Депресија, меланхолија... Тажен сум - ми се плаче!

Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Од декември, минатата година до мај оваа година, шо ќе рече добри шест месеци сум било максимално депресивно. Со плачки, прекинати контакти со сите во околина, со читање до бесвес (ескејпизам класичен) со самозапуштање, од пижами неискачање, ууууу грозотии и стравотиии...
И шо се случи во мај?
Се случи Кајганааааа....
Ете, можете да го искористите ова као сксес стори. За мене 25% :wink:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Јас сум веќе два месеци во добра депресија ама нема да навлегувам многу
:place: :place: :place: :place: :place: :place: :place: :place: :place:
За среќа тука е кајгана и малку ми ги одвлекува мислите :)
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Јас сум веќе два месеци во добра депресија ама нема да навлегувам многу
Плачење или тажно Плачење или тажно Плачење или тажно Плачење или тажно Плачење или тажно Плачење или тажно Плачење или тажно Плачење или тажно Плачење или тажно
За среќа тука е кајгана и малку ми ги одвлекува мислите Насмевка
Од декември, минатата година до мај оваа година, шо ќе рече добри шест месеци сум било максимално депресивно. Со плачки, прекинати контакти со сите во околина, со читање до бесвес (ескејпизам класичен) со самозапуштање, од пижами неискачање, ууууу грозотии и стравотиии...
И шо се случи во мај?
Се случи Кајганааааа....
Ете, можете да го искористите ова као сксес стори. За мене 25% Намигнување
Zenski,da ve nosam na Kamnik,ama vie da si kupite municija:)))
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Џабе ми е и муниција и се
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
dee dee напиша:
Џабе ми е и муниција и се
Aj sea i ti...Марфиеви закони-ништо не е толку лошо да не може да биде и полошо :)
После секој даун следи ап.во најдлабоката темница има нешто светло...
Јин-јанг...тоа е живот,наше е да го живееме :)
А за тоа,ке се предомислиш ако пробаш :)
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Mad Maxx напиша:
dee dee напиша:
Џабе ми е и муниција и се
Aj sea i ti...Марфиеви закони-ништо не е толку лошо да не може да биде и полошо :)
После секој даун следи ап.во најдлабоката темница има нешто светло...
Јин-јанг...тоа е живот,наше е да го живееме :)
А за тоа,ке се предомислиш ако пробаш :)
Ај кога ќе дојде тој ап тоа светлото ќе ти кажам море ЖУРКА ќе правам
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
dee dee напиша:
Mad Maxx напиша:
dee dee напиша:
Џабе ми е и муниција и се
Aj sea i ti...Марфиеви закони-ништо не е толку лошо да не може да биде и полошо :)
После секој даун следи ап.во најдлабоката темница има нешто светло...
Јин-јанг...тоа е живот,наше е да го живееме :)
А за тоа,ке се предомислиш ако пробаш :)
Ај кога ќе дојде тој ап тоа светлото ќе ти кажам море ЖУРКА ќе правам
Сеа да не се бутам и ја кај шо не ми е место,ама мислам дека само од тебе зависи тоа...или ке продолжиш или ке остаиш да те завлече што и да те масира.
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Да знам дека е и до мене ама и до друго нешто е ама другпат
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.450
Поени од реакции
7.865
Ди Ди, послушај го Макс, паметно ти збори за ова на камник, додуша не знам колку чини муницијата ама јас лани додека беф у војска многу му се радував на стрелањето, додуша малку се изнервираф кога рафално на 200 метри потрошив пола рамка за 1 мета ама на ноќно гаѓање си поминаф фантастично (бидејки беше јуни пукав на околу 21 часот на самрак), патем на поручникот кој ме критикуваше за многу нешта му ја затнаф муцката кога од прва ги бутнаф и двете мети :)
Ете потсетувањето на интересен момент од минатото ме расположи малку. Пробај и ти да сесетиш на некои времиња убаи ;)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Иии, да му се сневиди. Кој филинг е да дознаеш дека си му го "разлепшал" секојдневието на некого како идеен творец на КАЈГАНА-ва! :)

Ацева, ја појма сум немал чоече дека ти можеш да бидеш депресивна особа. Па уште толку долг период?

dee dee, тоа "светлото" ќе ти дојде на наредната форумџиска собиранка. Се шушка нешто за овој викенд! :)
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Фала ви на сите што сакате да ме расположите малку, ќе се трудам колку можам, ама многу тешко ми иде
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
dee dee напиша:
Фала ви на сите што сакате да ме расположите малку, ќе се трудам колку можам, ама многу тешко ми иде
И мене. Најискрено да ти кажам - помисли само на ова : колкумина немаат тоа што јас имам? Ќе видиш дека ќе ти биде подобро.

Е сега ако веќе го сакаш невозможното тогаш нема да иде :roll: во тој случај, како што ти рече Мистичен, чекај ја наредната форум-пијанка т.е. форум-дружба и ќе видиш дека овие сјајни луѓе ќе ти го “разљепшаат“ секојдневието :wink:
 
Член од
29 април 2005
Мислења
236
Поени од реакции
1
Најверојатно на секого му треба малку простор од се она што се дешава околу него, Можеби телото/свеста/духот си го зима тоа време/просто кога му е потребно за „медитација“ и повторно си се враќа во секојдневневнта /интезитет на живеење и функционирање. Верувам дека и самиот треба да направиш нешто да не забегаш во тешка депресија.

Ама еве го никако да си се врати мојот дух назад ММЕ.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Кога сум депресивен обично сум креативен..само избегавам да цртам кога сум во депресија поради што кога ќе го видам делото сабајлето повторно паѓам во депресија

И никогаш не се трудам да ја надминам депресијата со сила.. него и се препуштам и дури ја засилувам со некоја песна, многу ми е убаво иако чудно звучи. Се осеќам жив..
И најчесто земам нешто да читам.. еве сега тоа ќе го направам

п.с. и многу поздраво резонирам
 

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
gerard напиша:
Кога сум депресивен обично сум креативен..
Кога сум јас во депресија, креативна сум само во изборот на алкохол :?

Како и да е, ако се најдам во таква состојба, вообичаено спијам повеќе ... нема подобар лек за душата од сонот :) И, нормално, се трудам објективно да размислам дали сум депресија заради ПМС или од повалидни причини :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom