Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397

vp

Член од
5 април 2007
Мислења
236
Поени од реакции
0
abe vistina deka ne e opravduvajne ama koga si pijan site gi sakas :toe:
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
ice dmx напиша:
гласав за не али до негде го оправдува, повеќето луѓе незнаат што прават кога се камења !!
Vo pravo si za toa, ne velam ne, nekoj koga e pijan da go prasas ne znae da ti kaze kako se vika, no vo nikoj slucaj ne bi opravdala neverstvo, ni pijanstvo ni nisto toa ne go opravduva!:nenene:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
BABY_17 напиша:
Ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Вакви исцрпни одговори ќе бришам,ќе ни објасниш зошто Не:raz:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
vp напиша:
abe vistina deka ne e opravduvajne ama koga si pijan site gi sakas :toe:
кога си пијан сите ги сакаш? омб. не е никакво оправдување тоа. ама ај да земеме дека за тебе е доволно јак изговор.. кажи ми, би се спанџал со некое мушко ако си пијан? би ја изневерил девојка ти со машко?! нели, сите ги сакаш?
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
28
Поени од реакции
0
pa se razbira deka toa ne e opravduvanje.....Kolku i da si pijan mozis da se kontroliras pa toa ne e i taka mala rabota....
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Ако си до толку пијан/а, па да не знаеш што правиш, како прво нема ни да ти текне да „посегнеш” по друга женска/дечко :)))
А ако си маалце поднапиен/а ... тоа не е никаква причина .. можеби ти лета паметот, но сепак свесен/на си што правиш ..
Подобро ќе биде партнерот да ми се оправда со тоа што ќе признае дека девојката му се допаднала .. па ете ... се смувал, отколку да ми рече. .. „Извини, пијан бев”. Таа приказна само на малечки дечиња.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Да ме погледни и ми рече ,,извини срц пијан бев не знаев кај одам ни што правам...,,
Едноставно дечкото ќе го снема мислејќи дека го видел ѓаволот, ќе посака елечината од неговата соседка која ги спростира како чаршафи да ги наври и заедно со јужното ветерче да одлета некаде спуштајќи се како некој изгубен германец со падобран во некоја пустелија само заради тоа што во никој случај не го оправдувам пијанството како рачка за некој да го изневери саканиот. ВО НИКОЈ СЛУЧАЈ
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
NE, nema drugo sto da kazam, NE,NE
 

Волшебник

....твој избор....
Член од
16 мај 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Според мене не постои никаков компетентен изговор кој може да го оправда неверството.....А камо ли пијанството......Постои една поговорка која вели „АКО СИ ПИЈАН НЕ СИ БУДАЛА”.....
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Ako sum nebo zemja i da neznam kako se vikam pa zenskoto da iskoristi prilika i da me smuva a ja da ne se secavam ne sum kriv neli? A da bidem pivnat i svesno ad go bnapraem toa,a posle da se pravdam "Nenzam pijan bev" nema sanse mnogu e glup i detski izgovorot
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Не постои ништо што би можело оправда неверство. А пијанството е само најбедниот изговор кој може да се смисли.
 
Член од
24 април 2007
Мислења
251
Поени од реакции
2
ако си пијан не значи дека можеш све да оправдувач а посебно неверството
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
najglupata i najbizana pri4ina za neverstvoto.... ako ova bese nekoja jaka pri4ina sekogas koga ke posakav da go izneveram partnerot ke se pravev daska pijana i ke go izneverev a potoa ke mi bide prosteno zatoa sto sum bila pijana... glupost :tapp:
 

Marchence

In love with Ssss
Член од
17 мај 2007
Мислења
483
Поени од реакции
1
ako si pijan ne si glup!
NEEEEEEEEEEEE!:nenene::nenene::nenene::nenene::nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom