Депилирани мажи: да или не?

Depilirani mazi-da ili ne?


  • Вкупно гласачи
    37
  • Гласањето е завршено на .

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Me interesira sto mislite na ovaa tema.Dali vie maskite se depilirate,pod pazuvi,na noze i sl.I dali zenskite sakaat takvi depilirani maski ili pak toa im preci?
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
zavisi od maskoto ali ako proba da se izdepilira ke ima baagi golema bolka a posebno pod pazivu ima da ripa do tavan
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
Jas sakam depilirani maski i takvite ne gi smetam za pederi.

pcjodamaster напиша:
zavisi od maskoto ali ako proba da se izdepilira ke ima baagi golema bolka a posebno pod pazivu ima da ripa do tavan
E pa boli ama posle efektot e dobar.A za istrpuvanje,kako sto istrpuvaat zenskite ke istrpat i maskite neli?
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Ja se depiliram gradi, stomak i race ... sakal nejkel moram. Ali moram da priznaam deka e mnogu bolje ko nemash jambolija na tebe. A to deka boli ... nee nishto ... bar mene eptene malce me boli ko me depiliraat (osve 1viot pat .. posho me depilirashe drugarka mi so Veet lenti... e togash mislam deka go vidof gospod vo gaki :))
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
а шо си има везе ако имаш влакна на тебе и читав некаде дека депилирањето кај машките ги оштетувало нервите на кожата па не било препорачливо
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Zbratko напиша:
Ja se depiliram gradi, stomak i race ... sakal nejkel moram. Ali moram da priznaam deka e mnogu bolje ko nemash jambolija na tebe. A to deka boli ... nee nishto ... bar mene eptene malce me boli ko me depiliraat (osve 1viot pat .. posho me depilirashe drugarka mi so Veet lenti... e togash mislam deka go vidof gospod vo gaki :))
E super.Aj se nadevam ke se pojavat uste so se depiliraat,oti nekako retko srekavam takvi.Amaima nadez,brojot od den na den stanuva se pogolem :je:

pcjodamaster напиша:
а шо си има везе ако имаш влакна на тебе и читав некаде дека депилирањето кај машките ги оштетувало нервите на кожата па не било препорачливо
Epa kako kaj maskite taka i kaj zenskite??Oti mislis deka e razlicno?
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
земи кај женско види колку влакна има на нозете множи со 20 па ќе видиш колку имаат машките
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Сепак се бричам под паздуви а на препон,на нозе,стомак се депилирам и сепак не е прашањето дали ќе бидеш педер туку се работи на кој како и дали му смета на пример мене ми смета зашто ме потат влакната и сепак од хигиена го правам
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
A be depiliranjeto e cista higiena!!!

A to deka se oshtetuvale nervite nema veze! Dezinformacija e to !
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
pcjodamaster напиша:
земи кај женско види колку влакна има на нозете множи со 20 па ќе видиш колку имаат машките
E pa znam deka boli depiliranje,ama i zenskite go boli...i zamisli sega od pricina sto gi boli koga se depiliraat,da ne se depiliraat.Zamisli kako se izgledaat so site tie vlakna po nozete pod pazuvi i.t.n
Deka boli boli,ama koga moze zensko da izdrzi,zosto da ne moze i masko? :))

Zbratko напиша:
Ja se depiliram gradi, stomak i race ... sakal nejkel moram. Ali moram da priznaam deka e mnogu bolje ko nemash jambolija na tebe. A to deka boli ... nee nishto ... bar mene eptene malce me boli ko me depiliraat (osve 1viot pat .. posho me depilirashe drugarka mi so Veet lenti... e togash mislam deka go vidof gospod vo gaki :))
Hehehe ... Bravo za tebe.Taka treba. :)

PuMbA напиша:
Сепак се бричам под паздуви а на препон,на нозе,стомак се депилирам и сепак не е прашањето дали ќе бидеш педер туку се работи на кој како и дали му смета на пример мене ми смета зашто ме потат влакната и сепак од хигиена го правам
Super.Bravo.Jas mislev retki se maskite sto se depilliraat ama gledam imalo bagi.Me izraduvavte.:)
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Gi ima baagi depilirani i baagi nedepilirani ... e sa ti treba samo da gi najdesh depiliranite ... to ti e kao misija :)
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Депилација не беше нешто за женски???
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.362
Поени од реакции
516
Jakov напиша:
Депилација не беше нешто за женски???
А бе така нешто мислам дека беше:kez:Луѓе , гласав за депилација ,знам дека е хигиенски и поубаво за очи, ама боли бе многу тоа еј . Па машките (а поготово ја) имаат барем 20 пати повеќе влакна него ли жените .Па за да ја се издепилирам ко шо треба(од глава до пети) ќе треба да ме брцнат во едно буре со восок , па да има ефект .
Сум за депилирање под мишка или препони , ама друго немам намера да практицирам .
п.с Верата ќе ја сменам ама Јамболијата не ја менувам:star:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom