Дали тинејџерите знаат што е љубов?

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
Би се запрашал, ако веќе тинејџерите не знаат, кој знае?
Па секогаш првата љубов е во тие години. Поголемиот дел од луѓето во тие години ги доживуваат првите љубовни проблеми, љубовни искуства. Да потсетам дека под тинејџери спаѓаат луѓето и со 19 години. Па ако еве да речеме на 17, 18 и 19 години некој не знае што е љубов, тогаш никогаш нема ниту да научи.

а бе девојче од 14 години да ти вика дека го сакала некој па да прашува по форуми дали да му даде тоа е љубов???
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
а бе девојче од 14 години да ти вика дека го сакала некој па да прашува по форуми дали да му даде тоа е љубов???
хммм...каде гледаш во мојот пост 14 годишни???
се споменуваат 17,18 и 19...
и не секое девојче на 14 години кое бара љубовен совет прашува дали да му даде!
 
M

marsovka

Гостин
Темава ми е малку бесцелна....
Сите знаат што е љубов,длабоко во себе..па дури и новороденчето
Ова прашање е од типот :Како знаеш дека го сакаш?
Едноставно знаеш...просто и едноставно знаеш ,никој не може да те убеди во спротивното
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Мислам дека не знат сите што е точно тоа љубов...После муабетов денеска со една личност гледам дека уствари незнат што сакаат :nesum:
Мхм.. Ми го покажуваш спротивното со постов..
Јас би рекла да.. А подобро да незнаевме..
Еднаш сум сакала и би сакала да не се заљубам пак..
Ќе речете не сум била стварно заљубена ова она.. Ама јас си знам.
Како да опстои љубовта кога другата страна има ставови базирани на цитатов?
Годините не не прават помалце способни да сакаме.. Да, има и опсесија.. Но верувајте ми ја има и кај повозрасни.. Разликата е што кај младите околу опсесијата драми се праат депресии и чуда а истото тоа кај постарите околу љубовта..
А пак на младите полесно им поминува онаа вистинската љубов кога ќе се разочараат продолжуваат полесно а постарите такви се кога ќе мине опсесијата..
Обратно пропорционални :pipi:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Знаат и тоа доста.
Мене една 17 годишна ме научи нови финти, покрети и движења во љубовта.
 
O

Out Boy

Гостин
Знаат и тоа доста.
Мене една 17 годишна ме научи нови финти, покрети и движења во љубовта.
Море ајде....
Па се збори овде дали знаат, разбираат, ја сфаќаат љубовта, а не што те научило некое напалено 17годишно чупе.

Тинејџерите знаат што е страст и мозок полн хормони.

За љубов у права смисла, ќе почекаат малку. Ова од мое искуство, како тинејџер бев зацапан во еден другар, од денешна перспектива гледам дека немало ништо освен страст.

А другарство ќе растурев ради тоа, ееееејјјј....:helou:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Tenejdzerite na 13-14 godini bas i ne znaat, no onie na 18-19 znaat i toa kako znaat sto e toa ljubov. Onie na 13-14 godini samo odat so glava vo zid i mislat deka se koj znae kolku zaljubeni, no koga podocna ke zasakaat navistina nekoj duri togas ke svatat deka ona sto go custvuvale vo tie rani tinejdzerski godini ne e ni blisko do ona sto moze da se narece ljubov.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Љубов е нешто што расте на дрво
Го земаш го јадеш и така
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Море ајде....
Па се збори овде дали знаат, разбираат, ја сфаќаат љубовта, а не што те научило некое напалено 17годишно чупе.
Љубов? тоа го измислиле комунистите и пролетерите да дојдат до пичка беспари.
Секоја “љубовна“ врска води кон кревет (ил заднно седиште во колата ил некоја клупа во парко) а ако некој од двајцата не сака на таму да оди, и “љубовта“ згаснува.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
205
Поени од реакции
13
Во секој период од животот љубовта има различно значење за сите нас...
Така да неможе да се каже дека ние тинејџерите не знаеме што е љубов
Ниту пак да кажеме дека знаеме..
Сепак љубовта е релативен поим..
А знае ли некој што всушност е љубов ???
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
не знаат за онаа вистинската. Мислам дека тоа се чувствува кога знаеш дека твојот партнер е оној вистинскиот и дека со него ќе го поминеш остатокот од животот..кога ќе оформиш семејство и сл.
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Па знаеме нормално.Лубовта е елемент со кој никој не "може",според моја гледна точка :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom