Дали сте срамежливи?

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Не секогаш. Ама во повекето случаи не. А ако си под дејство на алкохол немаш срам може дури и глупост да направиш хаха
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Па не баш, можеби сум бил како мал, но сега...
Веројатно немам причина да бидам, срамежливоста се јавува кај луѓе кои не се доволно сигурни во себе и најчесто поминува со тек на време...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Уопште не сум. Тотално сум искулиран :icon_cool:
 
Член од
21 март 2009
Мислења
28
Поени од реакции
2
da....mnogu...ama nejkam da sum... za gluposti se crveneam...ama bas za gluposti. i neznam kako da ne mii se pravat obravcinjata crveni...ama toa e:S
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Да,многу..
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Може да се каже дека сум малко срамежлив...ама малку
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Член од
31 декември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
1
Да,пред непознати луѓе..али пред мои луѓе..ехеее да не објаснувам..

:helou:
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Зависи кога како.Некад стварно знам да бидам срамежлива и антипатична обично кога некој гледам прв пат, а некад знам и да се опуштам и да се понашам ко 100 години да се знам со луѓето и све најтоп онака.
The same here... само што овој вториов случај кај мене се случува мнооооооооогу ретко , што значи дека во 90% од случаите јас се срамам, а поради тоа сите мислат дека сум дигната или не знам што, а нема веза тоа ја само сум срамежлива....:icon_redf
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Sramezliva sum i toa mnogu. U posledno vreme sum malku poopustena od porano ali seuste sum dosta srmezliva. Posebno sum sramezliva pred lugje sto prv pat i gledam ili pred lugje so ne i poznavam dovolno. Se slucuva poslednite 1-2 godini ponekogas i da se otpustam pred nekoi novi lugje ali toa se slucuva epten retko koga nekoj od drustvoto ke donese nekoj site drugi mi se poznati osven toj i togas malku da bidam poopustena, inaku ne.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Охоххохохох не да сум зрамежлив зависи спрема кого(спрема повеќето што ги знам сум срамежлив) само спрема 10 личности не сум срамежлив спрема другите сум:kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom