Депилирани мажи: да или не?

Depilirani mazi-da ili ne?


  • Вкупно гласачи
    37
  • Гласањето е завршено на .
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
остај ги овие шо дрнкат за педери било,кога ќе имаш мака од нешто се ќе направиш.
Не ми е гајле другите што викаат, работата е што ја имав мислење дека депилирање е геј. Со години наназад луѓе ми викале дека треба да се издепилирам, ја не ги слушав, се држев до тој став. Ама сега, кога гледам дека веќе подолго време не иде работата, морав да ги преиспитам моите ставови у врска со депилирањето за да се решам на ваков чекор.
 
П

Пепси_

Гостин
Не ми е гајле другите што викаат, работата е што ја имав мислење дека депилирање е геј. Со години наназад луѓе ми викале дека треба да се издепилирам, ја не ги слушав, се држев до тој став. Ама сега, кога гледам дека веќе подолго време не иде работата, морав да ги преиспитам моите ставови у врска со депилирањето за да се решам на ваков чекор.
Таков менталитет сме,уште од мал прифаќаш од околината,од по старите и тоа е,уште мал и ќе викаш дека е геј. Сеа ќе растиш и ќе видиш дека не е така,ќе отидиш на плажа се осеќаш бедно. Макар и да не си на плажа,еве јас на нозите сум ептен влакнест,и кога одам у теретана ептен се осеќам бедно,или на плажа. Може ќе дојде денот и таму кога ќе ги средам троа пошто слободно плетенки може да си моташ. Пред се хигиенски пошто се потам многу и глупо е на изглед.

терај си,пак ќе пораснат ти кажав нема од што да те стра не ја губиш невиноста :D
 
A

AnFem

Гостин
Којзнае за што сум гласала... Ај ќе си го кажам ставот. Депилирање ми е прифатливо само ако се работи за многу влакнест маж. Инаку влакна во нормална количина се пожелни. Затоа и не ми се привлечни оние мрсни, мазни, депилирани и набилдани мажи. До сега, од маж сум побарала само да нема долги брада и мустаќи, затоа што рани ми се прават на лицето.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас сум против депилацијата на раце и нозе кај мажите, но депилацијата на гради, стомак или грб, а воглавно и пазуви целосно ја поддржувам, најпрво заради хигиената на нашето тело, а најпосле за естетскиот изглед......... но сепак тоа е индивидуален избор :)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Sungerot Bob - Демек влакнестите мажи помалку хигиена имаат од останатите? :facepalm:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Sungerot Bob - Демек влакнестите мажи помалку хигиена имаат од останатите? :facepalm:
Грешно ме сфати, фала богу јас никогаш луѓето не ги делам по изгледот и хигиената, но сакав да кажам еве на пример за лето, кога ќе се испоти некој кој нема влакна на стомак или грб доволно да се избрише, а оној со влакна потребно би било бар да се истушира,..... а и многу битно е дали партнерката сака влакнест или мазен :)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
Безпотребно ми делува маж да се депилира освен ако не е некој екстремен случај на влакнестост. Значи генерално НЕ за депилирање, јас да чукнам на дрво немам проблеми со многу влакнестост.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
13
Поени од реакции
13
Ако е многу влакнест, да. Тоа е проблем и не е убаво ни за гледање ни за тррпење, особено ко што викате во летен период. Ама за другите момци може да се бричи на гради со машинка, интимата и пазувите. Друго не.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.669
Ако е многу влакнест, да. Тоа е проблем и не е убаво ни за гледање ни за тррпење, особено ко што викате во летен период. Ама за другите момци може да се бричи на гради со машинка, интимата и пазувите. Друго не.
и стомакот или не мора ?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.669
Градите ти го опфаќа и стомакот, не иде да оставиш на стомак а на гради да ти се познава дека ти се бричени/скратени ;)
од кај знајш можи кикици сакам да носам на стомакот :P
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ме буни нешто ова со депилаторот... тој ги бричи или корне влакната? :)
 
T

Tamora

Гостин
Шо ве гледам чудни , не значи дека ако некој/а се средува дека е педер или исфеминизиран , па нормално ако му растат влакна на грбот дека ќе оди да ги отсрани посебно пред одење на одмор , или има веѓа једнача а за интимата да не прајме муабет.
Како некој феномен е тука а и општо на темите за спорт. Чим се изјасни некој/а дека посветува внимание на телото внимава што како внесува одма се фаќате за пиштоли. Па не бил маж ако немал пивски стомак или како сите имате попаметна работа отколку да се занимавте со спорт , а мрчите по цел ден на кајгана.
Бтв не можи чоек на ред да дојди на козметичар од мажите , редици се чекат .Туку друго ме интересира никој од вас не се изјасни дали го депилирате газето или ви е мазно ко мермер :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom