Дефлорација - првиот пат

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
Првиот пат според мене треба да биде посебен,ама не посебен во слисла на цвеќина,свеќи,романтики и други според мене глупости туку да бидеме со вистинската личност.Еве повеќето машки неможат да разберат зашто се крева толкава фама околку кинењето на една кожичка.Не е работата за хименот дали ќе се кинел или не туку дека тоа ни се случува прв пат,незнаеме што точно ќе се случува,како ќе се случува,страв ни е и затоа сакаме да сме со личност во која имаме доверба и спрема која чувствуваме љубов,поврзаност.Ако размислиме подобро за многу работи во животот кога ни се случуваат прв паго сфат сакаме да имаме до себе личност на која и веруваме и која ни дава максимална подршка и разбирање па така и за ова
И да,од коа ќе се случи првиот пат веќе не го сфаќаме ова толку сериозно...и секој нареден пат е се подобро:pipi:
го зборуваш ова од ИСКУСТВО или само си замислуваш
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
го зборуваш ова од ИСКУСТВО или само си замислуваш
A ти знаеш нешто друго освен да стискаш на цитирај и да поставуваш некој глупи прашања???Имаш свое мислење или ??? retard:
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Не е битно каде,битно е со кој.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
го зборуваш ова од ИСКУСТВО или само си замислуваш
Хм...а каква веза има искуството овде???
Јас само дадов мислење како ТРЕБА ДА БИДЕ соред мене,значи и пред првиот пат и после тоа го имав ова мислење,нема веза со искуството.
А за последната реченица кажав од искуство ако мислеше на тоа
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Гинеколошките наоди покажуваат дека кај девојчињата пронајдени се знаци кои укажуваат на дефлорација која датира од порано. Пријавениот е задржан во полиција, ќе биде изведен пред истражен судија и ќе се побара изрекување на мерка притвор. Воедно ќе биде поднесена и кривична пријава за родосквернавење и семејно насилство.
 
Член од
5 мај 2014
Мислења
87
Поени од реакции
30
Треба да разберете дека девојките не се способни за којзнае колку рационално размислување, повеќето од нивните постапки се повлијаени од емоциите.
Не се рационални !? Се надевам, дека не си сериозен во врска со тезава :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom