Депилација

Член од
28 јануари 2006
Мислења
260
Поени од реакции
2
DEPILACIJA-STROGO za DEVOJCINA!za maski nikako
na nasn maskite gospod ni dal poveke vlakna od devojcinjata i ne treba toa da go otfrlame!PRASANJE DO ONIE KOI PRATAT FUDBAL?KE TEPA LI VECER REAL?
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
M.C. напиша:
DEPILACIJA-STROGO za DEVOJCINA!za maski nikako
na nasn maskite gospod ni dal poveke vlakna od devojcinjata i ne treba toa da go otfrlame!PRASANJE DO ONIE KOI PRATAT FUDBAL?KE TEPA LI VECER REAL?
Vo golema greska si brat .... zasto mislis deka toa e strogo samo za devojki?
Ja se depiliram stalno i toa ... kako idam na sisanje taka idam i na depilacija, n stanuva zbor za toa dali e za maski ili za zenski ..nego za higiena!
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
31
Поени од реакции
3
Redovno odam na depilacija samo mnogu e loso sto treba da cekas da porasnat malku vlaknencata za da moze ubavo da se izvadat pa mnogu pati taka dodeka cekam (ako mi e hitno) znam da se podruzam so bricot ama taka posle nekolku bricenja...nejkam ni da se potsetam kolku boli
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
леле абе јас у лето си ги средувам нозете на депилација.
интимните делови со брич (не сум пробал депилирање)

шубе ми е на козметичар да идам ај препон и гз фати ме да и казам?
Чаре ?????
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Како да и кажеш така?:icon_lol: Ме насмеа да не пукниш!

Ќе си кажеш дека сакаш целосна депилација, зошто срамота да и кажеш дека сакаш препоните и задникот да ти ги среди? Или срам ти е да се слечеш пред козметичарката?:icon_lol:
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
68
Поени од реакции
0
се депилирам 10 години кај козметичар затоа што восокот е најдобрата варијанта за влакната.не се секавам на болката бидејки со време се навикнуваш на депилацијата.сега е вистинско задоволство кога одам да се депилирам.а за тоа дека и машките треба да се депилират........треба заради хигиена
 
E

elence*$

Гостин
лелее ме потсетивте дека требит да се депилирам :nesvest:
користам депилатор од цептер веке 3 години и супер ми е.
пред то користев ленти од veet ама имав многу поткожни влакна и престанав да ги користам.ама тешко поднесувам болка бее:( а и мн. осетлива кожа имам и целата се вцрвенувам после то.ама се исплаќат,се осекам преубо :je:
 

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
Највеке ми се допага депилатор машинчето кога се работи за подколена и раце.Останатото да се препушти на козметичарка поради тоа шо болката е 1 секунда или па може проблемот е до мене...немам срце да доближам депилатор до поинтимните места...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
Инаку користам апаратче
И јас користам апаратче , но ми се чини многу подобро и од жилетите и од восокот

P.S. Еден совет (мене ми беше даден од една искусна козметичарка) : пробај да се депилираш по завршувањето на месечниот циклус - тогаш е побезболно
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
И јас користам апаратче , но ми се чини многу подобро и од жилетите и од восокот
Сум чул дека со апаратчето ако претераш има некои негативни ефекти. Ѓомити вените на нозете попуштале, или така нешто. Има некој инфо за ова?
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
43
Поени од реакции
0
Не зезај Форчн, од машка гледна точка ќе ти кажам...
Нема ништо ко брич.
Фати бричено ноџе - стакло! :twisted:
Фати депилирана нога - рапаво! :evil:

nema vrska, bas depilirani noze se pomazni, od bricot mnogu brzo pocnuvaat da ti rastat vlaknenca, ama ako vo posleden moment ti tekne deka suknjicka ke nosis, bricot ti e sekogas dostapen :nesvest:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
сакам да направам депилација на препони значи све :) арно ама, ми е срам да се слечам на козметичар бе :kesa:
ај дома сама ќе пробам ова она, ама некако не е тоа тоа.....
а со брич ич не е убо, се црвени местото бегај...
ама ми е срам бе... знам видела илјада пи*ки козметичарката :) ама ми е незгодно некако....а и многу боли?:nesum:
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
40
Поени од реакции
2
depilacija e klucot...ama pred depilacija bez 5 dijazepami ne sum otisla odamna..nesto sto najveke boli-DEPILACIJA na intimni delovi...toa e edinstvena pricina za koja bi sakala da bidam masko:)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom