Депилирани мажи: да или не?

Depilirani mazi-da ili ne?


  • Вкупно гласачи
    37
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Na gradi i na stomak ajde nekako moze ali na race i na noze NO THANKS
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.836
Поени од реакции
11.031
Na race i noze ne bi se depiliral nikako.
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Имав еден другар што се депилираше по цело тело, и раце и нозе заради аеродинамичност (бициклиста) и хмм.. морам да кажам дека ич ама ич не ми сметаат мазни машки. Дури и баш привлекуваат да ги пипкаш :)
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Е, вака сега:имам пријател кој се депилира сосема, изгледа како топка за куглање, и најверојатно така му е убаво, но според мене не е секси. Друго, сакам кога типот има малку влакненеца, особено ми се секси тие околу брадавиците, а под мишка би можел да ги крати, но не мора да ги корне. а бради не сакам, зошто ме асоцираат на старост, а патем и не е добар оралниот секс со тип што ќе те боде таму долу!
 
E

elence*$

Гостин
Па сепак би требало да си се средуваат и машките, ама нозе и раце депилирање никако!! е то веќе е ептен. ги разбирам спортистите кои мораат, ама имам видено еден шо се депилирал,ама подолго време не беше „среден“ и изгледаше стварно гадно... така да за тие што сакаат да се депилираат, ако веќе решиле подобро да го прават тоа почесто. подобро изгледа да не е воопшто депилиран него онака ...:icon_eek:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
иам питање. нешо сум наумил да се депилирам на стомак и груди. арно ама ми кажале дека регионот на пупките(брадавиците) и малце околу биле ептен осетливи со нервни завршетоци и не требало таму да се депилира. вистина е ова? компликации?!
иначе, сакам да се депилирам со тие некои ленти-незнам какви се точно. не ме прашувајте шо-како, повеќе незнам.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
иам питање. нешо сум наумил да се депилирам на стомак и груди. арно ама ми кажале дека регионот на пупките(брадавиците) и малце околу биле ептен осетливи со нервни завршетоци и не требало таму да се депилира. вистина е ова? компликации?!
иначе, сакам да се депилирам со тие некои ленти-незнам какви се точно. не ме прашувајте шо-како, повеќе незнам.
Да си одиш ти на козметичар најубаво :)
Можно е да ти се појави црвенило ама со ставање на бебешка пудра ќе помине.
 
Член од
17 март 2008
Мислења
157
Поени од реакции
2
na race i na noze ne bi se depiliral poso neam neso mn vlakna i nemam potreba od depiliranje...na preponi da mn poubavo izgleda koga si izdepiliran isto taka i gradi i stomak:)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
иам питање. нешо сум наумил да се депилирам на стомак и груди. арно ама ми кажале дека регионот на пупките(брадавиците) и малце околу биле ептен осетливи со нервни завршетоци и не требало таму да се депилира. вистина е ова? компликации?!
иначе, сакам да се депилирам со тие некои ленти-незнам какви се точно. не ме прашувајте шо-како, повеќе незнам.
Нема да можеш сам :) премногу се сакаш за да си нанесеш толкава болка :).
 
Член од
7 април 2008
Мислења
83
Поени од реакции
1
Според мене би требало и машките да се депилираат, затоа што ко ке видиш некое машко депилирано мислам попривлечен е.
А не со влакна ко од планина избеган :pos::pos:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Мажи - ранлив вид со висок ризик на исчезнување :pos:

Сакам да фатам малку влакнесто меше бе :) да сакавме мазни партнери сите ќе бевме лезбејки.

Депилација кај мажи оправдувам само од хигиенски причини, на препон и под пазувите (мада пазувите се премногу осетливи за депилирање, ама затоа тука е бричот :)) или во случај дотичниот да е екстремно влакнест.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Не дека ми пречи ама...јас сум против.:)
Преферирам недепилирани.:smir:
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
Не дека ми пречи ама...јас сум против.:)
Преферирам недепилирани.:smir:
Se soglasuvam,mrazam depilirani maski,prostete ama ko pedercinja se
Ooops,I did it agein:toe:


Поштовање !

депилирање = хомо (освен ако не сте бодибилдери па мора за натпревар)

Каде ви е машкоста бре "модерни" мажи ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom