Дали флертувате на интернет?

I

InF3cTeD

Гостин
у живо само тоа признаам..какво флертување на мсн,мирцови скајпови незнам ти шо...може на мсн ќе се опише како најубава пичка у маало а во реалноста нема Н од најубава...
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
што има да се флертува на интернет. глупаво е јбг :toe: во живо е сепак по интересно, што вака незнам ни со кого разговарам ни нешто. може се допишувам со 10 годишно дете,а може пак се допишувам со 70 годишна жена. не е сигурно :nenene:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Флертував до пред некое време и искрено интересно ми беше, забавно, имаш што да правиш додека си онлајн... и пак би сакала ама некако што знам, одамна не сум сретнала некој интересен да би почнала пак со интернет флерт.
Кај ве снема бре луѓе? :vozbud:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ја флертувам само на интернет и у темница.
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Да бе флертувам зошто да не, малку забава на никој нема да му наштети. Али како и да е бољи е очи во очи, па погледи, па шмекање, ово оно :)
 
I

InF3cTeD

Гостин
Да бе флертувам зошто да не, малку забава на никој нема да му наштети. Али како и да е бољи е очи во очи, па погледи, па шмекање, ово оно :)
не лажи..мене секој ден ме врзуеш на нет...те знам многу убаво
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Flert ne samo prijatelstvo da imam dobri prijateli vo nekoj gradovi od pocetok site pocnale znaes nesto kao ubava si slatka si vakva si takva si ama jas strogo sum se drzela za toa- Sakam samo prijatelstvo :toe:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Секогаш наоѓам по некоја будала на нет што ќе ме занимава и ке ми прави муабет кога ми е досадно.Еднаш се зезнав малце повеќе поради таков флерт се заљубив па си патев едно доооолго време ама више не се замарам.Нетот е за занимација не за љубов и доста ми е од такви некои си врски преку жице...Еднаш се изгорев за друг пат си знам.Може да си се занесувам така ама да се заљубам пак НЕ.
 

*It's Gold*

Break Of Dawn
Член од
23 октомври 2009
Мислења
30
Поени од реакции
7
Сфаќам од заебанција, интересно му е да заебава некој/а ама сериозен флерт што понатаму очекува и посериозни муабети, средби, па и врска...:tapp: НЕ!!!
Самото тоа што некој се решил по интернет да ја бара својата сродна душа ми е многу очајнички потег од принцип дека и си зимаат сила многу повеќе него во четири очи :wink: Па ствараат некоја лажна слика за себе во мислите на другиот што е многу често голема спротивност од личноста која е позади мониторот.
 
Член од
2 ноември 2009
Мислења
72
Поени од реакции
2
Да, зошто да не. Доколку е флерт, нема ништо страшно ни лошо во тоа. Без драматочни „сценски“ испади :) :) Само за забава, и никаде и онака нема да води :)


Pa site go sakame toa ....... PODOBRO EDEN DOBAR PRIJATEL OD SKAJP otkolku NAJDOBAR/A drugar/ka za da se ISKAZES za site tvoi slucki problemi i razno razni raboti :) :) :).... a za scenskite ispadi DA jas sum za takvi raboti .. ALI IPAK TREBA VREME MNOGU DA POMINE ZA DA SE NAPRAI NESTO TAKVO..... a i toa e poveke od zabava i zadovolstvo otkolku samo nekoj da go NAPRAJS MAGARE PRED KAMERA :D

Да, зошто да не. Доколку е флерт, нема ништо страшно ни лошо во тоа. Без драматочни „сценски“ испади :) :) Само за забава, и никаде и онака нема да води :)
Да бе флертувам зошто да не, малку забава на никој нема да му наштети. Али како и да е бољи е очи во очи, па погледи, па шмекање, ово оно :)

epa podobro e oci vo oci ALI AKO NEMAS SO KOJ OCI VO OCI A IMAS ODREDENA POTREBA ...... makar smekaj i pred kamera :DDDDD ..... pravi razno razni gluposti so koi bi se zadovolila ISTO KAKO I VO REALNOSTA :D hehe
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Во времето кога мирцот беше во мода имав платонска љубов и платонски швалерки сега имам само 20 контакти на месинџер и скајп и тоа пола од нив неактивни.
 

Blue_Boy

THE WAY I AM
Член од
29 октомври 2009
Мислења
345
Поени од реакции
33
Во времето кога мирцот беше во мода имав платонска љубов и платонски швалерки сега имам само 20 контакти на месинџер и скајп и тоа пола од нив неактивни.

Токму така,се согласувам,да не се повторуваме.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Дали до сега сте имале вакво искуство т.е. запознавање на партнери преку интернет,
дали го одобрувате ова или не, сметате ли дека е ризик или ова претставува било каква опасност?!? Со оглед на тоа колку длабоко навлегоа социјалните мрежи во "нас" и нашиот секојдневен живот, овој начин на наоѓање на партнери е се почеста практика на голем број на луѓе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom