Дали тинејџерите знаат што е љубов?

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
да!
Барем тинејџерките сигурно знаат! Сите се заљубени во Next Time:vozbud:

Сериозно, да, имам скоро 17 години, во врска сум година ипол и мислам дека доволно е јасен поимот љубов!
Споредувајќи ја мојата врска со врската на некои кои излегле од групата т.н. ,,тинејџери" , можам да кажам дека не се разликуваат доволно, дури и подобра е од многу такви.
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Pa top tema za razgovor pa eve i ja so mojte 17 godini ke go dadam moeto prvo mislenje na forumov
-Kako so kazav iam 17 godini (znaci tinejdzer),a za ova ljubovta so ja osekame neli nie mislam deka e mn porazlicna neli od onaa da rece povozrasna,pozrela ljubov

E sea ima definitivno iskljucoci i kaj nas tinejdzerite eve iam drugar koj veke 2 godini e vo vrska (alal mu vera) i bukvalno skoro sekoj den se zaedno e sea ja na mojve 17 godini ne moZam da go svatam pa ve prasuvam vas 'pozrelite' toa li e ljubov????

I use ova spored mene Ljubov na ovie godini ma daj molim ti se. Ne vikam deka do sea deka nekoe devojce ne mi znacelo ama ne vikam nitu deka po diskotekive koa ke vidam nekoja zenska onaka picnata ne mi go krenala (i da, da sum imal sansa odma bi naprail neso so nejze)a se razbira do mene stoi devojka mi taka da mn tesko moze da se najde onaa zrela ljuboj kaj nas tinejdzerite.
Fala i jeeee mojot prv post :D hehhehe
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
да!
Барем тинејџерките сигурно знаат! Сите се заљубени во Next Time:vozbud:

Сериозно, да, имам скоро 17 години, во врска сум година ипол и мислам дека доволно е јасен поимот љубов!
Споредувајќи ја мојата врска со врската на некои кои излегле од групата т.н. ,,тинејџери" , можам да кажам дека не се разликуваат доволно, дури и подобра е од многу такви.
Може да се рече дека да , има љубов и помеѓу тинејџерите , меѓутоа е ретка. Колку од твоите пријатели имале врска над пола година ?
:)
Тешко е да се опстане во врска додека Хормоните вријат , ама сепак , може :).
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
тинејџер шо знај шо е љубов се наоѓа еден на 1000. сите останати мислат дека знат шо е љубов али не знат. и мислејќи дека знат шо е љубов, шират „љубов„ на сите страни, па ќе се скарат па после паѓат во депресии па мислат на самоубиства ... абе децата денес се ексик ..
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Мислам дека не знат сите што е точно тоа љубов...После муабетов денеска со една личност гледам дека уствари незнат што сакаат :nesum:
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Pa dobro od celo moe drustvo trojca imaat podolgi vrski ( nad 6 meseci) e sea kolku toa za neli 'pogolemite' e mn ne znam ali u posledno vreme se poveke od tinejdzerite se uozbiluvaat i imat prilicno seriozni vrski.Ne znam mozda toa e sozrevanje kako i da e kako sto pisav pogore definitivno ljubovta sto nie tinejdzerite ja custvuvame e kade kade porazlicna od taa koja sto doprva treba da ja iskusime :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Поединечно е тоа и се е поврзано со сериозноста и одговорноста на човекот. Има тинејџери кои љубат како децениски партнери а има и некои кои љубовта е само изговор за секс. Но би сакал да верувам дека знаат повеќето...
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Pa dobro od celo moe drustvo trojca imaat podolgi vrski ( nad 6 meseci) e sea kolku toa za neli 'pogolemite' e mn ne znam ali u posledno vreme se poveke od tinejdzerite se uozbiluvaat i imat prilicno seriozni vrski.Ne znam mozda toa e sozrevanje kako i da e kako sto pisav pogore definitivno ljubovta sto nie tinejdzerite ja custvuvame e kade kade porazlicna od taa koja sto doprva treba da ja iskusime :)
е то баш нечини. шо ќе прајме од 15 години ќе си фати прва женска ај ќе ојме заедно 5 години и ќе се земиме после ... шо муабет ... глобално не знајте али не ни треба да знајте немате потреба
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Pa i ja sum protiv toa da na nasi godini se fatis so nekoja i ajde cel zivot mislam deka toa e bezvezalno bas ovia se onie godini kaj sto e interesno imas sve so ti treba pari,jadenje od doma topol krevet i nemas nikakvi grizi zivej si sea zivot a posle koa ke ima vreme za site tie seriozni ljubovni grizi i problemi(da ne se svatime pogresno bas bi sakal da najdam nekoja vo koja sto bi imal doverba i so koja sto sekoj den bi mi minel kako edna sekunda ama mislam deka toa ke se sluci za nekoj 4-5 godini ne sea)
 
R

RAYTHEON23

Гостин
aj vidi vidi ami jas uste ne znam so e ljubov pa toa sekako gi isklucuva tinejjerite iako i jas ko teen-age-R se zatreskav ama toa ne e ljubovta(sekako e poveke od zatreskuvanje i odenje zaedno dve-tri nedeli a i samo muvanje) barem jas taka mislam
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Би се запрашал, ако веќе тинејџерите не знаат, кој знае?
Па секогаш првата љубов е во тие години. Поголемиот дел од луѓето во тие години ги доживуваат првите љубовни проблеми, љубовни искуства. Да потсетам дека под тинејџери спаѓаат луѓето и со 19 години. Па ако еве да речеме на 17, 18 и 19 години некој не знае што е љубов, тогаш никогаш нема ниту да научи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom