Депилирани мажи: да или не?

Depilirani mazi-da ili ne?


  • Вкупно гласачи
    37
  • Гласањето е завршено на .

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.514
Поени од реакции
33.686
Во принцип не се препорачува за тие места ради хемикалиите што ги содржи ама па било кое друго решение остава малку влакна така да некој мора малку да трпи :).
Демек ептен нежни сме ние? Дека секое девојче што ЈАС го познавам не се депилира, не.

Mi se dopaga delot каде сите се фурат ма4о а кога седев на плажа немаше ниеден како мене со пивски стомак и вуна како реднек. Сите онака средени бациња, дури тие што не стигнале да букират депилација удриле брич сабајле пред плажа па мањебитно што изгледаа како пилешки копани, беа средени.

Најинтересно е што после таква ситуација јас ќе се борам за депилација. Пошо како еден, кур ме боли, секој со своето, а јас ако решам значи сум x2 посигурен во сексуалната ориентација отколку сега за пример. Друго, пазуви, гениталии... друго е тоа. Брада. Тоа се бриче. Мене ме има еднаш депилирано женската, пошо беше зима, а мене солзи ми течеа од дебели високи чорапи и дебели фармерки/пиџами. Од зглобови до колена. И ништо страшно. Не сум геј. Само не би го повторил процесот. Секој со своето you insecure cunts, you.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.705
Поени од реакции
19.771
Демек ептен нежни сме ние? Дека секое девојче што ЈАС го познавам не се депилира, не.

Mi se dopaga delot каде сите се фурат ма4о а кога седев на плажа немаше ниеден како мене со пивски стомак и вуна како реднек. Сите онака средени бациња, дури тие што не стигнале да букират депилација удриле брич сабајле пред плажа па мањебитно што изгледаа како пилешки копани, беа средени.

Најинтересно е што после таква ситуација јас ќе се борам за депилација. Пошо како еден, кур ме боли, секој со своето, а јас ако решам значи сум x2 посигурен во сексуалната ориентација отколку сега за пример. Друго, пазуви, гениталии... друго е тоа. Брада. Тоа се бриче. Мене ме има еднаш депилирано женската, пошо беше зима, а мене солзи ми течеа од дебели високи чорапи и дебели фармерки/пиџами. Од зглобови до колена. И ништо страшно. Не сум геј. Само не би го повторил процесот. Секој со своето you insecure cunts, you.
Сва среќа што муж ми не е толку влакнест, ко што има мушки на грб влакна ко прашуми дури делуваат, реков не ми смета на другите места, ако нејќе не мора да се депилира, арно ама меѓуножјето е обавезително, ако сака орал нали ? ?:) ко на пример ја да сум пошумена и он да ме општи со јазик доле... бљак...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Не бе и за пливачите викаат :)
Да де, само кај вас на базен :P

Шала на страна, коментарите од типот „ако тоа го бара професијата“, „ако мора“, се смешни, или сакаш или не сакаш, не барај оправдување во тоа дека Крауч бил фудбалер па затоа е депилиран па затоа си спиела со него. Патем дечково имал една многу убава изјава:
„Што би бил ако не бев фудбалер? Девица! “
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.514
Поени од реакции
33.686
Сва среќа што муж ми не е толку влакнест, ко што има мушки на грб влакна ко прашуми дури делуваат, реков не ми смета на другите места, ако нејќе не мора да се депилира, арно ама меѓуножјето е обавезително, ако сака орал нали ? ?:) ко на пример ја да сум пошумена и он да ме општи со јазик доле... бљак...
Го немам јас тој проблем, дека со големинава.. неможат да стигнат до влакната доле. :))))))))))

Шала. Обавезно е тоа. Пазуви, гениталии си треба. Зборот беше за општата депилација. За среќа ја немам на грб, ама имам пуно на гради и не се средувам таму за многу пари! И по нозе имам долги. Сега некој на грб како орангутан ако е, зошто AKO МУ ПРЕЧИ пред се, да не се издепилира, па и неколку пати, дека со депилација се ретчат ако не друго нели. Јас пробав само на нозе еднаш, дека ми сметаа ептен. Зима, памучни високи чорапи, памучни пиџами.. ми се плачеше. Пробав видов, не би повторил никад. А и да би, не гледам како е ова одма геј. Ај да не сум контрадикторен, имаат и несигурните право на избор, па така да пак останува нели, секој со своето. :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.705
Поени од реакции
19.771
Го немам јас тој проблем, дека со големинава.. неможат да стигнат до влакната доле. :))))))))))

Шала. Обавезно е тоа. Пазуви, гениталии си треба. Зборот беше за општата депилација. За среќа ја немам на грб, ама имам пуно на гради и не се средувам таму за многу пари! И по нозе имам долги. Сега некој на грб како орангутан ако е, зошто AKO МУ ПРЕЧИ пред се, да не се издепилира, па и неколку пати, дека со депилација се ретчат ако не друго нели. Јас пробав само на нозе еднаш, дека ми сметаа ептен. Зима, памучни високи чорапи, памучни пиџами.. ми се плачеше. Пробав видов, не би повторил никад. А и да би, не гледам како е ова одма геј. Ај да не сум контрадикторен, имаат и несигурните право на избор, па така да пак останува нели, секој со своето. :)
wot друже па и она може има длабоко грло ... :) немој да ја навредуваш ти се молам, ти спастри си се, па може ќе те почасти малата со филинг „до белите дробови“ :))))
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Демек ептен нежни сме ние? Дека секое девојче што ЈАС го познавам не се депилира, не.

Mi se dopaga delot каде сите се фурат ма4о а кога седев на плажа немаше ниеден како мене со пивски стомак и вуна како реднек. Сите онака средени бациња, дури тие што не стигнале да букират депилација удриле брич сабајле пред плажа па мањебитно што изгледаа како пилешки копани, беа средени.

Најинтересно е што после таква ситуација јас ќе се борам за депилација. Пошо како еден, кур ме боли, секој со своето, а јас ако решам значи сум x2 посигурен во сексуалната ориентација отколку сега за пример. Друго, пазуви, гениталии... друго е тоа. Брада. Тоа се бриче. Мене ме има еднаш депилирано женската, пошо беше зима, а мене солзи ми течеа од дебели високи чорапи и дебели фармерки/пиџами. Од зглобови до колена. И ништо страшно. Не сум геј. Само не би го повторил процесот. Секој со своето you insecure cunts, you.

Зашо не би го повторил ... е ако тргнеш еднаш нема враќање, колку повеќе ги иритираш со депилацијата влакненцата тие повеќе ќе си раснат, е се на месец-два може ќе бидеш раат едно време ама после ... незнам, зависи со што како и кој те депилира !;)
 
Член од
9 јануари 2012
Мислења
53
Поени од реакции
21
sto mislite zasto ima vlakna tamo kade sto ima? treba da gi ima ili netreba da gi ima?
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
za deckite sto se na forumot: Dali imate vlakna na grbot i dali gi depilirate i ako da kolku cesto go pravite toa ?
 
П

Пепси_

Гостин
Имам 18 години и планирам на градиве да се депилирам немам многу ама по природа сум педантен и малце ме нервират,прашањето ми е што понатаму ќе биде,дали ќе се намалат,ќе растат повеќе етц.... ?

Исто и на нозете имам многу ама не планирам за таму глеам во теретана сите како стакло се светнале и зјапат во мене демек изрод сум :tapp:
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Имам 18 години и планирам на градиве да се депилирам немам многу ама по природа сум педантен и малце ме нервират,прашањето ми е што понатаму ќе биде,дали ќе се намалат,ќе растат повеќе етц.... ?

Исто и на нозете имам многу ама не планирам за таму глеам во теретана сите како стакло се светнале и зјапат во мене демек изрод сум :tapp:
Се ретчат од често депилирање.. нема везе за тоа дека те гледаат како изрод ако не сакаш да ги депилираш на нозете не мораш, тоа си е твој избор...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Се ретчат од често депилирање.. нема везе за тоа дека те гледаат како изрод ако не сакаш да ги депилираш на нозете не мораш, тоа си е твој избор...
Често кај жените, кај мажите нема ефект на „ретчење“, барем јас не знам за такво нешто. Вие се депилирате секој месец или поретко, што знам, а машките 1-2 пати годишно, и тоа не секоја година. You do the math...
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
56
Може не е за тука ама сепак да си прашам. Се депилирам одвреме навреме, и забележав дека кај нозете ми излегоа многу бубулици со подкожни влакна. Како да ги решав дали знае некој ??
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
По педерско нешто од машко со депилирани нозе нема, ајде препониве кај спортисти пошто мачкаат мускули масажи едно друго ама од колено надолу, немате претстава колку е гадно.:гик:
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Имам 18 години и планирам на градиве да се депилирам немам многу ама по природа сум педантен и малце ме нервират,прашањето ми е што понатаму ќе биде,дали ќе се намалат,ќе растат повеќе етц.... ?

Исто и на нозете имам многу ама не планирам за таму глеам во теретана сите како стакло се светнале и зјапат во мене демек изрод сум :tapp:
Haha.. Da ne ides u California fitness?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom