Депилација

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Еве едно болно прашање до дамите.Јас се депилирам иако плачам при тој чин,ама некако ми е подобро од бричењето.Инаку користам апаратче така да и воксот го избегавам.
 
Член од
16 јули 2005
Мислења
19
Поени од реакции
3
boli obichno prv pat koa kje se depilirash ili ako dolgo vreme si se brichela, inache mene sea nisho ne mi e, ne e nekoja si koj znae kakva bolka, ama pak zavisi i do osetlivost na kozhata. sestra mi otide i se vrati crvena ko rakche i i traeshe nekoja si ndela dena :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
и мене ми е малку бош коа идам али не ме боли
башка како вика мама, трпи ќерко эа лепота :lol:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Probav i kupiv i ja aparatce za depilacija, ama pocnaa mnogu da mi se isfrlaat nozete i dermatologot mi kaza deka tie aparatcinja predizvkikuvaat golema pojava na vnatresni vlakna, pa od togas bataliv toa i samo so vosok:)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Првиот пат секако дека боли, но после тоа си читав вицеви и се смеев :)
Си одам на козметичар и не се маткам сама да го правам тоа, затоа што имав непријатен случај :lol: Лезет е кога ќе си легнеш и некој друг го прави тоа за тебе :)
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Машки вие се депилирате? :?
Мене ми е у план... :? :?
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
natasa напиша:
da dole vo makedonija za 500 denari si gotov a ovde ke te olupat taka da e podobro sam da si gi zavrsuvas tie cinovi
шо бе 500 денари? :eek: :shock:
Јас одам кај една за 250 ме средвит :lol: :oops: :P
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Arvandor напиша:
Машки вие се депилирате? :?
Мене ми е у план... :? :?
ако земам да се депилирам, ке треба секој божји дел од телово да го поминам, депилирањето е добро кај машките што и немаат толку влакна на телото, на пример некој на груди има само две три влакна, и тоа изгледа многу ружно, или имај по целите гради или немај воопшто
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ја се депилирам на срамните места, ама не толку често.
Користам депилатор Veet, има едно такво слатко платично разбрането нешто за отргнување на влакната, супер си е. :wink:
 

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
Восок рулз:) Иако козметичарката е принудена да ме потсетува да дишам додека ме депилира (малку тешко ја поднесувам болката ... првиот пат ми се чинеше дека цел град ме слуша како вриштам :lol: ), нема подобро чувство од она коа ќе си заминам од таму мазничка "као бебина гуза" (како шо би кажал Еко :lol: ).
 
Член од
25 јули 2005
Мислења
9
Поени од реакции
1
depilacija

da vi kazam i jas se depiliram ama uste od pred 4 godini sega aj pak ima maski sto se depiliraat ama togas site mi vikaa abe da ne si peder ama eve sea i tie se depiliraat masinkata za mene e najdobra
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
По природа не сум влакнест и немам намера никогаш да се депилирам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom