Депилирани мажи: да или не?

Depilirani mazi-da ili ne?


  • Вкупно гласачи
    37
  • Гласањето е завршено на .

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Ги читам сите коментари во врска со депилирање/бричење под пазуви поради "хигиенски" причини.... и морам да кажам.. бричи се колку сакаш, ама ако не отидеш под туш барем еднаш дневно ништо не ти помага. Тука исто така се подразбира менување на маици/кошули секој ден, инаку пак нема аир од бричењето. Од друга страна пак, пошто сум доста шетан по светските плажи, ми се чини дека само бившите YU републики имаат тенденции за се бричат под мишка. :)
Има доста побезболни алтернативи.. Gillete, Arm and Hammer, Degree, па дури ни Rexona не е лоша.
Што се однесува до гради...се сложувам со оние кои викаат дека е претерано да ти искачаат влакна од маица.
Депилирање на нозе и раце.. Дефинитиво НЕ
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Ма какво депилирање, влакната им даваат мажевност на мажите. Дефинитивно сум против депилирани мажи. Депилирањето е женска работа, ние треба да бидеме мазни. :pipi:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Зависи ако емногу влакнест да ако не е тогаш подобро не.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Депилирано машко ме потсеќа на геј право.. Не сакам депилирани машки ( нормално зависи каде) .. мразам депилирани нозе.. премногу женски ми стое.. Нормално машко си личе со влакна мајке му...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Ece

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Се немам депилирано уште, ама сум за депилирањето пошо 21 век е... Цел свет се депилираат, зошто и ние да не?
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Колку и да звучи примитивно, сакам маж, а не депилирано „девојченце“ покрај мене.Не дека сметам дека тоа е само и исклучиво женска работа, само кога би станало збор за мене, сакам некој што личи на маж, е маж и нема потреба тоа да го крие на било кој начин.
Покрај сексуалниот стимуланс, тука е и психичкиот, што барем мене ми влијае, на овој или на оној начин за тоа како некој ќе го исперцепирам.
:plet:
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Хигиенски е ок но се што е претерано е претерано.....
п.с (скоро сите фудбалери се депилирани)
Депилирањето е хигиенски во ред???
Баш спротивно од тоа....
Ја знаеш функцијата на влакната???
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Јас се депилирам на градите па никоја до сега не ми рекла дека не чини сите риби ми викат ок е тоа не гледам зошто не!!!
 

*^Ѕверче^*

**InVaLid TiTle**
Член од
15 февруари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
10
еј добро е, оладете малку доволно беше :duel:

да се вратиме на темата

јас немам некоја потреба од депилирање па затоа и не го правам тоа негледам ништо педерско во тоа, кој има потреба нека се депилира не ми пречи ама ич хехехе:pos:
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Депилирање под мишките , ДА , од практични причини :pipi: , а за другите делови од телото , до сега не сум се нафатил , ниту сум имал потреба .

п.с Старата добра ножичка ..:salut:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.334
Поени од реакции
46.422
Tипстер и Агора го испотивте ептен жими све.....

На темава:не сум многу длакав се мавам под мишка и доле кец и двојка hihi да пуштам рука по лента за депилирање мислам дека нема па мајка Јана нека е за ништо на светов
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Бричани машки = педеракис :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom