Дали флертувате на интернет?

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
флерт на нет има на секој чекор секој со секого... зарем не е така???
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Не можам да речам дека не но тоа е лоша идеа.Се трудам да не го практикувам тоа.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
хехехе а кој не флертува на нет? Има ли таков воопшто? хехех како не сум ја видела оваа тема еее:pos::pos:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.561
Поени од реакции
6.674
Да Шмекам на нет,,, добра ствар за тепање време... ;)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Па самиот факт што комуницираш директно со некој непознат (или познат, ама со кого комуникацијата во главном ви се сведува на виртуелно ниво) остава задоволителен простор меѓу сите останати форми на разговор да се јави и малку флерт, доколку се погодите слични на таа бранова должина.

Со други зборови и без тупење: да, флертувам виртуелно, со повеќе луѓе, кога имам време и кога сум расположена за тоа :)
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
Па самиот факт што комуницираш директно со некој непознат (или познат, ама со кого комуникацијата во главном ви се сведува на виртуелно ниво) остава задоволителен простор меѓу сите останати форми на разговор да се јави и малку флерт, доколку се погодите слични на таа бранова должина.

Со други зборови и без тупење: да, флертувам виртуелно, со повеќе луѓе, кога имам време и кога сум расположена за тоа :)
Добро, идивидуално гледано секој ужива во определени работи..и истите го исполнуваат без разлика дали од манијачки побуди или се работи за забава или тако даље,..
Ама мене ми е стварно глупаво и без врска да флертувам со кој било на нет, ако има нешто пто сакам да го качам и сакам фаце то фаце..а не на фацебук. тет -а тет е права ствар.. виртуелното е.. како мамење на сетилата..уствари баш тоа. :)
Не мора да сте на иста бранова должина за да постои флерт, ама добро е тие два брана да бидат кохерентни..бидејки така можеш да се доведеш до интерференциј, односно појачување на бранот во одредени точки, ени веј..или буквален баланс во друг случај кога брановите би се поништувале.
и ..да одговорам пократко да не е конфузно :)
Не, не флертувам на интернет. причините се погоре наведени.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
За многу луѓе е поедноставно. Нарочито ако имаат физички комплекс. Јас немам. А имам и ретка среќа со взаемна љубов.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
nekogas od vreme na vreme koga mi e dosadno. :pipi:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Апсолутно не :).
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.725
Поени од реакции
12.156
Ако некој некого (кој и не сака такви ствари) така сфаќа...ок. Но нели со време треба да му се укаже ако некој не го сака тоа? Стоп момче/девојко, влегуваш во...

Мада ако тоа се прави, си носи проблеми, од едно во друго... А зарем малку флерт постои во реалниот живот па и интернет.

И...како изгледа флерт преку интернет? Како се изведува тоа?
Маче што ти е убаа хаљината, очите како ѕвезда северница, хехе, гуш гуш, :wink:, ах те обожавам (непозната) :back:
и такви ствари? Па тоа више на зафрканции ми делува него на нешто друго. А и да делува на нешто друго, секогаш е можно истото да се прекине од спротивната страна со муабет или едно клик на дугме.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.736
Поени од реакции
5.419
хехехе а кој не флертува на нет? Има ли таков воопшто? хехех како не сум ја видела оваа тема еее:pos::pos:
и ја се чудам како не си ја видела :pos: :pos: иначе се согласувам со тебе во целост
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ретко комуницирам со непознати, така да можам да речам дека не флертувам на интернет, ниту пак имам намера.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
и ја се чудам како не си ја видела :pos: :pos: иначе се согласувам со тебе во целост
Ама стварно, зашто не кажувате вакви работи ее. :pos:
Нема некој што седи на нет повеќе од 4 саата дневно, а да нема флертувано, тоа можете други да лажете. Зашто па да не флертуваш, губиш нешто? не епа? Само ти е уште позабавно времето кога си на нет. Нели Димче? :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom