Депилирани мажи: да или не?

Depilirani mazi-da ili ne?


  • Вкупно гласачи
    37
  • Гласањето е завршено на .
П

Пепси_

Гостин
Се ретчат од често депилирање.. нема везе за тоа дека те гледаат како изрод ако не сакаш да ги депилираш на нозете не мораш, тоа си е твој избор...
Скроз ми падна самодовербата и во голема дилема сум незнам дали да го направам тој "зафат" на градите :confused:
Haha.. Da ne ides u California fitness?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Не не сум од скопје ако се мисле за таму :LOL:
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Скроз ми падна самодовербата и во голема дилема сум незнам дали да го направам тој "зафат" на градите :confused:


Не не сум од скопје ако се мисле за таму :LOL:
Јас се деплирам на градите бе!!!!! таму зашто да не се деполираш подобро мазен абдомен одошто волнен како мајмун! Лошо е да се депилираат раце и нозе ама гради стомак слободно си депилирај :D
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Би рекол дека сум вунтраст бајаги. Имам влакна на телото каде што дури ни сонцето не се осмелуваа да сјае. На 12 години кога почнаа влакна на градите да ми растат бев претерано среќен бидејки мислев дека тоа ме прави да изгледам како мојот тогашен филмски херој Шон Конери, но набрзо работите излегоа надвор од колосек. Нозете, стапалата, грбот, стомакот, пазуви, рамења, на секое место на телото почнаа влакна да ми растат. Почнав со чорапи секаде да одам, да спијам дури и за време на секс да ги носам за некој да не примети дека сум како Хобит кај стапалата. Татко ми, ми забрануваше да се поткрастам бидејки наводно прав муж е вунтраст муж но после едно летовање во Бугарија откако се соблеков и сите луѓе на плажата се ѕвереа во мене се премислив. И додека седев замислено на плажата со рака под брада а околните деца маваа со кикирики по мене мислејќи дека сум избегана горила, се решив кога ке дојдам во Скопје одма на депилација. Кога видов дека тоа боли на Бит Пазар си купив евтина машинка и сега се стрижам секаде и немам проблем. Единствено зимно време си допуштам малце да ми потпораснат влакната за да не морам да купувам зимна облека.
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
249
Поени од реакции
166
абе ако биле убај влакната немало на газо да раста :D
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Еднаш на почеток на лето и еднаш пред одмор си ги мавам нозете и тамо кај шо сонце не ме грее..Иначе нозете ги мавам ради тоа шо многу ми се потат.. А градите си ги мавам со машинче два до три пати месечно..
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
16
Поени од реакции
4
абе можи и така и така
ама влакнести се влакнести,да се знае дека е мажиште :) хаха
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
не ми смета, имав дечко кој се депилираше цел и не можеше да трпи влакна. Имаше убавоп тело и убаво му стоеше. Инаку, не ми смета, во некои граници, ама барем можат под мишки да се депилираат
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Само ако влакнатоста се движи ван контрола. Да има премногу влакна на грб, или на други места кога веќе изгледа чудно и непривлечно. Но тоа на страна како проблем, ако го нема, тогаш дефинитивно депилирање не. I prefer it hairy :).
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Нешто како ова и ќе бидеш задоволен.Ма ај не ме јеби :)
Зависи од презентацијата. Ете ти го претставуваш како гнасно со испотениов дебел куп од lumps.

Ама може да се гледа и од оваа перспектива:

 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.846
Цел живот бев против депилација. Сметав дека влакната по телото се една од разликите кои треба да постојат помеѓу мажите и жените. Али еве сега, поради одредени причини, дојдов до момент кај што морам да преиспитам и да сменам некои работи кај мене.

Работата е тоа што сум премногу влакнест. Особено лошо изгледа на грбот. Решив да ги издепилирам градите, стомакот и грбот. Е сега, дали ќе треба да ги издепилирам и рацете? Пошто имам доста влакна на рамењата и делот под тоа, изгледа ќе треба рацете барем до лакти да ги мавнам. Дали ќе изгледам смешно ако ги оставам рацете недепилирани под лакти?

Еве да речеме да ги изепилирам и рацете целосно, значи скроз горниот дел од телот. Дали ќе треба и долниот дел од телото да го издепилирам? Дали би изгледал смешно ако не го направам тоа? Пошто некако непријатно би се осеќал да морам да депилирам и нозе. Едвај се решив за горниот дел од телото дека треба да го депилирам.
 
П

Пепси_

Гостин
Цел живот бев против депилација. Сметав дека влакната по телото се една од разликите кои треба да постојат помеѓу мажите и жените. Али еве сега, поради одредени причини, дојдов до момент кај што морам да преиспитам и да сменам некои работи кај мене.

Работата е тоа што сум премногу влакнест. Особено лошо изгледа на грбот. Решив да ги издепилирам градите, стомакот и грбот. Е сега, дали ќе треба да ги издепилирам и рацете? Пошто имам доста влакна на рамењата и делот под тоа, изгледа ќе треба рацете барем до лакти да ги мавнам. Дали ќе изгледам смешно ако ги оставам рацете недепилирани под лакти?

Еве да речеме да ги изепилирам и рацете целосно, значи скроз горниот дел од телот. Дали ќе треба и долниот дел од телото да го издепилирам? Дали би изгледал смешно ако не го направам тоа? Пошто некако непријатно би се осеќал да морам да депилирам и нозе. Едвај се решив за горниот дел од телото дека треба да го депилирам.
Еднаш се живее,никој/а нема право да ти суде ако се мавниш цел да се издепелираш,некаде пак ќе пораснат,некаде по ретки. Ќе ти се даде и 2ра шанса :D тоа е твоја одлука,не на другите.

И јас се мислев,па минатото лето го стегнав стомакот (околу папчето имам малце) и градите 3-4 влакна,ама ме мавна филм и се измазнив пред да одам на одмор. Одма таму ќе осетиш разлика,бидејќи велиш дека си многу влакнест,самодовербата ќе рипне драстично,а пред се по убаво ќе се осеќаш.

остај ги овие шо дрнкат за педери било,кога ќе имаш мака од нешто се ќе направиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom