Дали тинејџерите знаат што е љубов?

MacuShh. x3

Zver (xx
Член од
1 април 2009
Мислења
33
Поени од реакции
1
Не би рекла дека знаеме шо е љубов, али на овие години мислам дека не ни треба,,
Доволно е да ти се свиѓа, да му се свиѓаш .. после бакнеж и тоа е :pos2:
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Според мене : Љубов не постои ... се е навика .:smir:
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Не би рекла дека знаеме шо е љубов, али на овие години мислам дека не ни треба,,
Доволно е да ти се свиѓа, да му се свиѓаш .. после бакнеж и тоа е :pos2:
Потполно се согласувам, имаме време за љубов, цел живот е пред нас:)
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Јас лично, научив што е љубов во текот на тинејџерските години. Иако тоа е релативна работа, секој си ја перцепира и дефинира љубовта на различен начин.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
некои знаат некои не.. тие шо незнаат си играат овакво со тие шо знаат..а тие шо знаат најчесто го јадат стапот..шо доведува до лоши моменти...смотана ситуација е тоа..
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
Ne, deka znaat sto e vistinska ljubov-ne znaat, a tinejdzerska ljubov(srednoskolska ljubov) znaat sto e... a za mene se toa dve razlicni poimi...ednoto e minlivo a drugoto trajno..taka da ne znaat definitivno..
 
Член од
12 април 2009
Мислења
75
Поени од реакции
2
Koj be??Vrska si nemaat tie za zivotot. Mislat se bacile so nekoj u usta i sea gotovo..ljubov..go sakam.Ja na pr. tak sum reagirala u tie godini. Sea...bash i ne se zaletuvam. Koa kje vidish deka ne ostanuvash samo na edna backa tuku vlagas seriozno u vrskata..na odmor, postojano ste zaedno...ne e samo takva ljubiv ko..mi se svigja posho taa pomnuva.
Aj ne me biva tapa sum...ako me svativte alal da vi e!:salut:
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.117
Поени од реакции
1.570
Не знаат - ама ќе научат со тек на време. :smir:
Иако може да има и исклучоци - што веќе дознале, (Браво за нив)едно скалило се погоре во животот :pipi:

....некои ќе ја искусат на оној правиот начин, а некои ќе бидат за жал повредени т.е ќе имаат болно искуство за љубовта, ама :toe: таков е животот
Иначе тинејџериве (може)сега се у фазон кај што мислат дека едно обично бацување у уста, држење за рака со особа од спротивен пол, имање на дечко/девојка онака ради реда што се вели, колку да се каже дека имаат - е Љубов. НЕ!!!! Грешка се ако мислат така
Зборот сам по себе има преголема тежина за да се соодветствува со горенаведеново
 

Cak

Член од
22 април 2009
Мислења
212
Поени од реакции
18
Po rano mislev deka lubovta e privremeno ludilo na umot (koga bev tinejdzer) sega veke ne e toa moeto mislnje se mi se smeni otkako sum so nea ona mi go pravi zivotot vreden za ziveenje.
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
хахаха на нас мозокот ни е преокупиран со други работи за да знаеме што е тоа љубов ...за да љубиш треба да си благодарна личност да ги цениш вистинските вредности пред се за да сакаш некој друг треба да се сакаш самиот себе а ние понекогаш од себе пред другите правиме некоја друга личност навлекуваме некоја маска и ако некој го демантира ова и каже дека e секогаш ТОЈ во било која ситуација се лаже а примери има колку сакаш сум го видела тоа сум се уверила ...Верувам дека љубовта постои ама за онаа љубов која тежи колку и самиот збор тешко кој е спремен во овие тиин-години ...на нас тинејџерите ни е важно јако да си поминеме а со сакање и такви ГЛ како што би рекле не се замараме ...е сеа некој може да сака или да љуби некого може и такви да постојат ама ако тоа го кажуваат само со зборови никогаш со дела според мене они се занесени само од ситуацијата но не и од нејзиното значење итн ....
наравоучение: ние тинејџерите се запознаваме со љубовта но сеуште незнаеме што е таа, или едноставно не ја прифакаме пошо не е IN!
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
jas mislam deka ne znaat,bidejki se zatreskuvaat po sekoj,za sekoj placat no so tekot na vremeto i koga ke ja najdat vistinskata ljubov ke svatat so e ljubov.:smir:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.758
Поени од реакции
642
Каква љубов бе, тогаш се само запалени. Карактер немаат изградено тие, па љубов ќе знаат што е.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Каква љубов бе, тогаш се само запалени. Карактер немаат изградено тие, па љубов ќе знаат што е.
Некој карактер немаат изградено ни на 40 години , па тоа незначи дека незнаат што е љубов.
Се разбира дека тинејџерите знаат што е љубов , ама дали 10 % од нив ја чувствуваат (или ја имаат почувствувано).
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.758
Поени од реакции
642
Се разбира дека тинејџерите знаат што е љубов , ама дали 10 % од нив ја чувствуваат (или ја имаат почувствувано).
Токму тоа ми беше муабетот, што значи се лижолапораздрапуваат од разонода, или пак од тоа дека така правеле во Малди Бунтовници, Ангели и сл. (кич серии што ја расипаа сегашнава младина до 18-19год. возраст).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom