Дали сте срамежливи?

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Порано ко помал, ептен се срамев. Сега скоро ич не се срамам. Велам скоро ич, пошо има некад ситуации коа доаѓа срамот, али, ретко ептен. У глобала не сум срамежлив.
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Ни најмалку, иако знам да бидам затворена на периоди, тоа не се должи на срамежливост, туку едноставно понекогаш не ми е до луѓе:toe:
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
па маааааалку повеќе се срамам, ама некогаш срамежливоста може да помине за 15 минути, а може и да трае цел ден или повеќе:kesa:
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Како помала не се срамев ич, не знам сега зошто...За жал, да. И се нервирам што сум таква, посебно кога работата ми налага да не сум срамежлива. :kesa:
 

butterfly1135

Tutto questo amore...
Член од
30 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
5
Ne sum nesto epten sramezliva.. :nesum: Ama sepak, pak zavisi od situacijata vo koja ke se najdes! :kesa:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Страмежлив сум само во моменти во кои и треба да сум страмежлив:toe:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Претерано со луѓе кои не ги познавам и со кои не сум блиска:kesa:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Ne sum sramezliva,no ne sum nesto posebno komunikativna pa toa lugjeto znae da gi zbuni i da ostavam vpecatok na sramezliva...no sramezliva sum vo nekoi situacii:pipi:
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Sramezlivosta ponekogas premnogu siroko,a cesto i pogresno e razbrana.Nemanjeto zelba za komuniciranje so odredeni licnosti,istite ja interpretiraat kako sramezlivost.Ustvari samo imaat pregolema samodoverba pa ne sakaat da gi zemat vo predvid i drugite pricini poradi koi doveduvaat do slaba ili nikakva komunikacija,a tie mozat da bidat najrazlicni,od takvi povrzani so niv,samite, do takvi sto se odnesuvaat na drugiot subjekt vo procesot na komuniciranje.
Isto i zatvorenosta,kako karakterna osobina mnogumina ja povrzuvaat so sramezlivost,iako se sosema nezavisni osobini.

Ne se smetam za sramezliva licnost,porano mozi malku sum bila,sega ne sum ic.Ne se sramam ni so nepoznati luge,ni...:toe:ne mi teknuva sega vo koi situacii sum sramezliva.Aaa,mi tekna:).Sramezliva sum vo situacii koga treba da baram nesto od nekogo.
 
M

MIL

Гостин
Lelej a sto e toa sram??? Ne sum ic sramezliv odamna sum operisan od toa sramot taka a maka neam veke si kazuvam se so mi leze normalno realno taka da ne se zamarkam i ne se sramam na nikogo ne mu duzam kesh pa da se sramam,strogo so krenata glava i napred cepam hohohoho :helou:
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Да, понекогаш во непознато друштво, само дури се опуштам, после ела запрете ме :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom