Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
znaci nekoj ako ja fati zena mu u krevet so drug maz i ona mu kaze deka ne e dlaboko emotivno povrzana so toj, maz i treba da rece - no biggie?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
short1 напиша:
znaci nekoj ako ja fati zena mu u krevet so drug maz i ona mu kaze deka ne e dlaboko emotivno povrzana so toj, maz i treba da rece - no biggie?
Da ne predizvika bolka nikomu, znaci, ako ja ukeba, ondak predizvikuva bolka, znaci, neverstvo.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Garfield напиша:
Da ne predizvika bolka nikomu, znaci, ako ja ukeba, ondak predizvikuva bolka, znaci, neverstvo.
e pa togaska, ima wide range of possibilities. Nekogo go boli da go vidi partnerot da pogledne osoba od sprotivniot pol, sto za drugi e sosema prirodno i normalno
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Vidis, zatoa baram definicija, a taa e individualna, zatoa, se e individualno poimanje na nestata. Mrazam naturen moral, osobeno kvazimoral na sredina polna oFci.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
zatoa sto priemot na neverstvo e tolku individualen, zatoa u vrskive i brakovive ima tolku nerazbiranja dodeka ne se uklopat tie poimi nekako izmegu dvajcata partneri
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Tokmu taka. Mene mi e receno, teraj rabota, ama ja da ne znam, a ja rekov, ne teraj rabota.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
lol...tipicno maski....lol


I ja rekov teraj rabota, samo ja da ne doznaam, a mene mi rekoa - nemoj nekoja bolest da mi doneses

lol
 
Член од
3 март 2006
Мислења
231
Поени од реакции
2
Поглупо оправдување неможе да постои. Имај гз барем да кажеш дека си слабак, не се криј позади алкохол.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
short1 напиша:
e pa togaska, ima wide range of possibilities. Nekogo go boli da go vidi partnerot da pogledne osoba od sprotivniot pol, sto za drugi e sosema prirodno i normalno
Епа тоа само ни помага да знаеме каков ни е партнерот и колкав му е степенот на развиток во џунглата. Најмали познавања од човечка психологија да имаш, ќе знаеш дека оние првите кои ги спомна највеќе се изневерувани.:zid: Забранетото е најслатко. А плус инзеверување не постои. Постои само начин на сфаќање, како што кажа ти, на врската. Во мојата глава не постои изневерување. Затоа и не сум бил изневерен(физички контакт со трето лице), а и да сум бил, не е ни важно. Пристапот на партнерката на Гарфилд е идеален. Затоа и тој вика не праам. Немам потреба, кога знам дека можам да го напраам тоа во секое време...:star:
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Викторгг напиша:
Епа тоа само ни помага да знаеме каков ни е партнерот и колкав му е степенот на развиток во џунглата. Најмали познавања од човечка психологија да имаш, ќе знаеш дека оние првите кои ги спомна највеќе се изневерувани.:zid: Забранетото е најслатко. А плус инзеверување не постои. Постои само начин на сфаќање, како што кажа ти, на врската. Во мојата глава не постои изневерување. Затоа и не сум бил изневерен(физички контакт со трето лице), а и да сум бил, не е ни важно. Пристапот на партнерката на Гарфилд е идеален. Затоа и тој вика не праам. Немам потреба, кога знам дека можам да го напраам тоа во секое време...:star:
точно, се слагам. И не е само ако му/и забраниш на некого/ја да не прави нешто, него и ако ги гњавиш и гушиш можеш да ги натераш да скршнат. Доста дебати постоеја и дали е изневерување ако партнерот флертува онлајн со други луѓе само заради тоа што се нема директен физички контакт на тој начин. Али ако нечии чувства се повредени.....
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Не го оправдува според мене.Иако можеби ако ја изневерам девојка ми во пијана состојба ќе и барам да ми прости ама ако не сака ќе ја сфатам.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ништо не го оправдува неверството. А најмалку пијанството.

А сепак, ретко кој е имун на тоа...:toe:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
short1 напиша:
точно, се слагам. И не е само ако му/и забраниш на некого/ја да не прави нешто, него и ако ги гњавиш и гушиш можеш да ги натераш да скршнат. Доста дебати постоеја и дали е изневерување ако партнерот флертува онлајн со други луѓе само заради тоа што се нема директен физички контакт на тој начин. Али ако нечии чувства се повредени.....
Темата е дали пијанството го оправдува неверството.
Остајте на страна фактот што партнерките не ви забрануваат да шарате наоколу (под услов да не знаат за тоа), и размислете дали е ок оној најглупав изговор на сите времиња „Пијан бев,те изварав“. Тоа е цела поента на темава.:)

Лично мене, овој „изговор“ ми парира со „Се јавив кај Глорија гледачката и таа ми рече дека морам да те изварам ако нејќам да ми се шуфроса“.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Скулгрл напиша:
Темата е дали пијанството го оправдува неверството.
Остајте на страна фактот што партнерките не ви забрануваат да шарате наоколу (под услов да не знаат за тоа), и размислете дали е ок оној најглупав изговор на сите времиња „Пијан бев,те изварав“. Тоа е цела поента на темава.:)

Лично мене, овој „изговор“ ми парира со „Се јавив кај Глорија гледачката и таа ми рече дека морам да те изварам ако нејќам да ми се шуфроса“.
:pos2:Јас се јавив кај Саманта и ми рече била зафатена деновиве за да ми гледа, енибоди да ѕирне на шоља ако знае ја неам измиено ради тоа:pos2: Колку банална работа е тоа изговорот со пијанството, ма ни најмортус пијан не би изневерил девојка
 
D

Delux

Гостин
Па да,го оправдува...кога сум пијан,не мислам на љубов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom