Депресија, меланхолија... Тажен сум - ми се плаче!

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Шо е ова кој лек кај имат да се купит??????
Во 80-тите масовно се користело како лек и тоа доста успешно али афтер ефектс :nesum:

Брендирано е со митцубиши знак,може оди во сериска опрема.
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Најдобар ЛЕК против депресија :Исклучи го компјутерот и почни да работаш било што дури не се измориш. Секогаш успева:smir:
Ова е добар начин а кога веке нема што да се чисти во твојата соба можеш да трчаш 6-7 км или да пуштиш гласно музика, јас секогаш пуштам гласно едно време се жалеше баба Мара ама умре бог да ја простит и сега сите се навикнаја. А и уште нешто ако моментално имаш одбивен лик во мислите можеш да наќофташ некоја перница замислувајки го него .. онака мавај ја дури не те заболи раката..

Македонија е досадна земја аку не те фати депресија не си нормален ..
 
T

TaMчЕ

Гостин
Хм..многу често ми се случува така да ми дојде преку глава од се, да си се затворам во соба и да отечам од плачење :toe:
Во последно време поради многуте денови изминати во солзи се трудам да гледам по позитивно на нештата и да ги дочекувам без плачење :pipi:
 

Марко!

Алфа
Член од
6 февруари 2010
Мислења
272
Поени од реакции
14
Мене ми го имат фаќано и депресија и другарка и.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Толку драстично да ми е лошо и да сум депресивна,да запаѓам во меланхолија не. Да бидам тажна и да ми се плаче и вришти ДА ДА ДА!!! Сама во соба, ја зимам перницата и плачам во неа за да се испразнам. И искрено незнам колку се празнам со тоа... Имам такви моменти во кои така ми е тешко и ми горчи во грлото. И уште потешко ми паѓа кога знам дека во тоа сум сама и сама треба да ја ублажам таа горчина. Кога се тоа ќе помине и се доверувам на другарка ми,таа ме враќа во живот анд хир ви го аген.
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
8
И мене ми се случи од минатата недела да бидам под депресија..особено кога ќе станам на утро...Се чувстувам мн разочарано,ми се плачи секоја втора секунда.. не знам зошто...се чувстувам како да се губам...ништо не ми е интересно..не можам да се концетрирам на ништо,само негативни мисли ми идат и никако не можам да ги избркам...се исто ми е..добивам поддршка само од мајка ми некако ми помага...ех другарките каде се?? ги нема...само ТОЈ по малку ми помага,срце е..ми прави смешки за да се насмеам..ФАЛА БОГУ ШТО ГО ИМАМ..но пак сум дома..моментално сама можда заради кавигите што беа со него и заради гастритисот( ми се лоши насабалје и преку цел ден) Што ми се случуваа???Ова не сум јас,не можам да се препознаам самата...Си ја сакам старата ЈАС весела и ведра...ахххх...не можам да си помогнам..некако се ми е монотоно..а и времево е катастрофално.. ПООООООММОООООШШШШ!!!! :nesum:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
И мене ми се случи од минатата недела да бидам под депресија..особено кога ќе станам на утро...Се чувстувам мн разочарано,ми се плачи секоја втора секунда.. не знам зошто...се чувстувам како да се губам...ништо не ми е интересно..не можам да се концетрирам на ништо,само негативни мисли ми идат и никако не можам да ги избркам...се исто ми е..добивам поддршка само од мајка ми некако ми помага...ех другарките каде се?? ги нема...само ТОЈ по малку ми помага,срце е..ми прави смешки за да се насмеам..ФАЛА БОГУ ШТО ГО ИМАМ..но пак сум дома..моментално сама можда заради кавигите што беа со него и заради гастритисот( ми се лоши насабалје и преку цел ден) Што ми се случуваа???Ова не сум јас,не можам да се препознаам самата...Си ја сакам старата ЈАС весела и ведра...ахххх...не можам да си помогнам..некако се ми е монотоно..а и времево е катастрофално.. ПООООООММОООООШШШШ!!!! :nesum:
Значи запомни никому не му е се розево,има и полоши работи на светот.На никој не му е мед и млеко животот.
И сите сме имале период на разочарување,период во кој мислеме дека е се завршено во нашиот живот.
Како сакаш да ти е интересно кога ти самата не си го правеш така животот.
Не можеш да чекаш вечно и да ти падне од небо тоа што ке посакаш.
За пријателите,не се ни чуди.Вистинските ги има многу ретко.
Го знаеш ова нели:Кога ти си им потребна сите те бараат а кога тие на тебе ги нема никаде,така е нели.
Во врска со твојот дечко,едно време поставуваше прашања што да правиш со проблемите во темата за љубовни проблеми.
Мора да признаам дека лошо си се однесувала,без навреда.
А и времето некогаш влијае на нашето расположение но потруди се да не бидеш песимист.
Тешко е знам.Но потруди се.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Позитивни мисли и најдете си хоби кое бара физичка активност.
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
8
Помина еве и 3тата недела..подобро се чувстувам..но сепак тешко е...не знам зошто но на моменти чувствувам страв...ноќе особено...мн длабоко спијам и понекогаш лошо сонувам...имам болки во мускулите на нозете...ме болат колениците...аххх...тешко ми е...едвај се концетрирам а ќе почнат колоквиумите...како да живеам на друго место..како да не сум јас...едвај јадам...наутро ми се лоши кога ќе станам и чувствувам страв...ми нема спас!!!!!
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Jas bi predlozil nesto protiv depresija.
Nastrana site predrasudi, dogmi za ovaa rabota ama lekot e gandja.
Probajte pa kazete dali ne cini.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom