Депилирани мажи: да или не?

Depilirani mazi-da ili ne?


  • Вкупно гласачи
    37
  • Гласањето е завршено на .
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Колку сака некој нека е депилиран, без влакна или не знам што. Ако се бања еднаш неделно е прљав и смрди.

Не може некој на мене што се бањам секој ден да ми каже дека не водам лична хигиена само заради тоа што не се депилирам...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.176
Поени од реакции
15.988
Добро, стварно верувате дека депилацијата и одржувањето хигиена имаат врска едно со друго? :confused:
Многу глупи луѓе има по форумов, нека не те чуди ништо.
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Ne dozvoluvam pod miska vlakna,a za gradi najcesto koristam masinka na kec.Mnogu podobro izgledam taka negoli koga ke udram depilacija ili bric.A noze i race nikogas nema da depiliram,ednaska go napraviv toa dur trenirav basket na vremeto i nikad vise.
 
G

garthok

Гостин
Ако имаш тетоважи на раце или нозе, да. Грди е тетоважа и горе влакна.
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Не, да си ги сликам нозете да ми ги видите?
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Штознам уште сум за не.

Иако на плажа сум видел ексремни случаи, најчесто со вуна на грбот. Е тоа сварно изгледа гадно и треба да е интервенира.

Гради и стомак не би депилирал, немам нешто премногу. Исто и раце. Нозе би депилирал само во еден случај, ако сум спортист :D

Иначе стандардно, интимата и мишките ги поминувам со бикче.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Не ги разбирам овие што се депилираат само на гради и стомак,а нозете и рацете вунести мислиш мајмун е.Веќе ако депилираш,мавај се на тебе и биди мазен,а не црно-бела комбинација да правиш.

Реално,подобро изгледа телото издепилирано и по оцртано,неголи кога имаш влакна.

Јас сум ептен влакнест,и само пред лето се депилирам,и тоа кога треба да идам на одмор,и поради подобар изглед,а и поради тоа што сум спортист и вежбам 6-7 дена во неделата па преку лето ми е ужасно топло со толкави влакна.Мишка нормално,редовно средувам и интима.
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
И преку зима бричете пазуви? Престанав со тоа и гледам дека нема везе со хигиената. Само до естетиката е.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
Што им фали на моите влакна, па да морам да ги бричам:rolleyes:[DOUBLEPOST=1483446666][/DOUBLEPOST]Депилирани мажи, да или не,
прашањето е повеќе за женските дали им пречи или не, а како што гледам по коментарите само на гејовите им сметаат влакната:icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom