Дали сте смениле фудбалски клуб некогаш

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Болеста почна отприлика овај период (1995):


Анџело Перуци, Дел Пиеро, бившите и сегашни тренери - Антонио Конте, Дидие Дешамп, Чиро Ферара, после Владимир Југовиќ, Фабрицио Раванели, Зидан, Давидс, Џанлука Виали, Марк Јулијано, Морено Торичели, Анџело Ди Ливио, Џанлука Песото, Серџо Порини, Пјетро Вјерховуд, па после Ален Бокшиќ, Никола Аморузо, Алезио Такинарди, Кристијан Виери, Инзаги :cautious: ...


и не е сменето.Веројатно испадна така дека на МТВ имаше Серија А тој период, а оваа комбинација ми беше интересна.Ама пак за нешто подобра од Удинезе/Сиена/Гркотизан итн.


После ми одеа на нерви со најгрдиот дрес (одма после Барби ланската сезона):






Во оваа опрема беше поразот од финалето 1997 од Борусија (со Стефан Шапуиза, Штефан Ројтер, Матијас Замер, Ридле, Пауло Соуза) - на Олимпискиот стадион во Минхен, а тренер на Дортмунд - Отмар Хицфелд :D Интересно, баш тој период ми донесоа дрес од Дортмунд на поклон и го дадов на некого.
И не сменав ‘екипа‘ иако дете, пак остана некаква чудна приврзаност и не се смена.Факт е дека дел од ѕвездите на клубот не беа доволно испочитувани од разни управи, а и мислам дека нема да излезат такви луѓе во догледен период.Се надевам дека ќе ми е грешка муабетов.

А да, ме носел стариот по стадиони, тогаш Охрид мислам беше уште прва лига ама појќе гледав карате него фудбал.Јбг, ова ми останало поголемо сеќавање од било шо од домашни утакмици.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Мислам дека е глупо и нелогично да смениш клуб, ако некој сменил значи не ни бил вистински навивач на клубот . Но имам пример за откажување од клуб , татко ми цел живот навивач на Милан се откажа лани по продажбите на се што вреди во клубот и слабите резултати. Но не навива за друг клуб од тогаш , едноставно си прати различни првенства и не е ватрен навивач на никој клуб....
Додека јас сум си за Јуве од времето кога играа Давидс,Зизу,Инзаги,Алекс,Дешамп,Такинарди,Конте и остали зверови... попрво би се обесил отколку да сменам клуб.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Откажувањето е поболно од мењањето клуб...
Исто му доаѓа , и во двата случаеви се откажуваш од клубот. Инаку не можам да ги разберам и тие што навиваат за повеќе од 1 клуб, демек еден од МК еден од Италија, друг од Шпанија чеши си мео ... тоа е предавство, што кога би играле меѓусебе два од твоите омилени клубови?
 
Ф

Флеш

Гостин
Португалија - Порто​
Англија-Арсенал​
Франција- О. Марсеј​
Германија- Борусија Дортмунд​
Италија-Јувентус​
Македонија-Вардар​
Шпанија-Реал Мадрид​
Холандија-Ајакс​
прауд следач од 99 година на сите тимови ,а роден у 90 генерација ... јувентус ми е прв љубимец од сите клубови поради дресот од братучетка ми кој ми го даде, 10 со Дел Пиеро .... уше го имам дома тој дрес ... :D
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Да. Бев за Јунајтед дур играше Бекам за нив...од кога замина сум за Челзи ^_^ од 2003 до денес.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.090
Поени од реакции
11.494
Бев за Нотингем Форест кога беа најјаки и станаа шампиони во Англија.
После тоа Арсенал го донесоа тој французот за тренер и почнаат да тепаат и така станав нивен фан во англиско.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.526
Поени од реакции
10.204
Вардар и не го менувам за ништо :icon_mrgr:
Од странскиве клубови навивав за Рома заради Батистута, али после сменив на Милан и до сега само на Милан сум фан, ама не вени да сечам :D од Германија за Шалке, а од другиве лиги немам омилен тим, на дербиња ако ептен треба да се бира, Манчестер од Англија, во Шпанија Реал Мадрид, зошто Барселона ми се нешто како битолчани (Пелистер) во Македонија, се нешто ќе се делат, се независни.. :pos: Си ги сакав и Балкан од Чаир, ама сега веќе не ни постојат :( тоа е :D
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Знам дека син ми нема да го крстам Манчестер.
А замисли такво нешто, ќе дојде некој од страна и ќе го праша „Манчестер си ти?“ :)
Извињавам се за упадот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Е па кога не навивате за Челси... што убаво име за девојче, Челси.. светски признато :X3:
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Никогаш...Реал Мадрид ми е во срцето од почетокот кога почнав да гледам фудбал, така и ќе остане.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Како она од к-15,
`` абе Тошо као се викаше оној комшијата твој?``
-Кој, Милан?
`` да бе Милан, мене па све ми иде да му речам, кај си бе Јувентус.``
 

Kajgana Shop

На врв Bottom