна работа??
Според мене ДА,треба првиот пат да биде од љубов,не со перфекции и други слични глупости,туку едноставно за таа интимна работа сакам партнерот да ме почитува и сака(а за после првиот пат у кола нема да ми биде згодно а у грмушка може:pos:).А кај машките(кај повеќето)љубовта тука не е важна(за првиот пат зборам)и е*ат колку да им се направи меракот.:pipi:Или не е така?:kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom