Дали сте срамежливи?

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
кога-како....сега не сум толку...порано ми викаја за мене еден алтан еден збор..па веројатно од некои личности кои ме советуваа и со тек со нивното дружење се опуштив...и верувајте подобро е.....
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
27
Поени од реакции
0
хм што знам зависи од ситуација и со од луѓето што се околу мене . а онака не сум ич срамежлива :icon_redf :D
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Јас на пример многу сум срамжелива, посебно со некој шо прв пат го гледам абе се топам од срам. Порано ко мала уште појќе бев, сега не толку многу, се поопуштив малце од ко почнав на работа ама пак, со тие шо не ги знам сум многу.

Значи прашањето ми беше дали и колку сте срамежливи? М? Ајдее....
П.С. Ако имат ваква тема бришете одма :)
Се срамам од некои грешки, не од луѓе. На почеток на запознавањето, сум малку резервирана, но никогаш не оддавам импресија на повлечена. Сакам да оставам добар впечаток, па затоа за теми за кои не сум познавач, не се` јавувам. Инаку, дали ќе си срамежлив или не, зависи од карактерот, комуникативноста, воспитанието... Имам срам од публика. Тоа е друга ситуација, чии последици се манифестираат со тресење на нозе и гласни жици. А баш поради тоа што сум коректна и несрамежлива, повеќето луѓе не можат да ја сфатат мојата фобија од публика.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
сум :kesa:, али моментално сум во еден процес да го сменам то :helou:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Помина тоа време кога бев срамежлив, можеби тоа оди така со годините...не е ни важно.
Ќутам кога не ми се допаѓа муабетот, амтосферата итн.
Во принцип немам комунинкативни проблеми.:)
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
Порано бев срамежлива многууууу ама сеа не сум воопшто(кога сакам ама) :):)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
По пририода не сум срамежлив.Инаку ако само малку осетам срам гледам одма да ја тргнам таа емоција од себе.Затоа што срамот е многу лоша емоција.Сум отворен тип на човек со големо разбирање и широк поглед.ама имам еден проблем кога ќе отворам после многу тешко затворам :helou:.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Сум, премногу, претерано премногу:)
 

Malata

(:
Член од
15 декември 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
Sum ama pred odredeni licnosti:smir: A pred tie sto gi znam podolgo vreme, gajle neam :eek:lee:
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
не :) ако си срамежлив, може некој да си игра мајтап со тебе :) вака ќе си кажеш што мислиш, па на кој му одговара океј, на кој не :) постои EXIT :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom