Дали сте срамежливи?

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Порано многу се срамев а сеа помалце, сепак уште сум срамежлив :kesa:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
2
hmm da, sum sramezliva..ok za razlika od porano sum opustena ama sepak... vo mn situacii toa mi e precka da se dokazam za odredeni kvaliteti i znaenja... nemozam ni hrabrost vo sebe da pronajdam..sepak i samodoverbata e vo prasanje a jas za zal ja nemam:kesa:
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Па да ме прашавте пред 2 години немаше да одговорам од срам :) Ама денеска неам срам од ништо ! Дури се срамам дека немам срам :ЛОЛ
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
se stramam od zenski osobeno pomali a dobri si vikakam kaj be ova jas ko setav po vakvi kao neo ovaa na plaza so pesokta si igrase i i se polnese dundeto pa majkai morase da a ocisti
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Во генерала не се срамам тие периоди ми беа пред 2 3 години коа ептен бев. Сеа може да се случи ама кога кај мене нешто не е наштимано добро кога расположенијата ми се мењаат па тогаш знае да ми се случи такво нешо.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Па нема човек што во никоја ситуација неможе да се засраме, има луге што ке се засрамат ама тоа не го искажуваат, ке продолжат со тоа што го правеле ама кога малце ке размислат за тоа ке му падне незгодно.
Јас лучно се страмам понекогаш :kesa:
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
срамежлива сум само во една ситуација,кога треба да одам некаде а никој незнам од другите луѓе а воедно тие меѓу себе си се знаат доста добро.....само во таа ситуација а у глобала т.е во сите други околности срамежливоста е километар од мене...
 
П

Паган-др

Гостин
Срамежлив не. Може малце ама многу малце. Кога треба вака да се запознаам со некој ништо посебно исто ко другар/ка го осеќам па ке видиме понатаму дали ке биде така. Само еднаш се имам "смрзнато" до сега. Незнам тој ден што ми стана бев баш онака смрзнат. Само Да-Не-Така некако и уше некој збор чат пат.
 
L

LEPOTICKA_SWEET

Гостин
Јас сум мнооогу срамежлива...сакам да го променам тоа:toe:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Што е тоа срамежливост? Никогаш не сум срамежлива. Односно, може да се каже дека ми е малку непријатно кога сум со нови луѓе, ама пробувам да се адаптирам одма.А да! Срам ми е и од јавни настапи.:kesa:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
љољ..да..:kesa: ама ај ке пребродам...
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Па, не баш. Само пред професори и повозрасни луѓе. Вака пред врсници, без разлика дали ми се познаници или не, не сум ич срамежлива. Напротив :)
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Не сум срамежлив.
На се можам да вратам, на се да парирам.
Постари од мене,
помали од мене,
некоја “јака“ пизда,
никако,
сепак таков сум,
и
убаво ми е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom