Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397

inquisitor

ИДИОТ
Член од
22 март 2007
Мислења
833
Поени од реакции
3
НЕ! А зошто не се фрли некој од 8ми кат ако е толку пијан и не знае што прави? :) :helou:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
:nenene: :nenene: :nenene: :nenene: Глуп изговор дефинитивно
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
тоа е најглупиот изговор за се
никако пијанството не го оправдува неверството, нема причина што може да оправда неверство
 
Член од
21 јули 2007
Мислења
56
Поени од реакции
0
Nikako ne bi prostila.Imam ziv primer,edna drugarka mu prosti na deckoto ama posle toa nikako ne im trgna.Ednas koga ke te povredat posle dzabe e se
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.906
Поени од реакции
23.875
Алкохолот е само стимулот што она потсвесното го вади на површина и го претвора во акција. Алкохолот е повод за неверство но не и причина. Причината најчесто е многу подруга и посуштинска. Така што не е оправдание.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Нема што да се дискутира, не и крај. Глупо оправдување во секој случај. Ми се има десено ова и не беше баш убаво да се гледа а камо ли па да се слуша колку он тоа бил пиииијааам хик и тн. и тн. Глупости.
 
K

**KukLi4ka**

Гостин
Za neverstvo ne postoi izgovor!Najmalku vakov!Muabetot"pijan bev,ne znaev sto pravam,ne se sekavam i sl" e premnogu glupav,nizok,plitok...Ne bi oprostila neverstvo vo nikoj slucaj!
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
Ako vo vinoto e vistinata kako moze pijanstvoto da go opravduva neverstvoto
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
Побрзо би простил неверство во трезна состојба отколку неверство во пијана состојба, бидејќи тоа ќе биди само барање изговор, поарно да биди трезна и да напрај неверство, отколку да ме лажи мене и да се лажи себеси дека тоа е од пијанството, иако не знам колку би простил неверство
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
sekako deka ne! se slozuvam so eden post pogore ako si pijan ne si glup.... ako ne si takva licnost nema da napravis nisto a ako si sakas da si varas... i na pijano i na trezno kje naprais... a ako ne ne....
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Е па беше порано оваа тема,ама веќе ја нема па еве пак ми текна да ја отворам...Дали мислите дека пијанството е добар изговор за неверство?Дали во тој случај би простиле или пак нема да простите без разлика под какви услови било пијанството?

Јас лично мислам дека е мноогу глуп изговор и не би простила без разлика дали бил трезен или пијан или незнам ти што...
Уффф како поранешен експерт во варање, на пијано, на трезно воопшто не прави разлика, може само да се „фати“ човек за да има после да каже зошто изварал, така да дефинитивно не е за оправдување.
Инаку јас лично не би простила, а и + престанав да варам ... сфатив дека ако некој ти е битен, не би го изневерувал.:zajubena:
 
Член од
10 јуни 2007
Мислења
322
Поени од реакции
156
НЕ! А зошто не се фрли некој од 8ми кат ако е толку пијан и не знае што прави? :) :helou:
ako si pijan ne si glup!
Алкохолот е само стимулот што она потсвесното го вади на површина и го претвора во акција.
ako ne si takva licnost nema da napravis nisto a ako si sakas da si varas... i na pijano i na trezno kje naprais... a ako ne ne...
ubavo vi kazaa lugjevo... :) nema nikakvo opravduvanje za neverstvo zasto pa alkoholot da bide opravduvanje... koa kje doznaesh mozes da i kazes na licnosta fuck off! :helou: a ako proba da se vadi so opravduvanja se znae isto fuck off :helou:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Не би оправдала неверство во ваков случај!Многу глуп изговор..Се напив незнаев што правам и те изварав:uvo: Ако ме сакал ќе пазел барем да не дознаам...многу бедно ептен...му правам само бејби ју ар дис мист за неодговорноста и за тоа што не мисли на последиците (мене) по тоа.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Izgleda deka ovde samo jas ke bidam protiv!!!
DA mozi da bidi izgovor...ne vo site slucaevi ali se slucuva,napijan,ti doaga nekoja devojka,dobro izgleda,te provocira i zaminuvas so neze...i stanuvas sabeljeto trezen,i ja gledas do tebe,i ti idi da ja frlis od tarasa...i posle 2 dena se nerviras da ne te razberi devojkata!!!Znaci TUKA NEMALO CUSTVA NIKAKVI samo testosterono te udril vo glava...i sabaljeto svakas deka si zgresil,i svesen si deka koga bi go vratil vremeto i koga bi bil trezen ne bi se slucilo nisto od toa!!! E sea treba da znaci deka ne treba da ti se prosti za toa?
P.S siguren sum deka ova mu se slucilo na poveketo odavde!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom