Депилација

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
сакам да направам депилација на препони значи све :) арно ама, ми е срам да се слечам на козметичар бе :kesa:
ај дома сама ќе пробам ова она, ама некако не е тоа тоа.....
а со брич ич не е убо, се црвени местото бегај...
ама ми е срам бе... знам видела илјада пи*ки козметичарката :) ама ми е незгодно некако....а и многу боли?:nesum:
Е боли со восок. :klepkalo:
Зато мани си се или со крем или со бричкото, ќе се поштедиш секако од се. :peace:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Јас сум за да се пикнам цела во буре со восок еб*го.:hehe:

Од 6то одд. си ги депилирам рацете, одма после тоа почнав да си ги бричам нозете и тоа беше најголемата грешка што ја направив зашто сега секој ден морам да се бричам или ќе бидам како бодликав скелет(се велит “прасе“, ама дека сум слаба... :) ), а останатиот дел од телото 7мо мислам дека почнав да си го депилирам.
На почеток мајка ми сакаше да ми го скрие депилаторот зашто секој трет ден се депилирав(ќе видев влакненце некое и фешти беа тоа), ама сега со усул сум, на секои 2- 3 недели се депилирам, со исклучок на нозете.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
сакам да направам депилација на препони значи све :) арно ама, ми е срам да се слечам на козметичар бе :kesa:
ај дома сама ќе пробам ова она, ама некако не е тоа тоа.....
а со брич ич не е убо, се црвени местото бегај...
ама ми е срам бе... знам видела илјада пи*ки козметичарката :) ама ми е незгодно некако....а и многу боли?:nesum:
Немој да се зезнеш со брич. Ако не можеш да истрпиш депилација со восок или ти е срам, земи си Veet крема.
Инаку јас си практикувам депилација.:)
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Јас сум за да се пикнам цела во буре со восок еб*го.:hehe:

Од 6то одд. си ги депилирам рацете, одма после тоа почнав да си ги бричам нозете и тоа беше најголемата грешка што ја направив зашто сега секој ден морам да се бричам или ќе бидам како бодликав скелет(се велит “прасе“, ама дека сум слаба... :) ), а останатиот дел од телото 7мо мислам дека почнав да си го депилирам.
На почеток мајка ми сакаше да ми го скрие депилаторот зашто секој трет ден се депилирав(ќе видев влакненце некое и фешти беа тоа), ама сега со усул сум, на секои 2- 3 недели се депилирам, со исклучок на нозете.
Па пушти ги да ти пораснат еднаш 1 цм, и после тоа оди на козметичар, на депилација со восок. Така полека-пополека ќе се регулира брзината на растот, и ќе се ретчат. А ти вака само уште повеќе ги провоцираш. :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Офтопик:
Супер тема :vozbud:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Па пушти ги да ти пораснат еднаш 1 цм, и после тоа оди на козметичар, на депилација со восок. Така полека-пополека ќе се регулира брзината на растот, и ќе се ретчат. А ти вака само уште повеќе ги провоцираш. :)

И ја многу пати сум рекла дека ќе ги пуштам малце и ќе одам на депилација, ама Господ ќе го видам. Еднаш пробав со машинка и... :nesvest:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
И ја многу пати сум рекла дека ќе ги пуштам малце и ќе одам на депилација, ама Господ ќе го видам. Еднаш пробав со машинка и... :nesvest:
Абре издржи 2-3 недели,не се депилирај,сеа зима е,не те глеа никој. :pos:
И оди после ќе те средат во 15 мин,за некое време нема да имаш проГлем.

Јас така се зезнав со кремата за депилирање,арно ама таа е каде-каде подобра од бричкото, и не западнав во толкава неволја влакната да ми се ко на еж. :pos2:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
И ја многу пати сум рекла дека ќе ги пуштам малце и ќе одам на депилација, ама Господ ќе го видам. Еднаш пробав со машинка и... :nesvest:
Не се плаши, не е до толку страшно, кога сите издржале ќе можеш и ти, не мисли на болката мисли на ефектите кои ќе ги има после тоа :) Инаку со депилација се оретнуваат влакната, така да ќе си ги средиш за неколку месеци и ќе немаш проблем секој ден. Јас практикувам само депилација :helou:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Преферирам да одам на козметичар, со восок. Почнав уште на почетокот да одам да се депилирам, и се навикнав, па сеа не ме боли толку.
Ама во последно време ич неам ојдено на козметичар, се бричам, а знам дека е лошо в крај, оти тамам корењата омекнале, сеа пак наново ќе треба.
Јеби га. Не ќе седам обрасната.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Јас си идам на депилација, не можам сама со восок, а не сакам жилети.
Е сеа, летоска кога видов колку е скапа депилација надовр од МК...:) решив да си купам апаратче ако идам да живеам таму:)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Е боли со восок.
Е боли малку де, ама после на козметичарката и` велев: „Васе, Господ здравје да ти даде!“

Ама и депилаторот е закон решение. Боли во почетокот, ама со тек на време навикнуваш. И при рака ти е секогаш, не мора да чекаш да обраснеш. Господ здравје на тој што го измислил!

Мазнотија:vozbud:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Пробав еднаш на ногата....и никогаш повеке!!!!!!!:kesa:
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
И јас се депилирав летово , на гради....Страшна болка!!!! Дури крв ми потече таму кај што ми беа најгусти влакната....
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Пробав еднаш на ногата....и никогаш повеке!!!!!!!:kesa:
И јас се депилирав летово , на гради....Страшна болка!!!! Дури крв ми потече таму кај што ми беа најгусти влакната....
Е добро што ја претеравте сега страшна болка, никогаш повеќе...
Боли факт ама па до толку не. Ако таа не знаела како да повлече нормално дека ќе боли. И не знам дали ви кажала дека после треба да ставите бебешка пудра за да не се нафрлите...

Кога зборам јас дека не е лесно да си женско никој не ми верува:pos:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Е добро што ја претеравте сега страшна болка, никогаш повеќе...
Боли факт ама па до толку не. Ако таа не знаела како да повлече нормално дека ќе боли. И не знам дали ви кажала дека после треба да ставите бебешка пудра за да не се нафрлите...

Кога зборам јас дека не е лесно да си женско никој не ми верува:pos:
Епа баш никој не ме информираше за тоа.
А за болката,абе поинаку е кај машки..погусти се влакната,и затоа повеке боли...премногу боли!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom