Дали флертувате на интернет?

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.736
Поени од реакции
5.419
Ама стварно, зашто не кажувате вакви работи ее. :pos:
Нема некој што седи на нет повеќе од 4 саата дневно, а да нема флертувано, тоа можете други да лажете. Зашто па да не флертуваш, губиш нешто? не епа? Само ти е уште позабавно времето кога си на нет. Нели Димче? :pos:
пепељуго are you flirting with me?? do you think I am flirtable??? :pos: :pos:
иначе нема живо суштество шо го нема тоа нешо направено барем на момент... сеа сите се светци тука на форумов, а вистината е друга во реалноста...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.725
Поени од реакции
12.156
иначе нема живо суштество шо го нема тоа нешо направено барем на момент... сеа сите се светци тука на форумов, а вистината е друга во реалноста...
Муабетот беше за флерт на интернет, реалноста е друга работа :smir:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Мене мама ми рече со непознати да не зборувам:pipi:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.725
Поени од реакции
12.156
.

ме разбра шо сакав да кажам?? aj прочитај уште еднаш :)
Збор по збор на глас ? :pos2:
Не мора ниту овде светци да се прават, оние кои се знаат на форумов, се знаат какви се, а оние кои не се знаат не знам дали имаат причина да прикриваат какви се во реалноста.
Во однос на она што го напиша претпоставувам дека
- на форумов се прават светци
- реално, во реалниот живот постапуваат поинаку

Дали ова е тоа што мислеше или?



Мене мама ми рече со непознати да не зборувам:pipi:
А мене тато, па ќе ќутам отсега, само со вампирчето ќе си зборам :)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
пепељуго are you flirting with me?? do you think I am flirtable??? :pos: :pos:
иначе нема живо суштество шо го нема тоа нешо направено барем на момент... сеа сите се светци тука на форумов, а вистината е друга во реалноста...
Am I flirting with you? I think you are.. hmm I'l tell you later ;)
:pos::pos:
Мислам дека Димче д флирт, сакаше да каже дека на форум сите зборуваат дека се светци и светици, а од друга страна на месинџер, скајп, јахуу и сл флертуваат до 101 и назад. Ако е така, не ми е јасно што добиваат со тоа што ни кажуваат дека не флертуваат и немаат намера?
Пријатно:pos:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.725
Поени од реакции
12.156
а од друга страна на месинџер, скајп, јахуу и сл флертуваат до 101 и назад
Па (како една од причините) затоа не користам (јас барем) такви ствари, програми-слични комуникации...:toe:
 

Serengeti

Има само една вистина сето друго е лага
Член од
4 февруари 2009
Мислења
260
Поени од реакции
63
" не флертувам " што е тоа :)

Секогаш е полесно од другата страна на мониторот...некој праша што е флерт

" Флертот е однесување. Добриот флерт е самодоверба и неплашење од превземање ризик. Бидете со ентузијазам и позитивни, тоа успева! "
...Мислам дека не постои човек што не флертувал али ај на форумов постојат и такви ликови...ама знам зашто викаат така зашто сигурно зенската или дечкото им го знае userot и редовно го проверува да види што напишал и замисли ако дознае дека напишал да флертувам па што ќе се деси после тоа ..свесен е за последиците кој можат да настанат и нормално дека одговорот ќе биде НЕ ФЛЕРТУВАМ и така ќе добие едно мило помилување по главчето и бацка во устето...а уствари кој знае што прави...:vozbud:

[FONT=&quot]

[/FONT]"
 
Z

Zoza

Гостин
ne flertuvam dodusa msn ili skype oklucuvam samo po pola sat dnevno kolku da se dogovoram so drustvoto za izlevanje :pipi:
 
S

smart ass

Гостин
не...бош муабет е,повеќе че си направам муабет на некоја тема,нештом ново(не користев ни мсн ни скајп)ама некои кајганџии ме побараа па ај инсталирав средив...

а ако веќе дадам комплимент повеќе гледам на тоа како факт...се флертува фејс ту фејс нормално ако сте без обврски.

памтам едно време мирц-от кога беше...:vozbud:
јас гледав авиони...

ама имаше бајагии запечени народ,имам еден комшија беше невин до 25 години па на прва ја забремени една и сега е оженет.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Да флертував на World Wide Web, и ке продолжам да флертувам. Флертувам секаде каде што мислам дека треба да се флертува.
(ама ми е добар постот!) :)

имам еден комшија беше невин до 25 години па на прва ја забремени една и сега е оженет.
А замисли си да не флертувал на интернет, и ден денес ке е невин :)
 
M

MIL

Гостин
Imav devojka od skype koja sekogas ke ja pametam kako najdobra cura :smir: nekako tie rab skype msn pa i ne gi koristam u zadnje vreme pominati stvari :salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom