Депресија, меланхолија... Тажен сум - ми се плаче!

Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
me mavna pak nekoja melanholija,mi se place ama nesto sum skrzava na solzi izgleda,pa uste potapa mi e,ama aj da ne kukam tolku mnogu...
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
me mava depresija, melanholija me fakja bezumie ne znam shto da napravam. Se utepav uchejkji i ne fativ uslov sega narednoto prashanje e shto ponatamu ne znam shto da pravam ne znam kako da ja izlecham samo znam deka za nekoj si pola saat kje padnam vo ushte pogolema depresija i ne znam kako kje go prezhiveam denot denes. stvarno ne mi e jasno sho kje napravam vo vrska so toa
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Od vcera me mavna depresija, otkako mi se javija od klinika da me izvestat deka rezultatite od ispituvanjata ne mi se vo red. Lele ke se ubijam. Mi e strav da otidam da vidam sto ke mi kazat. Sinoka cela vecer placev i sega sobiram hrabrost za do krajot na denot da otidam. :cry:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
kikiki напиша:
Od vcera me mavna depresija, otkako mi se javija od klinika da me izvestat deka rezultatite od ispituvanjata ne mi se vo red. Lele ke se ubijam. Mi e strav da otidam da vidam sto ke mi kazat. Sinoka cela vecer placev i sega sobiram hrabrost za do krajot na denot da otidam. :cry:
А да одиш одма и да си провериш? Не им е ни прв ни последен пат да заебат нешто на клиника...
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
spooky напиша:
kikiki напиша:
Od vcera me mavna depresija, otkako mi se javija od klinika da me izvestat deka rezultatite od ispituvanjata ne mi se vo red. Lele ke se ubijam. Mi e strav da otidam da vidam sto ke mi kazat. Sinoka cela vecer placev i sega sobiram hrabrost za do krajot na denot da otidam. :cry:
А да одиш одма и да си провериш? Не им е ни прв ни последен пат да заебат нешто на клиника...
I pred nekolku meseci na istive testovi nesto ne mi bese vo red i zatoa mi e strav. Moze istava situacija e i sega. A i moze ne.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Кикики ма, ме загрижи. Дури сега го читам ова, а и одамна те немам видено на форум.... : (
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
после цел ден заебаање и ја се уозбилив.

шефе, дај провери ИП, нешо да ја бараме.

озбилен сум. ова не ќе е на арно. какви настани се дешаваа у мешувреме.. :lud:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Длабока потиснатост, чувство на празнина, состојба на страв и постојано самопотценување, комбинирано со телесни жалби - тоа се сомптомите на депресија.

Типично за луѓето во депресија: тие се склони да ги потценуваат своите способности, имаат нарушување на сонот, стомачни болки, нарушувања на апетитот или намалено задоволство од сексот.

Според специјалистите има и голем број нешта кои можете да ги употребите во тој момент. Најважно е да не седите без ништо да правите.

Екстракти од жолт кантарион после две-три недели употреба значително го намалуваат нарушувањето на сонот, стравот, неспокојството и чувството на вина.

Депресиите можат да бидат стимулирани и од преголеми количини витамин Д, цинк, мед и олово во организмот.

Во некои случаи апчињата против бременост исто така играат значајна улога кај депресивните растројства.

Внесувајте повеќе витамини: B-комплекс, витамин C, калциум, калиум и магнезиум,
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Депресија, меланхолија... Тажен сум - ми се плаче!!!!!!!

Re: Депресија, меланхолија... Тажен сум - ми се плаче!!!!!!!
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Хммм мене обично ме фаќа тоа тажно чувство у доцна есен...шо знам...се некако мртво околу тебе,студ,монотонија...ја така реагирам на тие чувства. :icon_conf
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Тврдев дека не ме фаќа депресија....
Ама ете.....ги имам сите симптоми од насловот на темава...пута сто......:(


А капак на све....
ВЕЗЕ СИ НЕАМ ШО ЗБОРАМ!!!!
 

da_be_man

Entropy
Член од
17 октомври 2005
Мислења
628
Поени од реакции
126
eve ljushtam kromid, olkaj glajci i rikam ko magare...a na radijo "pijam fanta po edna kanta..." i aj sho ti e melanholija
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
se sekavam,letovo padnav u najgolemata depresija
u mojot zivot.nemozam da ja kazam pricinata:)
dodeka celoto moe drustvo se zurkase po diskoteki i kafici
i kaj li uste ne ja sedev u sama kaj mene u soba,so spusteni
roletni so tivka muzika i placev.toa se sluci od denot koga celiot zivot mi se svrte za 360 stepeni :(
toa traese edno nedela ipol:wink:
posle nekako aj se oporaiv i prodolziv da ziveam
ama i taa depresija mi pomogna sega znam sto me ceka
vo zivotot i vnimavam i sum mnogu po jaka!:)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Одамна не сум била депресивна....ваљда пронајдов некој дел во мене кој ме тера да продолжам да се смеам.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
Goddess of Chaos напиша:
Одамна не сум била депресивна....ваљда пронајдов некој дел во мене кој ме тера да продолжам да се смеам.
abe ja cel zivot sum nasmeana i se smeam kao nekoja neandertalka ali toa bese ednini i posleden del od zivotov sto sum bila tazna:wink:
sekogas gledam pozitivno na rabotite i sekogas si vrtam na smeenje
i kaj sto treba i kaj so ne treba:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom