Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Викторгг напиша:
А шо е со Шведска? :toe:
Ке мора да се потчини кон мнозинството или таму ке биде место за избеглици од гневни изневерени партнери.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
nikako... nema sansi.. bil pijan pa ne znael sto pravi. ma nemoj.. prikazni za dobra nok... koj go teral da pie
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Хммм...овака машко,и женска ми се пијани...и си оди у кревет со некој друг...какво оправдување?!?Бев пијана...и ако забременила од него?Па бев,пијана...Ами ако и пренесол сида?Па бев пијана..А ако е бил некој манијак шо ја издрогирал и она ништо не се сеќава?Па била пијана...мислам далеку отидов со ова ама сепак...самата ќе биде крива ако нешто од тоа се случи бидејќи пиела,она предизвикала да биде пијана...исто важи и за женските,машкото нешто лошо направил кога ја изневерил,ама тоа што е пијан го предизвикало тоа...а кој предизвикал тој/таа да стане пијан/а?:tapp:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Dzish напиша:
Ке мора да се потчини кон мнозинството или таму ке биде место за избеглици од гневни изневерени партнери.
Или ја сум глуп или ти лошо објаснуваш :) Значи имаш “закон“, “Шведска“, “избеглици“ и “гневни изнервирани партнери“. Ај да пробам да ги сврзам... :zlo: ...Новиот закон во Шведска ги обврзува избеглиците да социјализираат со гневни изнервирани партнери, во спротивно ќе бидат депортирани. :toe: Уште не можам да ја најдам поврзаноста со темата... :zid: Хелп... плиз...
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
MSV(support) напиша:
Зависи колку си пијан.
Хммм...Викат дека кога си пијан ги искажуваш вистинските чувства и праваш работи кои не можеш да ги направаш на трезен акл..Така да, ако одаш со некој/а кога си пијан, значи не ти е уопште гајле за твојата женка...Или... ??Не знам...Не можам да го сфатам неверството..Зашо ќе одаш со некој друг, ако од дечко ти/женска ти го добиваш тава шо ти е потребно????I can't understand!!!!!:zid:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Викторгг напиша:
Или ја сум глуп или ти лошо објаснуваш :) Значи имаш “закон“, “Шведска“, “избеглици“ и “гневни изнервирани партнери“. Ај да пробам да ги сврзам... :zlo: ...Новиот закон во Шведска ги обврзува избеглиците да социјализираат со гневни изнервирани партнери, во спротивно ќе бидат депортирани. :toe: Уште не можам да ја најдам поврзаноста со темата... :zid: Хелп... плиз...
Па имаше претходно пост во кој пишуваше дека имало закон во Шведска што дозволувал неверство ако си пијан... дрн, дрн, дрн. И прашањето што е со Шведска? Одговорот од мене го прочита. Малку е офф топик ама ај. Ако не чини ке го бришат модераторите.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Пијанството е еден глуп изговор посебно на машките(а има случаеви и кога девојки со тоа се ваделе:tapp:) али како и да е!

Повеке би се смирила ако ми речи сакав да го направам тоа, убава ми беше, ми се свиѓаше... од колку во очи будала да ме праи абе пијан бев не знаев шо праам!

И да си пијан ти ако завземиш еден цврт став дека нема да го направиш тоа и нема да го направиш! Некој тебе насила не можи да ти ја отвори устата и јазико да ти го истрга!!!!

Не е оправдување и никогаш нема да биди!!!!
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Но, дали неверството го оправдува пијанството?
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
^Cutie^ напиша:
Хммм...Викат дека кога си пијан ги искажуваш вистинските чувства и праваш работи кои не можеш да ги направаш на трезен акл..Така да, ако одаш со некој/а кога си пијан, значи не ти е уопште гајле за твојата женка...Или... ??Не знам...Не можам да го сфатам неверството..Зашо ќе одаш со некој друг, ако од дечко ти/женска ти го добиваш тава шо ти е потребно????I can't understand!!!!!:zid:
Пиењето и варањето од секогаш биле најдобри другари, и двете као морално неисправни другарчиња, ретко кога се досадни.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Nikogas nisto ne moze da opravda neverstvo. A pa najmalku pijanstvoto.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Prasanje e sto podrazbirame pod neverstvo?
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Garfield напиша:
Prasanje e sto podrazbirame pod neverstvo?
aj kazi koe od ovie ti ne podrazbiras kako neverstvo koga si u vrska ili brak:

1. Seks
2. Ljubenje
3. Opipavanje
4. Cyber sex
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Dlaboko emocionalno povrzuvanje koe predizvikuva bolka. Se ostanato e prirodno i casual.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom