Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Неверство е состојба на умот на чинителот, свесна состојба која е предизвикана од средината во која се наоѓа, без оглед дали е под дејство на алкохол и не. Јас не оправдувам такви сосјби на умот, место да се биде во таква состојба, пијан/трезен, потребно е поинакво поимање на нештата т.е. дека не е неверство и тогаш нема неверство.


:)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
НЕ! ништо не може да биде изговор за неверство...дали би простила зависи од околностите и чувствата ( тешко да ќе простам али ај ), ама ако почне со вакви глупави изговори тогаш од старт ставам точка, нема ни да се потрудам да размислам што би било најдобро за понатака...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.487
Поени од реакции
81.974
Апсолутно го оправдува!
Па погледнете ги законите за брачни односи на земји како што се Луксембург, Шведска , Канада и Бурунди. Не се важи, ако си пијан!
Женати ништо не ти може!
Само кај нас на Балканот, уште важи она провинцијалското: пијан не, пијан исто ти е - крив си. До кога вака?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.196
Поени од реакции
34.431
И според твојата логика за пијанство, јас со умисла може да се начукам и да убијам некоја - а мене никој не ми може ништо. Или, ако ми затребаат пари, треба да се начукам и да „позајмам” некој денар од продавница или банка?

Глупоста не ја оправдува грешката.

Се надевам дека беше ироничен со постов. :wink:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Не, и нема што повеќе да се коментира, јасно е.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
гласав за не али до негде го оправдува, повеќето луѓе незнаат што прават кога се камења !!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Го оправдува ако сме на Антартик. :baeh: Во законот на Инуитите(Ескимите) стои дека пред суд си невин ако за изговор докажеш дека во моментот на злосторството си бил пијан. Неверјатно но вистинито. :zlo:
Законот не важи ако сте извршиле убиство...
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Тапа оправдување!!!- боље некој да ми каже па ми се свиѓаше типката ќејф ми беше, него со тоа да ми се вади и да ме праи будала на здрав памет...неможе да го оправда пијанството неверството во никој случај!Ако знам дека можам да направам некоја глупост за која после може и ќе се каам тогаш нема до толку да се здрвувам, ќе си поставам некоја граница..
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Какво оправдување?Па девојката не го натерала да се начука и да прави глупости за после да ја споделува вината и да го оправдува!Ако пие нека не си го пие умот!:tapp:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ако сакаш да се напиеш (да бидеш тапа шо се вели) немора цел свет да те гледа (испијани се дома и чао). А најлошо според мене е да извршиш неверство во таква ситуација. Можеби и девојката со која го правиш неверството не е свесна дека имаш женска и сл. Едноставно не го оправдувам ич. А и тие законите во Шведска и незнам каде... А истото важи и за девојките. Неретко се дешава пијана девојка да прави глупости. А не сваќам шо убајна гледаат (некои) во пијанството...
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Ного јасно НЕ!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Dzish напиша:
Ако сакаш да се напиеш (да бидеш тапа шо се вели) немора цел свет да те гледа (испијани се дома и чао). А најлошо според мене е да извршиш неверство во таква ситуација. Можеби и девојката со која го правиш неверството не е свесна дека имаш женска и сл. Едноставно не го оправдувам ич. А и тие законите во Шведска и незнам каде... А истото важи и за девојките. Неретко се дешава пијана девојка да прави глупости. А не сваќам шо убајна гледаат (некои) во пијанството...
А шо е со Шведска? :toe:
 
S

Sasha

Гостин
Definitivno Ne bi go opravdala takvoto neverstvo,a i bilo koe drugo,bidejki koga izneveruvas ne go lazes partnerot,tuku samiot sebesi si se lazes,najmnogu!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom