Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Скулгрл напиша:
Темата е дали пијанството го оправдува неверството.
Остајте на страна фактот што партнерките не ви забрануваат да шарате наоколу (под услов да не знаат за тоа), и размислете дали е ок оној најглупав изговор на сите времиња „Пијан бев,те изварав“. Тоа е цела поента на темава.:)

Лично мене, овој „изговор“ ми парира со „Се јавив кај Глорија гледачката и таа ми рече дека морам да те изварам ако нејќам да ми се шуфроса“.
Nikako. Nisto ne opravduva neverstvo. A pijanstvoto e prva pricina za onie sto varale da pokusaat da se opravdaat. Kao ako si pijan - u toj period sve sto e vazno i moralno treba da e nepostoecko i mozeme da pravime sto sakame pez posledici.
 
Член од
1 април 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
ne nisto ne go opravduva neverstvoto pa duri ni pijasnstvoto iako toa e cesta pojava
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
Ништо не оправдува неверство,а поготово не пијанство.Па брате ако не сакаш да го напраиш тоа нема ни алкохол,ни ништо да те спречи да останеш верен.А тоа што бил/а пијан/а ти дало поише храброст да го направиш тоа.И после тоа смислуваш еден ваков "lame excuse" дека си бил пијан и не си можел да се контролираш, што мислиш дека ке те извади,ама џабе секој си носи последици за стореното:toe:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Пијанството оправдуе неверство исто колку што афектот оправдуе убиство. Да, посебна состојба на свеста, слабо расудување, бла,бла...али остануе фактот дека е неверство...Сеа дали на пијано, на трезно, од сабјле, навечер, whatever...ипак е неверство, а промилите алкохол у крв не се некое оправдување, т.е не се никакво.
 
Член од
1 април 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
hmmmm

super tema,ama jas da sum nakazanata-molam da ne se broi,a obratno eeeeeeeeeeee....nema da moze:helou:
 
Член од
14 март 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
mnogu pati sum go slusnala i toa deka pijan bev pa ja pobarav za zena ... bev pijan neznaev sto pravam nemozev da ja odbijam... toa e samo opravduvanje za pred drugite !!znaci nikako nema opravduvanje za neverstvoto vo pijanstvo -nikako!!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
saninka напиша:
super tema,ama jas da sum nakazanata-molam da ne se broi,a obratno eeeeeeeeeeee....nema da moze:helou:
A бе ајдееее...
По која логика би било ова? Ти ако направиш глупост не е битно, а друг да го направи истото кретен и глупак е а?:tapp:
Бог да чува и да брани ...
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
A bre ajde! Najubavo e da kazesh: Pijan bev taja me napadna ne mozev da se branam! :)
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Da de da.. ili "abe ja mislev deka si ti, ozbilno!!" .. i ke ti prosti. Najverojatno. Ako imas 4 milijardi dolari. Vo tebe. MOMENTALNO.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
Nina напиша:
Ништо не оправдува неверство,а поготово не пијанство.Па брате ако не сакаш да го напраиш тоа нема ни алкохол,ни ништо да те спречи да останеш верен.А тоа што бил/а пијан/а ти дало поише храброст да го направиш тоа.И после тоа смислуваш еден ваков "lame excuse" дека си бил пијан и не си можел да се контролираш, што мислиш дека ке те извади,ама џабе секој си носи последици за стореното:toe:
Znaci,covek si go ima toa vo glava,potsvesno ima zelba da izneveru..a alkoholot samo mu ja budi potsvesta i mu dava hrabrost da go napravi ona za sto nema hrabrost da go napravi na trezno...."prosti mi bev pijan/a"- koga ke si go vidam tilot,ama bez ogledalo huhu:baeh:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Vchera bev pijan koga napishav deka opravduva, ama deneska vo trezna sostojba velam NE!!! :)
P.S. Ke vidam sledniot pat koga ke se ispijnam shto ke mislam pa ke vi kazam! da izvlecheme zakluchok
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
вака сеа..дека е добар изговор не..мен искрено глупав ми е тој изговор затоа што секој има различно пијанство..нели некој може да е агресивен,некој да се смее постојано,некој да си ќути..али исто и некој да си кажува се што мисли или да лаже..па така да..како и да е се што ќе се напраи на пијано и и изневерувањето се знак на непочитување на партнерот со тоа што како прво се срами својот дечко/девојка со тоа што другите после тоа ќе те исмеваат..а не само тебе и другиот.Мислам не е никакво оправдување тоа дека на пијано било.А јас да би простила сепак зависи од околностите..сепак и љубовта влијае..доколку ептен го сакам може ќе се замислам..а повеќето врски се од љубов па така да ќе се размисли детално и ќе се најде решение..ама ипак не е оправдливо:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom