Дали сте срамежливи?

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Јас на пример многу сум срамжелива, посебно со некој шо прв пат го гледам абе се топам од срам. Порано ко мала уште појќе бев, сега не толку многу, се поопуштив малце од ко почнав на работа ама пак, со тие шо не ги знам сум многу.

Значи прашањето ми беше дали и колку сте срамежливи? М? Ајдее....
П.С. Ако имат ваква тема бришете одма :)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Па, што знам, некако срам ми е да одговорам.. :)
По малку, да, ама после една-две пијачки одеднаш приметувам дека веќе не сум :)
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Мноооогу:kesa: Понекогаш знаат да ми речат дека е симпатично,ама јас сум таков тип.Се срамам само од спротивниот пол хехе ама по добар муабет се опуштам и се е во ред.
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Зависи од ситуација..обично не.Може понекогаш да ми падне малку незгодно,али не да црвенеам и сл.Од спротивниот пол ама воопшто не се срамам.:toe:
 

~Ann~

~sweety~
Член од
11 февруари 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Нажалост ... многу:kesa:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Мислам дека нема човек кој ке речи - јас не сум воопшто страмежлив/а!
Јас сум малку во одредени ситуации - при прво запознавање најчесто!
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Зависи кога како.Некад стварно знам да бидам срамежлива и антипатична обично кога некој гледам прв пат, а некад знам и да се опуштам и да се понашам ко 100 години да се знам со луѓето и све најтоп онака.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Скоро воопшто.
Немам проблем со нови познанства, комуникативна сум, опуштена дури и пред луѓе кои не ги познавам, иако нормално, не можам да се однесувам со нив како што се однесувам со некои познати, секако.:)
Пред спротивниот пол сум секако поприбрана, ама пак далеку од срамежлива. Се трудам да се опуштам со тоа што се поставувам пријателски, се зезам, зборам, раскажувам...
Единствена ситуација кога доаѓа срамежливоста до израз, е на пример, на јавни настапи, и поретко на испрашувања. Ама дури и тогаш, тоа е повеќе трема, отколку срамежливост, што не е исто. :wink:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Срамежлива сум.Многу.Сега во последно време,малце почнувам да се мењам,ама..сепак уште ми е срам од мнооогу ствари...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom