Дали сте смениле фудбалски клуб некогаш

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Znaci temava ja otvaram cisto da znam dali nekogas ste navivale za eden klub za da posle od X pricini ste preminale na drug.

Jas eve za mene da kazam,,jas fudbal kako sport ne sum sledel se do svoja 17-ta godina pa manje vise mi bil odvraten sport da vi kazam iskreno,tolku bev zaljuben vo kosarkata da ednostavno nemozev da pomislam na drug sport.
Ali eden covek so negovite nezaboravni golovi me privlece da gledam fudbal a toa e Gabriel Omar Batistuta,,prosto on me vovede vo fudbalot.
I da ne dolzam premnogu,moj prv tim mi bese Fiorentina od 1997-1999 i posle eliminacijata na Croacija Zagreb od Newcastle tie od toj den stanaa moj vecen tim.

Sega za mene Newcastle e nesto sveto,nesto sto planiram da go istetoviram na mene, a da go smenam....... NIKOGAS!!

HWTL
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Види сега во фудбал не се разбиирам многу ама клуб немам сменето, фудбал гледам само на стадион кога игра таа екипа.


Да се дообјаснам не гледам странски првенства, светски првенства, лиги на шампиони итн...
 
D

dystopian

Гостин
Почнав да навивам за Арсенал во 99та и останав на нив. Немам омилен клуб од другите лиги, единствено имам некои тимови кои ми се колку-толку симпатични и навивам за нивна победа во одредени натпревари. И едно време бев за Слога (којзнае дали уште постојат под ова име) по линија на локалпатриотизам, ама за брзо време ги баталив.

Тоа би било тоа.
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Од кога разбрав за фудбал почнав да навивам за Дортмунд,уште времето коа играше таму Росицки и Колер..ама некако им тргна лошо и ги сменив со Барса,и тука напрајв грешка и сеа сум си пак за Дортмунд. :D
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Арсенал,еден и единствен тим.Иако си одеа омилените играчи како Анри,Пирес,Виера,Фабрегас,РВП продолжив да навивам и никогаш не би го сменил тимот.
 
2

~2A

Гостин
Види сега во фудбал не се разбиирам многу ама клуб немам сменето, фудбал гледам само на стадион кога игра таа екипа.


Да се дообјаснам не гледам странски првенства, светски првенства, лиги на шампиони итн...
Не плааааши се Победоооо, со тебе се мајмунииии!! Ла ла ла ла лалааааа ла ла ла лалалалајјј, љубов си единствена ти си моја судбинаааа!

Црвено бела боја, црвено бела боја те сакам Победо зато што си моја! На на на на на на на наааа, ооооо ооо оооо оооооооооо!

:icon_lol:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Види сега во фудбал не се разбиирам многу ама клуб немам сменето, фудбал гледам само на стадион кога игра таа екипа.


Да се дообјаснам не гледам странски првенства, светски првенства, лиги на шампиони итн...
Како бе немаш сменето еднаш беше за Победа сега си за Победа Јуниор :icon_lol:
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Првиот изгледан натпревар ми е финалето на УЕФА Куп 2001 и од тогаш сум за Ливерпул, многу голем вечаток ми остави натпреварот :) . После СП 2002, како фан на Германската репрезентација, еден од омилените играчи ми стана Балак, а во тоа време Балак играше во Баерн и сега сеуште го почитувам Баерн како клуб.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Во моите рани детски денови 98/99/00 година заедно со другарите од маало навивавме за тогаш прејакиот Лацио предводен од Синиша Михајловиќ, Алесандро Неста, Фернандо Коуто, Хуан Себастијан Верон, Павел Недвед, Дејан Станковиќ, Роберто Манчини, Марчело Салас, Диего Симеоне, Матијас Алмеида. Тогаш Лацијалите ја освоија и титулата.

Но одма истото лето еден од другарите не `прелажа` да почнеме да навиваме за Интер бидејќи го имале прејакиот Кристијан Бобо Виери.

Од тогаш сум верен и изгорен Интериста!!! :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom